StoryEditor
Producenci
09.02.2021 00:00

Padsharing. Powstała sieć wsparcia dla kobiet potrzebujących środków menstruacyjnych

- Jest nas tutaj już ponad 8000 osób wspierających walkę z ubóstwem menstruacyjnym. Bardzo Wam dziękujemy, że jesteście z nami i z tej okazji postanowiłyśmy krótko się przedstawić, a raczej przedstawić fundację - napisały na Facebooku dziewczyny z Akcji Menstruacji. - Mówimy o ubóstwie menstruacyjnym i okresie głośno - tylko w ten sposób możemy wygrać z tabu.

"Naszym głównym obszarem działalności są szkoły, w których prowadzimy projekt "Hej, dziewczyny!" polegający na zapewnianiu osobom uczącym się stałego dostępu do produktów menstruacyjnych. Jeśli chcesz, żebyśmy pojawiły się w Twojej szkole, wyślij maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Staramy się zapewnić dostęp do środków higienicznych także w przestrzeni publicznej. Służy temu projekt "Punkt Pomocy Okresowej", w którego ramach w całej Polsce stawiamy ogólnodostępne szafki, uzupełniane regularnie przez nasze wolontariuszki" - tak swoją działalność opisały na profilu Akcja Menstruacja Emilia, Julia i Magda, czyli 3/17 zespołu Akcji Menstruacji.

Skąd ten pomysł? Narodził się dość spontanicznie, gdy Akcja Menstruacja na jednej z facebookowych grup dostała wiadomość: „Cześć, czy ktoś orientuje się, jakie są absolutnie najtańsze produkty menstruacyjne na rynku? Mam okres za 5 dni i 5 zł na koncie”. Członkinie Akcji od razu skontaktowały się z dziewczyną, by jej pomóc i złożyć w jej imieniu zamówienie na środki higieniczne. Tak na początku lutego powstał projekt Padsharing, czyli sieć wsparcia łącząca kobiety potrzebujące podpasek i tamponów z tymi, którzy chcą im pomóc w zdobyciu środków menstruacyjnych.

Brak środków higienicznych to też polski problem

Jak czytamy w Wysokich Obcasach, do bazy osób gotowych opłacić zamówienie z produktami higienicznymi zarejestrowało się ponad 900 osób, a chętnych wciąż przybywa. Przekazanie środków menstruacyjnych jest w pełni anonimowe. Po kilku dniach od startu udało się zebrać 40 zamówień dla potrzebujących.

Padsharing to pierwsza tego typu akcja w Polsce. Pomysł został dobrze przyjęty przez internautów, do niedawna pełnych wątpliwości, czy problem ubóstwa menstruacyjnego w Polsce istnieje. Tymczasem według raportu Kulczyk Foundation 4 proc. Polek nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych, ale tylko 1 proc. z nich udaje się do jakiejś instytucji po pomoc. 

Akcję można wesprzeć finansowo: Fundacja Akcja Menstruacja, 55 1600 1055 1899 6298 9000 0001, wpisując w tytule przelewu "Darowizna na cele statutowe"

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. grudzień 2023 13:47