StoryEditor
Producenci
21.11.2022 00:00

Patrycja Czernek, Ocean Trade: Konsumenci są otwarci na nowości w kategorii suchych szamponów

Marka Batiste co roku wprowadza liczne innowacje w kategorii suchych szamponów. Okazuje się, że za każdym razem fanki tego sposobu odświeżania fryzur, są gotowe na kolejne wersje tych produktów. To co konsumentki mogą kupić w polskich sklepach, to wyselekcjonowany przez dystrybutora asortyment, najlepiej odpowiadający oczekiwaniom Polek – zapewniła Patrycja Czernek, dyrektor marketingu i PR w Ocean Trade, podczas gali przyznania tytułów Perły Rynku Kosmetycznego 2022..  

Polski dystrybutor suchych szamponów marki Batiste, z szerokiej oferty brytyjskiego producenta, co roku wybiera około dziesięć nowości najlepiej odpowiadających potrzebom Polek. Różnią się one zapachami czy dodatkowymi funkcjami nadają włosom objętości, działają przeciw puszeniu się czy koloryzują.  

– W Polsce wprowadzamy tylko te wersje, które uznamy za warte zainteresowania polskiego konsumenta, czyli np. takie, które mają najpiękniejsze zapach, a przy tym dobry skład – komentuje Patrycja Czernek, dyrektor marketingu i PR w Ocean Trade.

W tym roku innowacją wprowadzoną przez dystrybutora na polski rynek były też suche szampony do stosowania na noc, przeznaczone do włosów bardzo mocno  i średnio przetłuszczających się.

– Takimi szamponami spryskujemy włosy na noc i rano budzimy się z piękną fryzurą. Maja one też funkcję detoksykującą, co wynika z ich składu w którym zawarty jest aktywny węgiel i soda oczyszczona. Ich wprowadzenie to nasz ukłon w stronę kobiet, którym zależy na produktach o interesujących, ekologicznych składach – wyjaśnia Patrycja Czernek.

Dodaje, że w przyszłym roku fanki suchych szamponów również mogą się spodziewać nowości w trendach.

Perły Rynku Kosmetycznego to projekt prowadzony przez redakcję Wiadomości Kosmetycznych od 16 lat. Wyłaniane są w nim najlepsze nowości w kategoriach beauty. Zwycięzców wskazuje profesjonalne jury, w którego składzie zasiadają menedżerowie z sieci drogeryjnych, aptecznych oraz platform e-commerce. Jurorzy osobiście testują produkty zgłoszone do badania i oceniają ich potencjał rynkowy.

Poznaj jurorów Perły Rynku Kosmetycznego 2022: lista ekspertów

W tegorocznej edycji badania jurorzy wskazali zwycięzców w 18 kategoriach kosmetycznych, w tym Innowacja kosmetyczna oraz Debiut kosmetyczny.

Czytaj więcej: Poznaliśmy zwycięzców rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2022! [FOTOGALERIA]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
15.09.2023 16:16

Dr Franciszek Strzałkowski, ekspert marki Avène: Nie ma odpowiedzialnego dbania o kondycję skóry bez rzetelnej pielęgnacji domowej

dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej, podczas premiery nowej linii Hyaluron Activ B3 marki Eau Thermale Avènewiadmoscikosmetyczne.pl
O skórę należy dbać nie tylko wtedy, gdy z wiekiem potrzebuje ona coraz więcej naszej pomocy, ale także zanim zacznie ulegać procesom starzenia się – przekonywał podczas premiery nowej linii dermokosmetyków marki Eau Thermale Avène dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej.

Znane ze swej skuteczności składniki pomagające skórze dojrzałej dłużej utrzymać jędrność, nawilżenie i gładkość należy stosować nie tylko wtedy, gdy skóra już sobie nie radzi samodzielnie z procesami regeneracyjnymi.

Warto działać prewencyjnie, zgodnie ze stara prawdą, że lepiej zapobiegać niż leczyć i starać się rozwiązywać problem, który już się pojawił. Warto jednak sięgać po produkty ze składnikami znanymi ze swojego skutecznego działania. Nie ma bowiem odpowiedzialnego dbania o kondycję skóry bez rzetelnej pielęgnacji domowej

– przekonywał dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej, podczas premiery nowej linii Hyaluron Activ B3 marki Eau Thermale Avène.

Wyjaśni też działanie trzech modnych składników zawartych w produktach z linii – nicynamidu, kwasu hialuronowego oraz retinaldehydu (retinalu). Zwrócił uwagę, że retinal jest preparatem skuteczniejszym i lepiej tolerowanym przez skórę niż retinol. Dającym mniej powikłań, takich jak występowanie przebarwień posłonecznych. Choć zaznaczył, że i w tym przypadku zalecane jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.

