StoryEditor
Producenci
29.04.2020 00:00

Modelka i aktywistka Cindy Bruna nową ambasadorką L’Oréal Paris

„Inicjatorka zmian” Cindy Bruna dołącza do grona ambasadorek L’Oréal Paris. Modelka brała dotąd udział w pokazie Le Défilé L’Oréal Paris oraz w kampanii ekskluzywnej linii kosmetyków koncernu. Teraz oficjalnie zadebiutuje w roli międzynarodowej ambasadorki marki w kampanii produktów Skin Paradise oraz Casting Creme Gloss.

Należąca do grona najgorętszych nazwisk w świecie mody, Cindy Bruna przełamuje tradycyjny schemat postrzegania roli kobiet w modelingu. Jako przedstawicielka nowej generacji modelek - aktywistek wykorzystuje swoją pozycję i włącza się w dyskusję na temat praw kobiet i walkę z ich dyskryminacją. 

- Z przyjemnością witamy Cindy Brunę w rodzinie L’Oréal Paris. Przedstawicielkę nowej generacji modelek, która swój sukces na wybiegu wykorzystała do stworzenia platformy wspierającej kobiety w dążeniu do samorealizacji na ich własnych zasadach oraz w walce o równe prawa. W wieku 25 lat stała się głosem młodego pokolenia kobiet. Swoimi czynami i aktywną postawą udowadnia, że wiara w swoją wartość jest prawdziwą potęgą - komentuje Delphine Viguier-Hovasse, Global Brand President L’Oréal Paris.

Wielokulturowe korzenie, wrodzone wyczucie stylu i francuska nonszalancja sprawiły, że kariera Cindy Bruny w świecie mody rozwinęła się błyskawicznie. Urodzona w 1994 roku, w rodzinie, w której kongijskie pochodzenie matki łączy się z włoskim temperamentem ojca, dzieciństwo spędziła w południowej Francji u wybrzeży Morza Śródziemnego. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadziła się do Paryża, gdzie rozpoczęła się jej przygoda z modelingiem. W wieku 18 lat wyjechała do Nowego Jorku. Tam poznała legendarnego fotografa mody Stevena Meisela, który był autorem jej pierwszej okładkowej sesji zdjęciowej dla Vogue oraz kampanii modowej dla Prady. Od tej pory występuje regularnie na pokazach najważniejszych domów mody: od Calvina Kleina po Jeana Paula Gaultiera i Balmain.

Kongijskie korzenie oraz bezpośrednie zetknięcie się modelki z problemem nierównego traktowania z powodu koloru skóry sprawiły, że Cindy Bruna stała się pionierem w dyskusji o równouprawnieniu czarnych kobiet w świecie mody. Zwróciła uwagę na ich dyskryminowanie podczas sesji zdjęciowych czy pokazów mody z uwagi na charakterystyczny typ włosów i specyfikę ich stylizowania. Była również jedną z pierwszych modelek, które w pokazach mody występowały w swoich naturalnych włosach afro.

Od 2018 roku Cindy aktywnie wspiera francuskie stowarzyszenie Solidarité Femmes, które pomaga ofiarom przemocy domowej. Włączając się w działania  mające na celu zwiększanie świadomości skali tego problemu, nie boi się stawać w obronie poczucia wartości każdej osoby doświadczającej przemocy i przeciwdziałania zachowaniom uderzającym w ich godność. To właśnie z uwagi na tą determinację, niezwykłe zaangażowanie i wrażliwość marka L’Oréal Paris zalicza Cindy do grona osób, wspierających program szkoleniowy STAND UP, którego celem jest edukowanie, jak w prosty i bezpieczny sposób reagować na molestowanie w przestrzeni publicznej.

- Jestem niezwykle dumna, że dołączyłam do grona ambasadorek L’Oréal Paris. Kultowej francuskiej marki, która nie tworząc sztucznych kanonów piękna, pragnie inspirować kobiety na całym świecie do odnalezienia własnej definicji kobiecości. Ponieważ wszystkie jesteśmy tego warte… choć nie wszystkie zawsze w to wierzymy! Dlatego tak ważne jest, abyśmy my, kobiety zabierały głos i wspólnie walczyły o nasze prawa, pasje i marzenia 
- powiedziała nowa ambasadorka.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 14:41