StoryEditor
Producenci
04.10.2023 12:23

Oriflame przekazuje darowiznę na rzecz SOS Wioski Dziecięce w Maroku w związku z trzęsieniem ziemi

Oriflame wspiera osoby dotknięte niedawnym trzęsieniem ziemi w Maroku. Fundacja Oriflame przekaże darowiznę na rzecz lokalnego oddziału organizacji SOS Wioski Dziecięce, a pomoc rzeczowa płynie już do ofiar. Przeniesiona została także konferencja MLMu, która oryginalnie miała się odbywać w Marrakeszu.

W dniu 8 września 2023 r. o godzinie 22:11 czasu lokalnego potężne trzęsienie ziemi o sile 6,8 w skali Richtera nawiedziło Maroko na głębokości 18,5 kilometrów. Epicentrum znajdowało się w górach Atlasu Wysokiego, 71 kilometrów na południowy zachód od Marrakeszu. Najbardziej dotkniętym problemem jest Marrakesz, liczący 840 000 mieszkańców. Według władz krajowych zginęło 2946 osób, a liczba rannych osiągnęła 5674. Rząd Maroka prowadzi reakcję nadzwyczajną, ponadto ONZ kontynuuje ścisłą komunikację z władzami krajowymi.

Fundacja Oriflame przekaże darowiznę na rzecz SOS Wioski Dziecięce w Maroku. Fundacja af Jochnick dołączyła do tego aktu pomocy finansowej w  taki sposób, że obie fundacje przekazały łącznie 30 tysięcy euro. Organizacja ta została wyznaczona w Maroku do wspierania dzieci i rodzin dotkniętych trzęsieniem ziemi w ramach programu pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych. SOS Wioski Dziecięce Maroko to organizacja humanitarna, której celem od chwili jej powstania jest pomaganie dzieciom i rodzinom, zwłaszcza dzieciom potencjalnie zagrożonym utratą opieki rodzicielskiej.

W odpowiedzi na kryzys biuro Oriflame w Maroku podjęło następujące kroki: zostanie uruchomiona zbiórka datków zainicjowana przez pracowników, liderów i partnerów marki, której celem będzie zebranie niezbędnych artykułów, które zostaną rozdane za pośrednictwem lokalnych stowarzyszeń, aby pomóc osobom dotkniętym trzęsieniem ziemi. Produkty higieniczne są dystrybuowane do szpitali i lokalnych stowarzyszeń, zaspokajając najpilniejsze potrzeby w dotkniętych regionach.

W odpowiedzi na obawy związane z bezpieczeństwem firma przeniosła także swoją Złotą Konferencję z Marrakeszu do El Jadida.

Czytaj także: Oriflame odnotowuje ponad 500 milionów dolarów sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2023 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2024 14:31
Axe zdobywa aprobatę PETA i dołącza do listy Beauty Without Bunnies
Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach Axe w przyszłym rokuUnilever
​Axe, jedna z marek Unilevera, zdobyła aprobatę PETA, co oznacza, że na całym świecie jej produkty i składniki nie są testowane na zwierzętach.

Marka Axe zdobywa aprobatę Peta (People for the Ethical Treatment of Animals). Oznacza to, że brand jest najnowszym z 20 należących do Unilevera, który dołączył do globalnej listy Beauty Without Bunnies.

Rygorystyczne badanie wykazało, że Axe nie przeprowadza ani nie zleca żadnych testów na zwierzętach składników ani gotowych produktów i że marka zobowiązuje się nie robić tego w przyszłości.

Firma Unilever zapewnia, że od ponad czterdziestu lat stosuje i opracowuje alternatywy dla testów na zwierzętach.

Zostaliśmy docenieni przez PETA jako firma działająca na rzecz zmian regulacyjnych. Dzielimy się naszą wiedzą naukową z rządami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami na całym świecie w zakresie nauk o bezpieczeństwie zwierząt

– czytamy w materiałach Unilevera.

Dr Julia Fentem, globalny dyrektor ds. bezpieczeństwo, ochrona środowiska i nauki regulacyjne w firmie Unilever, dodaje, że zatwierdzenie marki przez PETA jest wynikiem dziesięcioleci pionierskich badań nad alternatywami dla testów na zwierzętach, prowadzonych przez naukowców Unilevera, współpracujących z innymi liderami w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie bez zwierząt i globalnymi interesariuszami.

Unilever ma ponad 20 marek zatwierdzonych przez PETA i cieszymy się, że Axe do nich dołączy. Wierzymy, że stosowanie metod zapewnienia bezpieczeństwa składników i produktów bez udziału zwierząt pozwala nam lepiej chronić ludzi i środowisko

– wyjaśnia.

Marka Axe jest sprzedawana w ponad 90 krajach na całym świecie (w Wielkiej Brytanii jako Lynx). Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach w przyszłym roku.

Czytaj też:

Dr Julia Fentem, Unilever: Walka o ocalenie kosmetyków wolnych od okrucieństwa musi trwać (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dove wzywa branżę i konsumentów do ratowania zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dr Julia Fentem, Unilever: testy na zwierzętach to przestarzała metoda sprawdzania bezpieczeństwa produktów (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 07:51