StoryEditor
Producenci
11.07.2023 00:00

Nowe social media, Threads, otwiera podwoje dla marek beauty

Branża kosmetyczna opanowuje nowe medium społecznościowe, Threads. Tarte Cosmetics, Milk Makeup, Sephora i Estée Lauder należą do ponad 70 milionów użytkowników, którzy skorzystali z platformy od czasu jej uruchomienia przez Meta późną środę. Threads ma być alternatywą dla upadającego Twittera.

Podobnie jak Twitter, Threads umożliwia użytkownikom przeglądanie i dzielenie się przemyśleniami, zdjęciami i filmami oraz ponowne publikowanie treści innych osób. Wątki mają limit 500 znaków, a filmy przesyłane na platformę muszą mieć mniej niż 5 minut. W przeciwieństwie do Twittera, Threads ma przewagę czystego konta: platforma jest jeszcze nieskażona kontrowersjami, z którymi boryka się Twitter, odkąd Elon Musk przejął stery jako dyrektor generalny w październiku zeszłego roku. Wkrótce po objęciu stanowiska miliarder technologiczny zwolnił bez uprzedzenia większość pracowników Twittera; jego ostatni wyskok miał miejsce w zeszłym tygodniu, kiedy wprowadził tymczasowe ograniczenia liczby tweetów, które użytkownicy mogą przeglądać dziennie, w celu zwalczania data scrappingu. Ponieważ wielu użytkowników Twittera rozważa obecnie zmianę platformy, Threads wydaje się mieć wyjątkową pozycję, aby zdobyć przynajmniej część udziału w rynku mediów społecznościowych.

Ponieważ Threads jest połączony z Instagramem, ludzie mogą łatwo synchronizować swoją listę obserwowanych w Threads z listą swoich kont na Instagramie. Nie tylko ułatwia to szybkie budowanie obserwujących, ale może również ograniczyć trollowanie, narastający problem na platformach takich jak TikTok i Twitter.

Kiedy wchodzisz na Threads, to tak, jakbyś wchodził na imprezę pełną ludzi, których już znasz – to natychmiastowy luz – powiedziała Christine White, starsza dyrektorka ds. mediów społecznościowych i treści w Ulta Beauty. Żartuję z moim zespołem, że teraz chodzi o ROV, a nie ROI — Return on Vibes.

Na platformie swoje konta mają już między innymi Anastasia Beverly Hills, Cover Girl, Glossier, Maybelline, OPI, Ulta Beauty, Fenty Beauty, Briogeo, ZitSticka, Milk Makeup, Kate Somerville, Tarte, Sephora, Clinique, Laneige, E.l.f. Beauty i inne, mniejsze brandy.

Nowa aplikacja Threads na Instagramie wydaje się być hitem. Mark Zuckerberg powiedział, że aplikacja ma ponad 30 milionów rejestracji od czwartku rano. Według danych wewnętrznych udostępniono już ponad 95 milionów postów i 190 milionów polubień. Wszystko to wydarzyło się w mniej niż 24 godziny. Aplikacja została uruchomiona w środę wieczorem na iOS i Androidzie (znacznie wcześniej niż pierwotny czwartkowy czas premiery) i wiele osób ją wypróbowuje; jest to obecnie najpopularniejsza darmowa aplikacja w App Store.

W Threads wciąż brakuje wielu funkcji. Nie możesz usunąć swojego konta Threads bez usunięcia na przykład konta na Instagramie, a aplikacja nie ma funkcji takich jak DM, śledzenie w odwrotnej kolejności ani planowana integracja ze zdecentralizowanym protokołem ActivityPub. Ale te numery startowe wskazują na obiecujący początek nowego konkurenta Meta na Twitterze. Odkąd Elon Musk przejął Twittera w październiku 2022 r., konkurenci, tacy jak Mastodon i BlueSky, pojawili się jako alternatywy, ale liczba użytkowników pozostaje ograniczona ze względu na skomplikowane procesy rejestracji lub ograniczenie jej tylko dla zaproszonych użytkowników.

Aplikacja jest, póki co, niedostępna w Polsce.

Czytaj także: "Działalność marek beauty w metaverse to często drobny remix filtrów z TikToka” - jaka jest wartość marketingu meta?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.07.2024 15:00
Solidne wyniki LVMH pomimo spadku zysku: 41,7 miliarda euro przychodu w 1. połowie 2024
Do wyników LVMH przyczyniły się również produkty do makijażu i pielęgnacji skóry, przy czym koncern wyróżnił Rouge Dior i Capture Totale.Jernej Furman from Slovenia, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

LVMH osiągnęło przychody na poziomie 41,7 miliarda euro (45,2 miliarda dolarów) w pierwszej połowie 2024 roku, mimo spadku zysku netto o 14 proc. Drugi kwartał przyniósł wzrost przychodów o 1 proc., ale sprzedaż w Azji, głównie w Chinach (z wyłączeniem Japonii), spadła o. Jednakże segmenty kosmetyczne marek i Sephora odnotowały pozytywne wyniki.

W pierwszej połowie 2024 roku segment Perfumes & Cosmetics zanotował organiczny wzrost przychodów o 6 proc., co było wynikiem dynamicznego rozwoju kluczowych linii produktów oraz selektywnej polityki dystrybucji. Christian Dior osiągnął „solidne wyniki” we wszystkich kategoriach produktowych, z Sauvage jako „wiodącym globalnie zapachem.” Kobiecy zapach J’adore kontynuował swoje sukcesy, a nowa edycja Miss Dior Parfum zanotowała „silny wzrost.”