Produkty podczas spotkania zaprezentowała Katarzyna Stachurska, product manager marki Eau Thermale Avène.

image

Katarzyna Stachurska, product manager marki Eau Thermale Avène

FOTO: wiadmoscikosmetyczne.pl

Zdradziła, że badania nad formułą linii Hyaluron Activ B3 stymulującą regenerację komórkową trwały ponad 6 lat. W ich rezultacie gama jest połączeniem modnych i skutecznych składników aktywnych zwiększających żywotność komórek. Skupiają się one nie tylko na objawach starzenia, ale także na jego przyczynach.

image

Linia Hyaluron Activ B3

FOTO: wiadmoscikosmetyczne.pl

W skład nowej, innowacyjnej gamy wchodzą: krem odbudowujący komórki (na dzień i na noc), multi-intensywny krem na noc,   skoncentrowane serum wypełniające (na dzień i na noc), które można stosować na wrażliwe obszary twarzy, takie jak skóra wokół ust czy oczu, oraz krem pod oczy o potrójnym działaniu korygującym (na dzień i na noc), który wygładza zmarszczki, niweluje cienie pod oczami i łagodzi opuchnięcie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
15.09.2023 16:06

Maciej Pawłowski, Eurus: Branża kosmetyczna radzi sobie dobrze mimo niesprzyjających zewnętrznych warunków [PROGNOZY]

Maciej Pawłowski, prezes firmy Eurus: Przejmujemy nowe dystrybucje i obserwujemy rynek pod kątem ewentualnych akwizycjifot. Maciej Nowosadko
Pomimo istotnego wzrostu kosztów działalności, utrudnionego zarządzania biznesem z powodu niestabilnych warunków gospodarczych, prawnych i podatkowych, wszystkie analizy rynku oraz nasze wyniki po pierwszym półroczu tego roku pozwalają na optymistyczną ocenę perspektyw rozwoju dla naszej branży. Spodziewamy się także ilościowych wzrostów sprzedaży – mówi dla wiadomoscikosmetyczne.pl Maciej Pawłowski, prezes firmy Eurus.

Co jest dziś największym wyzwaniem dla Pana firmy w dalszym rozwoju biznesu?

 

Obecnie zarządzanie biznesem oraz krótko- i długoterminowe planowanie jest bardzo utrudnione. Jest to spowodowane m.in. niedającymi się przewidzieć zmianami na rynku energetycznym, częstymi zmianami przepisów prawnych i podatkowych. Również wysoka inflacja ma negatywny wpływ na całą gospodarkę i pogorszanie się nastrojów konsumenckich, co często wymusza na nas zmiany w polityce dotyczącej cen naszych produktów na półkach. Trzeba jednak zaznaczyć, że branża kosmetyczna w Polsce radzi sobie bardzo dobrze, a istotnymi wyzwaniami są cykl życia produktów, umiejętne zarządzanie portfolio marek, a przede wszystkim walka o konsumenta we wszystkich kanałach sprzedaży.

 

W jakich obszarach działalności obserwuje Pan największy wzrost kosztów działalności? O ile w porównaniu do ubiegłego roku wzrosły ceny surowców, opakowań, logistyki?

 

Ogólnie koszty działalności wzrosły o kilkadziesiąt procent. Dotyczy to nie tylko cen prądu, gazu, surowców i opakowań i kosztów pracy, ale także kosztów finansowych, na które składa się wzrost kosztu pieniądza oraz niestabilne kursy walut, co dla nas jest szczególnie istotne w kontekście marek, które do Polski importujemy. To wszystko sprawia, że dużym wyzwaniem jest dzisiaj zapewnienie rentowności i generowanie satysfakcjonujących marż.

 

Jakim obciążeniem są dla firmy i będą rosnące koszty pracy? Jakie widzicie możliwości ich redukcji?

 

Na redukcję tych kosztów wpływa podnoszenie efektywności pracy, m.in. poprzez upraszczanie procesów np. kompletacji towarów do wysyłki oraz automatyzacja wielu czynności, takich jak etykietowanie produktów czy pakowanie.

 

Jakich tendencji na rynku spodziewa się Pan w drugiej połowie 2023 r. Czy sprzedaż ma szansę zacząć rosnąć także ilościowo?  

 

Odniosę się do naszej firmy. W związku z wdrażanymi nowościami, akcjami marketingowymi i promocyjnymi, prognozujemy ilościowy wzrost sprzedaży naszych produktów.

