StoryEditor
Producenci
08.02.2023 00:00

Nowe podejście Isamayi Ffrench do "seks sprzedaje". Sekszminki wstrząsają internetem

Pomadki budzą głębokie zainteresowanie kolekcjonerów, którzy wykupują produkt dla unikalnego opakowania, które może w przyszłości gwałtownie wzrosnąć na wartości. / materiały promocyjne Isamaya Ffrench
Kto nie potrzebuje dużego chromowanego k***** w swoim życiu? mówi Isamaya Ffrench: po premierze kolekcji kosmetyków o tematyce BDSM i kowbojskiej, Ffrench powraca z nową gamą pomadek z opakowaniem w kształcie poprawnego anatomicznie penisa.

Isamaya Ffrench po wprowadzeniu na rynek swojej marki kosmetycznej, Isamaya Beauty, z inauguracyjną kolekcją o tematyce BDSM i kolejną serią kowbojską z kryształkami, wizażystka wypuściła swoją trzecią kolekcję i tym razem jest to para pomadek w opakowaniach w kształcie poprawnych anatomicznie penisów. Dostępne w dwóch odcieniach, żywej czerwieni i  czystej czerni, szminki są umieszczone w ciężkich metalowych opakowaniach, które można ponownie napełnić. Sama pomadka jest klasycznie smukła z płaską i skośną końcówką ułatwiającą aplikację.

Pomysłowdawczynią produktu jest brytyjska charakteryzatorka Isamaya Ffrench, znana ze swojego ekscentrycznego podejścia do kosmetyków i eksperymentów uwzględniających płynność płci. Jej prace jako artystki pojawiały się w wielu magazynach modowych, w tym Vogue, Dazed i W Magazine. Swoją markę uruchomiła w 2022 roku po pracy jako dyrektor kreatywny linii do makijażu Burberry i Byredo. Nieokreślona kwota wpływów ze szminki zostanie również przekazana organizacji Planned Parenthood, aby wesprzeć jej misję opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego w Stanach Zjednoczonych.
 

@nikohaagenson if you want to read more on this business of fashion has a great piece on this collection, i would love to hear your thoughts #makeup #beauty #fashion #isamayaffrench #isamayabeauty #creativemakeup #makeuptransformation ♬ Chopin Nocturne No. 2 Piano Mono - moshimo sound design


- Tabu dotyczące seksu jest tak przestarzałe, podobnie jak standardy branży kosmetycznej, dlatego codziennie widzimy odmiany tego samego produktu, powiedziała Isamaya Ffrench. Od początku mówiłam, że chcę na nowo zdefiniować przestrzeń kosmiczną za pomocą Isamaya Beauty i właśnie to robię. W końcu, kto nie potrzebuje dużego chromowanego k***** w swoim życiu? 

Jak można się spodziewać, pomadki wzbudziły gwałtowne zainteresowanie internautów i magazynów modowych. Tiktok, Instagram i Facebook puchną od wypowiedzi na temat interesującego produktu, a o szminkach napisały tak znane publikacje, jak Grazia, Business of Fashion i TrendHunter.

Obie szminki są dostępne w cenie 95 USD na isamaya.com.

Czytaj także: Nowa kolekcja inspirowana Harrym Potterem; czy kosmetyczny merch serii może być nietrafioną inwestycją?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 13:53