Prezes LVMH, Bernard Arnault, podkreślił, że wyniki za pierwszą połowę roku odzwierciedlają wyjątkową odporność LVMH, wspieraną przez siłę swoich marek i elastyczność zespołów w obliczu ekonomicznej i geopolitycznej niepewności. Grupa osiągnęła wzrost na stałej skali konsolidacji i na bazie walutowej w Europie i USA, podczas gdy Japonia odnotowała dwucyfrowy wzrost przychodów.

LVMH osiągnęło zysk operacyjny na poziomie 10,7 miliarda euro (11,6 miliarda dolarów), co stanowiło marżę operacyjną na poziomie 25,6 proc., przewyższającą poziomy sprzed pandemii COVID-19. Fluktuacje kursów walut miały znaczący negatywny wpływ na wyniki za półrocze, a udział LVMH w zysku netto wyniósł 7,3 miliarda euro (7,9 miliarda dolarów). Arnault zaznaczył, że grupa z pewnością patrzy w przyszłość, licząc na zwinność i talent swoich zespołów, aby dalej wzmacniać swoją globalną pozycję lidera w sektorze dóbr luksusowych w 2024 roku.

Motywowani jak zawsze naszym podwójnym skupieniem na pożądaniu [produktów] i odpowiedzialności, nadal pracowaliśmy nad osiągnięciem celów w naszych programach działań środowiskowych i społecznych. W roku wyróżnionym naszym partnerstwem z Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi Paryż 2024, jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzielić się naszą kreatywnością, doskonałym rzemiosłem i głębokim zaangażowaniem w społeczeństwo, aby to wydarzenie odniosło ogromny sukces i było okazją dla Francji, aby zabłysnąć na światowej scenie

- powiedział Arnault.

Czytaj także: Bloomberg: Menadżerowie finansowi odpierają spanikowane telefony od najbogatszych Francuzów i Francuzek — powodem ostatnie wybory.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.07.2024 11:08
Marka Chopin, należąca do Miraculum, ponownie partnerem Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego
Marka Chopin po raz szósty sponsoruje Międzynarodowy Festiwal Chopinowskifort. Miraculum

Marka Chopin należąca do polskiej firmy Miraculum po raz szósty została oficjalnym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Poprzez zaangażowanie w to wydarzenie marka wspiera polską kulturę, ale także buduje rozpoznawalność swoich perfum na świecie.

Marka Chopin ogłosiła, że po raz szósty została oficjalnym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju.

"Poprzez zaangażowanie w to prestiżowe wydarzenie kontynuujemy swoją misję promocji polskiej kultury i dziedzictwa Fryderyka Chopina. Jako marka inspirowana życiem i twórczością najwybitniejszego polskiego kompozytora, aktywnie wspieramy inicjatywy kulturalne, które kultywują jego spuściznę. Część dochodu ze sprzedaży naszych perfum, dostępnych w Drogeriach Hebe, przekazujemy na rzecz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, przyczyniając się do rozwoju badań nad twórczością kompozytora i promocji jego muzyki na całym świecie" – podaje w komunikacie firma Miraculum, do której należy marka Chopin.

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju odbędzie się już po raz 79. Wydarzenie to przyciąga artystów i miłośników muzyki polskiego kompozytora z całego świata. Jest najstarszym na świecie nieprzerwanie działającym festiwalem pianistycznym i zarazem najstarszym polskim festiwalem muzycznym.

16-letni Fryderyk Chopin przybył do Dusznik (wówczas Reinerz) w 1826 roku, by w górskim uzdrowisku nabierać sił. Zagrał tu dwa dobroczynne koncerty. Pierwszy festiwal odbył się w 120 rocznicę tych koncertów, w 1946 r. i od tamtej pory trwał zdobywając coraz większą rangę.

Na festiwalu występowali najznakomitsi współcześni pianiści i wykonawcy muzyki Chopina, m.in. Vladimir Askenazy, Bella Dawidowicz, Halina Czerny-Stefańska, Wiktor Mierżanow, Stefan Askenazy, Światosław Richter, Emanuel Ax, Garrick Ohlsson, Arcadi Volodos, Grigory Sokolow, Nelson Freire, Nikolai Lugansky, Nikolai Demidenko, Brigitte Engerer, Boris Berezovsky, laureaci Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, laureaci prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. Van Cliburna (Fort Worth), Królowej Elżbiety (Bruksela), Czajkowskiego (Moskwa), Rubinsteina (Tel Awiw), Hamamatsu, Leeds, Cleveland i wielu innych.

Marka Chopin od 6 lat jest sponsorem festiwalu. W ten sposób właściciel marki – firma Miraculum – buduje także jej rozpoznawalność na świecie (perfumy Chopin trafiają także na rynki azjatyckie). W 2023 r. to właśnie ta marka przyczyniła się w dużym stopniu do dobrych wyników firmy, czego Miraculum od lat odbudowujące swoją pozycję na rynku, bardzo potrzebowało. W trzecim kwartale dynamika wzrostu przychodów w marce wyniosła 82 proc. rok do roku.

Czytaj więcej: Perfumy ciągną wyniki Miraculum w górę. W III kwartale spółka wypracowała ponad 10 mln zł przychodów

Perfumy Chopin były promowane podczas najważniejszych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Filharmonii Narodowej i Teatrze Wielkim m.in. „Chopin i jego Europa” i „Szalone Dni Muzyki”. Miraculum było także sponsorem płyty „Czułe struny” z muzyką Chopina i trasy koncertowej Natalii Kukulskiej.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. lipiec 2024 03:11