 

Jak wpływa na rynek i na Pana firmę cenowa rywalizacja pomiędzy kanałami sprzedaży – dyskontami, drogeriami, e-commerce?

 

Rywalizacja między poszczególnymi kanałami sprzedaży ma bardzo duży wpływ na rynek i nasz biznes. Konsument sprawdza i porównuje ofertę oraz ceny w drogeriach, dyskontach i w sklepach online. Nasi partnerzy biznesowi również to sprawdzają, negocjując z nami linie czy produkty na wyłączność, specjalne akcje promocyjne. Jednak potrafimy się w tych procesach odnaleźć. Mamy doświadczenie wielopłaszczyznowe w sprzedaży i w dystrybucji.

 

Czy szybko rozwijający się e-commerce wpłynął istotnie na Waszą działalność? 

 

E-commerce to przede wszystkim nowe możliwości sprzedaży i prezentacji produktów. Miejsce na drogeryjnych półkach jest ograniczone, a przede wszystkim bardzo drogie, a sklepy online dają możliwość prezentacji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów. Oczywiście, aby odnieść sukces w e-commerce niezbędne jest odpowiednie wsparcie marketingowe i reklamowe, najwyższa jakość obsługi konsumenta, dobra logistyka. Warto w to inwestować, gdyż sprzedaż w e-com nieustannie rośnie, co widzimy w naszym sklepie online oraz potwierdzają to nasi partnerzy biznesowi czyli m.in., największe sieci drogeryjne w Polsce.

 

Jakie planujecie inwestycje na drugą połowę roku jeśli chodzi o rozwój portfolio produktowego?

 

Inwestujemy głównie w kosmetyki do pielęgnacji włosów, a przede wszystkim w specjalistyczne produkty do skóry głowy. Rozwijamy również kategorie pielęgnacja twarzy i ciała.

Od kilku lat stawiamy na produkcję pod naszymi markami. Po markach Neboa, Revoss Professional, Kimoco Beauty w pierwszym kwartale tego roku zadebiutowała nasza marka Receptury Zielarki. Będąc importerem i dystrybutorem staliśmy się również producentem i to jest nasz kierunek. Będziemy nadal rozwijać te marki poprzez wprowadzenie nowości oraz intensyfikację działań marketingowych. Rozwój eksportu jest jednym z naszych priorytetów na ten rok. W marcu nasze produkty zadebiutowały na największych targach kosmetycznych w Bolonii. Już zaczynamy sprzedaż w kilku krajach, liczymy na dalsze pozyskiwanie nowych rynków.

 

Jaki jest kierunek inwestycji marketingowych?

 

Inwestujemy głównie w kampanie online oraz influencer marketing. Priorytetem jest wykorzystywanie narzędzi marketingowych, które umożliwiają nie tylko szerokie dotarcie, ale też realny kontakt z konsumentami.

 

Jakie trendy beauty i konsumenckie będą kształtowały Pana zdaniem rynek kosmetyczny w najbliższej przyszłości?

 

Trendem, który już od dłuższego czasu obserwujemy jest zmiana zachowań konsumenckich związana z tzw. świadomym konsumpcjonizmem. Coraz większa grupa konsumentów wybiera kosmetyki produkowane zgodnie z filozofią respect the nature i less waste, zwraca uwagę na to z czego zrobione są opakowania, przygląda się substancjom aktywnym i recepturom. Jesteśmy dystrybutorem kosmetyków marek koreańskich i z tej perspektywy mogę powiedzieć, że trend na K-beauty trwa, to jest ciągle źródło nowości i innowacji.

 

Czy planuje Pan rozwój firmy przez akwizycje innych marek lub czy sami jesteście gotowi na rozmowy o sprzedaży swoich marek?

 

O sprzedaży naszych marek nie rozmawiamy. Obserwujemy rynek pod kątem ewentualnych akwizycji. Szukamy też ciekawych dystrybucji. Od 1 lipca 2022 r. portfolio dystrybuowanych przez naszą firmę produktów poszerzyło się o kosmetyki ukraińskiej firmy Elfa Group, a od 1 lipca tego roku o nawilżane chusteczki irlandzkiej marki WaterWipes.

 

Jakie widzi Pan perspektywy dla dalszego rozwoju rynku kosmetycznego w Polsce? 

 

Wszystkie analizy rynku oraz nasze wyniki po pierwszym półroczu tego roku pozwalają na optymistyczną ocenę perspektyw rozwoju dla naszej branży.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. wrzesień 2023 09:03