StoryEditor
Producenci
05.01.2024 11:43

Orientana wprowadza dział Outlet by zmniejszyć skalę sztucznego tworzenia odpadów

Orientana produkuje kosmetyki inspirowane tradycyjnymi recepturami, np. ajurwedyjskimi. / Orientana
Orientana, podobnie jak wiele innych marek, globalnie i w Polsce, wprowadza dział Outlet, w którym znajdą się produkty kosmetyczne z krótkim terminem ważności oraz naruszonymi opakowaniami. Jest to inicjatywa mająca na celu zmniejszenie ilości towarów, które będą musiały trafić do utylizacji w związku z niemożnością sprzedania ich.

Orientana dołącza do globalnego trendu ograniczania utylizacji produktów kosmetycznych poprzez wprowadzenie oferty outletowej; znajdą się w niej kosmetyki o krótkim terminie ważności i uszkodzonych opakowaniach, które jednak nadal zapewnią kupującym oczekiwane efekty.

Coraz więcej marek kosmetycznych wybiera strategię outletowania produktów o krótkim terminie ważności z dwojakiego powodu. Po pierwsze, jest to próba ochrony środowiska. W przemyśle kosmetycznym produkty z krótkim terminem ważności często trafiają na składowiska lub są niszczone, co przyczynia się do sztucznego tworzenia odpadów i obciążenia środowiska. Outletowanie tych produktów pozwala na ich wykorzystanie, zamiast marnowania.

Po drugie, prawo reguluje okres ważności kosmetyków, a produkty, które przekroczyły ten termin, nie mogą być sprzedawane w tradycyjny sposób. Jednak wiele z tych produktów jest nadal użytecznych i bezpiecznych do stosowania. Outletowanie pozwala na legalne pozbycie się tych produktów, jednocześnie oferując konsumentom okazję do zakupu kosmetyków w niższych cenach.

image

W dziale Outlet znajdą się produkty, które nie spełniają wyśrubowanych wymogów estetyki opakowania lub mają krótki termin przydatności.

Wiadomości Kosmetyczne

To podejście pomaga firmom zmniejszyć ilość odpadów kosmetycznych, które trafiają na wysypiska, a także daje klientom dostęp do produktów, które inaczej mogłyby zostać zmarnowane. To zrównoważone podejście przyczynia się do zmniejszenia obciążenia środowiska naturalnego i może wpłynąć na zmianę postaw konsumentów w kierunku bardziej ekologicznych wyborów w zakresie kosmetyków. W rezultacie, outletowanie produktów kosmetycznych o krótkim terminie ważności staje się coraz bardziej popularne i korzystne zarówno dla środowiska, jak i konsumentów.

Podobnie sprawa ma się z uszkodzonymi opakowaniami: naderwany kartonik sklejony taśmą czy odprysk na butelce nie muszą oznaczać uszkodzenia samego produktu i narażenia zawartości flakonu, czy tuby na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że takie sztuki produktowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony osób, które chcą zaoszczędzić na zakupach, i nie postrzegają mniej estetycznego opakowania jako przeszkody w zakupie pełnowartościowego produktu.

Czytaj także: L‘Oréal Professionnel Paris opowiedziało w HullHair o swoich działaniach na rzecz środowiska; relacja z eventu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 14:08
Neonail i Ania Kruk podjęły współpracę w akcji na Dzień Mamy
Zdjęcie z sesji marek Neonail i Ania Kruk przygotowanej na Dzień Mamyfot. Neonail, Ania Kruk
Kosmetyczna marka Neonail i biżuteryjna Ania Kruk działają wspólnie marketingowo. Ich akcja przygotowana na Dzień Mamy ma promować obie marki. Włączone zostały w to działania promocyjne w prasie i social mediach.

Marki kosmetyczne łączą siły w działaniach marketingowych z firmami działającymi w innych kategoriach. Coraz częściej są to marki modowe, ale także spożywcze.

Czytaj także: Czemu branża spożywcza i kosmetyczna coraz częściej współpracują? Odpowiedź brzmi w neurobiologii.

Kosmetyczna marka Neonail zdecydowała się współpracę z bliską beauty marką biżuteryjną.

image
Zdjęcie z sesji marek Neonail i Ania Kruk przygotowanej na Dzień Mamy
fot. Neonail, Ania Kruk
Neonail i marka Ania Kruk organizują wspólnie promocję z okazji Dnia Mamy. 2 tys. bransoletek Ania Kruk trafi zarówno do kanałów sprzedażowych Neonail online, jak i do punktów Neonail w centrach handlowych. Bransoletkę będzie można kupić za 1 zł przy zakupie kosmetyków za 169 zł.

