StoryEditor
Producenci
27.04.2023 00:00

Miya szykuje się do przejęć. Rozmawia już z kilkoma celami akwizycyjnymi

Leszek Kłosiński przejął stery w Kanani Europe po tym jak w markę Miya zainwestowała firma TDJ. Wcześniej kierował firmą Oceanic. Teraz zamierza rozwijać biznes poprzez akwizycję kolejnych marek kosmetyczych / fot. archiwum wiadomoscikosmetyczne.pl
Firma inwestycyjna TDJ, która w maju 2021 r. przejęła spółkę Kanani Europe wraz z marką Miya, jest gotowa do kolejnych zakupów na rynku kosmetycznym. W kręgu jej zainteresowań są zarówno mali gracze z dużym potencjałem, jak i najwięksi uczestnicy ryku kosmetycznego – podał Puls Biznesu.

Miya dojrzała do etapu, w którym może stać się platformą konsolidacji marek z polskiej branży kosmetycznej – zdradził w rozmowie z Pulsem Biznesu Jacek Leonkiewicz, prezes TDJ, firmy inwestycyjnej, która w maju 2021 r. przejęła spółkę Kanani Europe wraz z marką Miya. 

Miya poświęciła dwa lata na organiczny rozwój biznesu. Jej przychody jeszcze w 2022 r. wzrosły do ponad 50 mln zł, czyli o 70 proc. w porównaniu do 2020 r. Rynek w tym czasie rósł jednocyfrowo. Marka podwoiła też ofertę do ok. 100 SKU, wprowadzając nowe kategorie. Ponadto rozwinęła dystrybucję. Jej produkty są dostępne we wszystkich sieciach drogeryjnych w Polsce i na kilkunastu rynkach zagranicznych, głównie europejskich.

Czytaj też: Miya Cosmetics wchodzi na kolejne rynki eksportowe. Jak buduje dystrybucję?

– Teraz jesteśmy gotowi do wzrost także poprzez akwizycje – zdradził Pulsowi Biznesu Leszek Kłosiński, prezes Kanani Europe i współwłaściciel marki Miya, który przejął stery w firmie po jej przejęciu przez TDJ.

W jego ocenie potencjał konsolidacji jest duży, bo polska branża kosmetyczna pozostaje bardzo rozdrobniona. Przyznaje równocześnie, że liczy się konkurencją w przejęciach, bo takim ruchom sprzyja rozpoczynający się kryzys i rosnące trudności wielu firm.

– Mamy jednak ewidentne przewagi względem naszych konkurentów. Jesteśmy szybcy, sprawni i elastyczni w działaniu, a jednocześnie dzięki TDJ zapewniamy „od ręki” wsparcie najlepszych specjalistów w zakresie prawa, IT, M&A czy rozwoju biznesu. Nikt inny tego nie oferuje – przekonuje menedżer w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Wyjaśnił, że swoje poszukiwania ogranicza do marek polskich, pasujących do marki Miya pod względem kategorii produktowych, pozycjonowania cenowego i modelu dystrybucyjnego. Zainteresowany jest zarówno firmami młodymi z potencjałem rozwoju, jak i takimi z wieloletnią historią. Dzięki wsparciu TDJ może  bowiem myśleć o zakupach od kilku do kilkuset milionów złotych.

Miya chce przejąć kilka marek. Leszek Kłosiński na łamach Pulsu Biznesu zapewnia, że po akwizycji będą one funkcjonować niezależnie od siebie, ale ze wsparciem wspólnego zaplecza. Zdradza też, że rozmawia już z potencjalnymi firmami do zakupu. Podkreśla równocześnie, że TDJ to inwestor długoterminowy, trzymający niektóre aktywa nawet 20 lat. Rozwój biznesu kosmetycznego na bazie Kanani Europe także planowany jest na dekady.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.06.2024 16:42
Marka La Roche-Posay wsparła projekt profilaktyczny Spot the Dot
Projekt Spot the Dot rozpoczęła wystawa zdjęć Anny Bedyńskiej. Całą akcję wspiera dermokosmetyczna marka La Roche-Posaymat. prasowe
Dermokosmetyczna marka La Roche-Posay zdecydowała się wesprzeć profilaktyczny projekt Spot the Dot. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znamiona na skórze oraz konieczność ich obserwowania, co jest jednym z ważnych elementów profilaktyki czerniaka. Do szukania znamion zachęca Fundacja Rak’n’Roll.Wygraj Życie oraz fotografka Anna Bedyńska. Patronatu wydarzeniom udzieliła Akademia Czerniaka.

W ramach projektu Spot the Dot fotoreportaż z Japonii wykonany przez Annę Bedyńską zawisł w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie. Do oglądania zdjęć zachęcają kropki pokrywające Agrykolę. Inspiracją zdjęć była wizyta fotografki w Muzeum Yayoi Kusamy. To artystka, która obsesyjnie pokrywa kropkami kolejne metry płótna, a te zaczęły prześladować Anne Bedyńska. Podczas całego pobytu w Japonii widziała je wszędzie: w detalach miejskich i architekturze, na ubraniach i towarach.

Po powrocie do Polski zaprezentowała swoje zdjęcia przedstawicielom Rak’n’Rolla z propozycją wykorzystania szerokiej metaforyki fotografii do działań profilaktycznych. Kropki z obrazów Bedyńskiej mają zachęcać do szukania tych pozostałych – w przestrzeni miejskiej, na przedmiotach użytkowych oraz na własnej skórze. Znajomość kropek – znamion – to część profilaktyki czerniaka.

Projekt Spot the Dot potrwa od czerwca do września. Rozpoczęła go wystawa zdjęć Anny Bedyńskiej. Na lipiec i sierpień zaplanowano działania edukacyjne. We wrześniu odbędzie się premiera książki z fotografiami Bedyńskiej oraz informacjami na temat profilaktyki czerniaka (wydawcą jest holenderska organizacja o tej samej nazwie: Spot the Dot). Premiera albumu połączona będzie ze spotkaniem autorskim i rozmową na temat nowego podejścia do prowadzenia działań profilaktycznych.

W projekt zaangażowała się dermatologiczna marka La Roche-Posay. Oprócz wsparcia organizacyjnego i finansowego projektu, zaangażowała do niego swoich ambasadorów – twórców internetowych. Powiększają oni zasięg przekazu kampanii oraz zapewniają dotarcie do osób, które na co dzień mogą nie być zainteresowane tematyką profilaktyki.

Natalia Walencik, senior brand manager La Roche-Posay, zaznacza:

Misją marki La Roche-Posay jest poprawa jakości życia poprzez dbanie o zdrowy wygląd skóry i jej komfort. Jako eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry, poprzez tę inicjatywę chcemy podnosić świadomość konieczności fotoprotekcji każdego dnia niezależnie od pogody, a w szczególności bezpieczeństwa na słońcu i profilaktyki czerniaka. Dlatego zachęcamy do szukania i obserwowania kropek nie tylko wokół siebie, ale również na swojej skórze.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. czerwiec 2024 01:26