StoryEditor
Producenci
30.05.2023 00:00

Miya Cosmetics wsparła Fundację Rak‘n‘Roll

Program Boskie Matki, który wsparło Miya Cosmetics, to unikalna pomoc dla kobiet w ciąży chorych na raka, zapewnienie im niezbędnej wiedzy i warunków do podjęcia własnej decyzji o utrzymaniu lub przerwaniu ciąży.materiały marketingowe Miya Cosmetics
Marka kosmetyczna Miya Cosmetics wsparła Fundację Rak‘n‘Roll w ramach projektu Boskie Matki - 10 proc. przychodów ze sprzedaży produktów w Dzień Matki zostało przekazanych na rzecz pomocy kobietom chorym na raka, a będącym jednocześnie w ciąży.

Tegoroczny Dzień Matki był przyczynkiem do bardzo różnorodnych działań marketingowych, w tym w ramach CSR. Jedną z marek, które postanowiły z tej okazji wesprzeć szczytny cel i zwrócić uwagę na ważki problem, jest Miya Cosmetics; firma zdecydowała się wspomóc działania Fundacji Rak‘n‘Roll. Pomoc jest elementem projektu Boskie Matki; program jest wyjątkową inicjatywą, która oferuje wsparcie kobietom w ciąży dotkniętym rakiem. Głównym celem programu jest zapewnienie tym kobietom niezbędnej wiedzy, warunków i wsparcia, aby mogły podjąć własną decyzję dotyczącą kontynuacji lub przerwania ciąży oraz zapewnienie im opieki niezależnie od podjętej decyzji.

Program Boskie Matki dąży do tego, aby kobiety w ciąży, które zmierzyły się z diagnozą raka, miały dostęp do kompleksowej informacji, która umożliwia im dokonanie świadomego wyboru zgodnie z ich osobistymi przekonaniami i potrzebami. Zapewniając wsparcie emocjonalne, medyczne i prawnicze, program stawia na pierwszym miejscu dobrostan tych kobiet i ich zdolność do podjęcia decyzji, które będą dla nich najlepsze.

W poście na Facebooku i LinkedInie czytamy: Dzień Matki – podziękowanie i wsparcie dla Boskich Matek! Z okazji Dnia Matki pragniemy wyrazić nasze serdeczne podziękowania dla wszystkich niesamowitych Matek, które pełne miłości i poświęcenia wpływają na nasze życie. Chcielibyśmy także ogłosić, że dzisiaj przekazujemy 10 proc. naszych przychodów na Fundację Rak‘n‘Roll, wspierającą Boskie Matki w ich walce z chorobą. Wasza wytrwałość i determinacja stanowią prawdziwe źródło inspiracji!
 

Fundacja Rak‘n‘Roll to założona przez Magdalenę Prokopowicz organizacja non-profit, która została założona w celu wsparcia osób dotkniętych chorobami nowotworowymi, zwłaszcza rakiem. Fundacja koncentruje się na zapewnieniu pomocy zarówno pacjentom, jak i ich rodzinom w walce z chorobą poprzez dostarczanie wsparcia emocjonalnego, finansowego i informacyjnego. Głównym celem Fundacji Rak‘n‘Roll jest zwiększenie świadomości na temat raka oraz edukacja społeczeństwa na temat profilaktyki, wczesnego wykrywania i opieki nad chorymi. Organizacja prowadzi kampanie informacyjne, organizuje spotkania edukacyjne, seminaria i warsztaty, aby dotrzeć do jak największej liczby osób i podzielić się istotnymi informacjami na temat raka.

Czytaj także: Miya szykuje się do przejęć. Rozmawia już z kilkoma celami akwizycyjnymi

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 16:01

Anna Wasilewska, Orientana: Zwiększamy inwestycje w e-commerce

Anna Wasilewska, współwłaścicielka i prezes OrientanaOrientana
Orientana zwiększa inwestycje w e-commerce i zasięg na rynkach zagranicznych poprzez wchodzenie na nowe platformy sprzedażowe. Ostatnią inwestycją jest współpraca z platformą Modivo.

Orientana, polska firma kosmetyczna specjalizująca się w kosmetykach naturalnych bazujących na składnikach azjatyckich coraz więcej inwestuje w kanał e-commerce.

Od czasu pandemii zdecydowanie zwiększyliśmy inwestycje w e-commerce i bardzo prężnie rozwijamy się w tym zakresie. Działamy nie tylko na rynku polskim, ale również na platformach zagranicznych takich jak Amazon, Zalando, czy Notino. Obserwujemy stałe i spore wzrosty rok do roku. Wdrażamy szereg innowacji i automatyzacji w naszym firmowym sklepie internetowym oraz komunikacji z klientami. Wspieramy w zakresie e-commerce partnerów handlowych Orientana – duże drogerie sieciowe, apteki, czy wiodące drogerie internetowe

 – mówi Anna Wasilewska, właścicielka i prezes firmy Orientana.

Jak mówi, marka ma najsilniejszą pozycję na Amazonie, gdzie działają jej sklepy i notują wzrosty rok do roku.

Mogę także pochwalić się, że Amazon wyróżnił nas w programie promującym wyjątkowo ciekawe koncepty i potencjałowe marki, a tym samym Orientana znalazła się w Amazon Launchpad. Rozwijamy się także wraz z platformą Notino na 8 rynkach zagranicznych. Nowy projekt do którego zostaliśmy zaproszeni w ramach rozwijania kategorii beauty to Modivo. Sądzę, że ta platforma ma ogromny potencjał

– dodaje prezes Orientany.

Od ponad roku Orientana jest także obecna w wybranych drogeriach i sklepie internetowym potentata hiszpańskiego rynku kosmetycznego – Druni. Ostatnio kosmetyki firmy zostały także wprowadzone do e-sklepów Hebe na Słowacji oraz w Czechach.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 11:11

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. To trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów

PZ Cussons
PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. Producent takich marek jak Carex, Imperial Leather i Original Source ogłosił, że odnotował trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów i poczynił dalsze strategiczne postępy pomimo wymagającego środowiska rynkowego.

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023, podkreślając trzeci z rzędu rok wzrostu porównywalnych przychodów i postępy w strategii, mimo trudnych warunków rynkowych. Przychody porównywalne wzrosły o 6,1 proc. w porównaniu rocznym, osiągając 656,3 mln funtów, głównie dzięki aktywom Child‘s Farm. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 12,6 proc. do 74,1 mln funtów. Firma spodziewa się kontynuacji wzrostu przychodów w roku finansowym 2024.

Ciągły wzrost rentownych przychodów w Nigerii przyczynił się do wzrostu skorygowanego zysku brutto Grupy o 12,6 proc., ale wpływ wynikającego z tego obciążenia podatkowego i zwiększonych udziałów niekontrolujących doprowadził do skorygowanego spadku wskaźnika zysk-na-akcję o 10,7 proc.

PZ Cussons plc jest przewodnim brytyjskim producentem artykułów higieny osobistej i towarów konsumpcyjnych. Działa na całym świecie, zwłaszcza w krajach Afryki i Wspólnoty Narodów Zjednoczonych, jednak część marek jest dystrybuowana w innych krajach; w Polsce suckesy odniosła marka Original Source, dostępna między innymi w sklepach sieci Rossmann, Topaz, Drogeriach Natura. Spółka jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu FTSE 250.

Czytaj także: PZ Cussons kupił brytyjską markę pielęgnacyjną dla dzieci Childs Farm

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. wrzesień 2023 01:00