Wspierając akcję marki przygotowały wspólną sesję zdjęciową, cykl artykułów w prasie. Akcję wesprą w mediach społecznościowych influencerki Dominika Brudny (@domsli22) oraz Joanna Banaszewska (@jbanaszewska), a także działająca na Tik Toku Kamila Bilska (@to_sie_nie_dzieje).

Anna Kruk i Neonail to polskie rodzinne marki. Neonail oferuje produkty do stylizacji paznokci i codziennej pielęgnacji dłoni. Należy do firmy Cosmo Group, która posiada w swoim portfolio również inne marki kosmetyczne: MylaQ, StayLac i Neo Make Up. Firmę prowadzą Kamila i Artur Błażejewscy.

Ania Kruk to delikatna biżuteria ze srebra i złota. Fima jest kontynuacją rodzinnego biznesu, którego historia sięga aż 1840 r. i małego zakładu złotniczego, który założył w Poznaniu Leon Skrzetuski. Jego tradycję kontynuuował pradziadek Anny Kruk Władysław Kruk i wówczas po raz pierwszy nazwisko Kruk pojawiło się na szyldzie pieknego, reprezentacyjnego sklepu. W 1974 r. nastąpiła kolejna zmiana pokoleniowa i firmę przejął syn - Wojciech Kruk. Pod koniec lat 90. W.Kruk to było już kilkadziesiąt salonów z biżuterią i zegarkami w całej Polsce. Obecnie W.Kruk należy do Vistula Group. Natomiast dzieci Wojciecha Kruka - Anna i Wojciech junior stworzyli nową markę Ania Kruk. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 14:01
Procter & Gamble ujawnia plany marketingowe związane z Olimpiadą i Paraolimpiadą 2024 w Paryżu
Procter & Gamble ogłosił swoje plany promowania swoich najbardziej wydajnych marek podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku.Procter & Gamble
Procter & Gamble ogłosiło, że planuje promować swoje najlepsze marki podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 r. Jako światowy partner olimpijski i paraolimpijski, amerykański gigant FMCG będzie stosował szereg działań marketingowych marki inspirowanych igrzyskami olimpijskimi, kampanii w sklepach, sponsorowanych przez markę partnerstw sportowców oraz zapewnia bezpłatne produkty i usługi w Wiosce Olimpijskiej.

Procter & Gamble, jako globalny partner Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, ogłosił swoje plany dotyczące znaczącego udziału w Paryżu 2024. W ramach tego przedsięwzięcia, ponad 30 marek należących do Procter & Gamble, takich jak Pampers, Ariel, Fairy, Gillette, Venus, Always, Head & Shoulders, Oral-B oraz ZzzQuil, uruchomi kampanie inspirowane igrzyskami. Procter & Gamble nie tylko zaprezentuje swoje produkty, ale także zaoferuje usługi dla sportowców i ich rodzin w wiosce olimpijskiej.

Na przykład marka produktów do golenia Venus rozpoczyna kampanię „Power of Smooth”, ukazując codzienną rutynę sportowców przed zawodami, Gillette przedstawia inspirowaną olimpijskim złotem maszynkę do golenia, a kampania Head & Shoulders „I Don’t” ma na celu pokazanie, w jaki sposób marka zapobiega łupieżowi, z akcentem nawiązującym do igrzysk olimpijskich.

image
Pokój dla dzieci w Wiosce Olimpijskiej, sponsorowany przez Pampers.
Procter & Gamble

Jednym z kluczowych elementów strategii P&G jest program "Athletes for Good" (AFG), realizowany we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (IOC) i Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC). Program ten ma na celu wsparcie finansowe organizacji charytatywnych, które są ważne dla sportowców. Na rok 2024 przyznano 20 grantów po 24 tysiące dolarów każdemu sportowcowi, który nominował swoją organizację. Wybrani sportowcy to między innymi Eilish McColgan, Carlotta Gilli i Griffin Colapinto, którzy angażują się w różnorodne inicjatywy, od wspierania młodych sportowców po działania na rzecz zdrowia psychicznego.

Czytaj także: Procter & Gamble przekroczyło szacunki kwartalnych zysków i przychodów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. maj 2024 15:17