StoryEditor
Producenci
27.07.2022 00:00

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego obchodzi 20-lecie i prognozuje co czeka branżę

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. „Razem dla rozwoju sektora” to hasło przewodnie spotkania i konferencji organizowanej 5 września br. z okazji jubileuszu organizacji zrzeszającej firmy z sektora kosmetycznego. To tu eksperci z Polski i Unii Europejskiej będą mówić o tym, jaka przyszłość czeka branżę.

„Razem dla rozwoju sektora” to hasło przewodnie spotkania, które 5 września br. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego organizuje z okazji swojego 20-lecia. W programie konferencji towarzyszącej obchodom jubileuszu zostały zaplanowane prelekcje i bloki dyskusyjne z udziałem  przedstawicieli sektora, ekspertów z Polski i Unii Europejskiej, badaczy, analityków i polityków.

Program wydarzenia został podzielony na trzy bloki tematyczne poświęcone:

  • rozwojowi sektora w ciągu ostatnich lat, dyskusji na temat wpływu Zielonego Ładu na konkurencyjność sektora w kolejnym dziesięcioleciu
  • niezbędności kosmetyków w perspektywie potrzeb współczesnych konsumentów i projektowanych zmian prawnych
  • oraz transparentności w biznesie kosmetycznym.

O przyszłości branży, perspektywach i wyzwaniach związanych z kryzysem będą mówić Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz Henryk Orfinger współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris oraz współtwórca Związku.

Czego potrzebuje współczesny konsument i czego oczekuje od kosmetyków opowiedzą John Chave, dyrektor generalny Cosmetics Europe i dr Marcin Napiórkowski, semiotyk kultury, autor bloga Mitologia Współczesna. W bloku poświęconym transparentności branży swoimi spostrzeżeniami podzielą się Andrew McDougall, director beauty & personal care  w Mintel Group oraz Marta Marczak, dyrektor w PwC, ekspertka ds. brandingu.

Szczegóły wydarzenia: tutaj  

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego reprezentuje i wspiera cele strategiczne przedsiębiorców wyłącznie branży kosmetycznej. Od 20 lat jest aktywnym głosem sektora w procesie stanowienia prawa. Na co dzień współpracuje z instytucjami administracji polskiej i europejskiej, a razem z firmami członkowskimi wypracowuje i wdraża rozwiązania, które prowadzą do rozwoju polskiego rynku kosmetycznego, który dziś jest 5 w Unii Europejskiej.

Związek należy do Cosmetics Europe – europejskiej organizacji branżowej i Konfederacji Lewiatan – najbardziej wpływowej organizacji pracodawców w Polsce. Angażuje się też w działania budujące pozycję sektora za granicą – wspiera promocję eksportu polskich kosmetyków, buduje sieć partnerstw i wspólnie z partnerami znosi bariery w handlu międzynarodowym. Organizacja pełni również funkcję platformy wymiany doświadczeń – edukuje i szkoli firmy, podnosząc jakość całego sektora. Od 15 lat prowadzi też projekt społeczny Fundacja Piękniejsze Życie.

Związek skupia ponad 230 firm, w tym producentów i dystrybutorów kosmetyków, laboratoria, firmy doradcze i ośrodki dydaktyczne, a także ich partnerów okołobranżowych – dostawców opakowań i surowców. Zrzesza i działa na rzecz zarówno startupów, małych, rodzinnych przedsiębiorstw, jak i dużych, międzynarodowych korporacji i największych polskich firm kosmetycznych, które w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania działają razem skutecznie, zachowując przy tym wszelkie zasady konkurencji.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.09.2023 15:12

Marka Gwyneth Paltrow, Goop, rozszerzyła swoją działalność na kosmetyki kolorowe

Balsam występuje w pięciu uniwersalnych kolorach.Goop
Goop, marka Gwyneth Paltrow, wchodzi w kategorię kosmetyków kolorowych z serią półtransparentnych balsamów do makijażu ust i skóry. Według marki, każdy z pigmentowanych balsamów zapewnia świeży kolor i nawilżony, naturalnie wyglądający blask. Składniki obejmują bogaty w witaminę C olej z rokitnika, witaminę E i olej szafranowy.

Goop wkroczyło na rynek kosmetyków kolorowych, wprowadzając na rynek innowacyjny balsam Colorblur Glow Balm. Według strony internetowej produkt ten stanowi połączenie pielęgnacji skóry i koloru, dostępny w pięciu wyraźnych, ale dających się wzmocnić odcieniach. Założenie balsamu jest takie, że powinien on móc spełniać rolę zarówno pomadki do ust, jak i różu w kremie.

Goop to firma i marka lifestyle‘owa założona przez aktorkę Gwyneth Paltrow w 2008 roku. Początkowo Goop był jednym z pierwszych blogów, na którym Paltrow dzieliła się swoimi zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem, urodą i stylem życia. Jednak z czasem Goop przekształciło się w wielofunkcyjny biznes, oferujący produkty z zakresu zdrowia, urody, żywienia, mody i innych dziedzin. Marka znana jest z promowania niekonwencjonalnych rozwiązań zdrowotnych i kosmetycznych, często opartych na alternatywnych terapiach i produktach naturalnych. Jednym z kontrowersyjnych aspektów działalności Goop były niekiedy kontrowersyjne i niepotwierdzone naukowo porady zdrowotne, które wywoływały krytykę ekspertów medycznych.

Czytaj także: Branża kosmetyczna potępia Gwyneth Paltrow za dezinformację na temat filtrów SPF

Goop oferuje również własne produkty, takie jak suplementy diety, kosmetyki, ubrania i akcesoria. Sklep internetowy i sklepy stacjonarne Goop są dostępne w wielu miastach. Firma jest również znana z organizacji konferencji i wydarzeń związanych z tematami zdrowego stylu życia. Mimo kontrowersji i krytyki ze strony wielu autorytetów medycznych, Goop zyskało dużą popularność i stało się jednym z wiodących graczy w obszarze lifestyle‘u i zdrowego stylu życia. Gwyneth Paltrow nadal jest główną postacią za marką, a firma stale rozszerza swoją ofertę o nowe produkty i usługi.

Czytaj także: Londyński Goop zostaje zamknięty po stracie 1,4 miliona funtów przychodów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.09.2023 14:32

Właściciel L’Occitane nie będzie kontynuował wykupu

L‘Occitane en Provence, powszechnie znana jako L‘Occitane, to francuski luksusowy sprzedawca detaliczny kosmetyków do ciała, twarzy, włosów, perfum i artykułów gospodarstwa domowego z siedzibą w Manosque we Francji.Phan Minh Tuấn, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma matka L’Occitane International SA ogłosiła, że większościowy akcjonariusz odrzucił planowany wykup firmy, co nie zakończyło spekulacji o możliwym ponownym wprowadzeniu spółki na giełdę europejską w 2024 roku. Aktualnie notowana jest na giełdzie w Hongkongu, co jest częstą strategią dla firm pragnących zwiększyć swoją obecność w Azji. W przypadku zakończenia transakcji, cena ofertowa wyniesie nie mniej niż ok. 3,32 dolara.

L’Occitane International SA, spółka matka spółek zajmujących się sprzedażą bezpośrednią LimeLife by Alcone i Duolab, ogłosiła, że akcjonariusz większościowy spółki zdecydował się odrzucić transakcję, która doprowadziłaby do prywatyzacji firmy.

Anulowanie planów potencjalnego wykupu nie kończy spekulacji, że prezes Grupy L‘Occitane, Ronald Geiger, może rozważać ponowne wystawienie spółki na giełdę europejską w 2024 roku. Obecnie spółka jest notowana w Hongkongu, co jest strategią, która staje się coraz bardziej typowe dla firm pragnących zwiększyć swoją obecność na rynku w Azji.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, przedstawiciele firmy podkreślili, że cena ofertowa wyniesie nie mniej niż 26 hongkońskich dolaróq za akcję, czyli 3,32 dolara.

L‘Occitane to francuska marka kosmetyczna, która jest znana z luksusowych produktów do pielęgnacji skóry, ciała i włosów. Firma została założona w 1976 roku przez Oliviera Baussana w Prowansji we Francji. Od tamtej pory L‘Occitane zdobyło międzynarodową renomę i stało się jednym z wiodących producentów kosmetyków naturalnych.

Czytaj także: L‘Occitane en Provence oficjalnym patronem Roku Zapachowego 2023 "Aromatyczny Botaniczny" Ogrodu Botanicznego UW

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. wrzesień 2023 10:02