StoryEditor
Producenci
28.07.2023 10:40

Prestige Beauty, produkty do włosów i dezodoranty napędzają sprzedaż Unilever w drugim kwartale 2023 r.

Produkty do higieny osobistej, które stanowią 23 proc. obrotów Unilever, odnotowały w pierwszym półroczu wzrost sprzedaży o 10,8 proc., napędzany wzrostem cen o 7,3 proc. i wzrostem wolumenu o 3,2 proc., a także wysoką sprzedażą dezodorantów, szczególnie w Europie i obu Amerykach.archiwum wiadomoscikosmetyczne.pl
Sprzedaż produktów do pielęgnacji urody, dobrego samopoczucia i higieny osobistej firmy Unilever rośnie na wysokim poziomie od drugiego kwartału/pierwszej połowy roku fiskalnego 2023. Uroda i dobre samopoczucie, które stanowią 20 proc. obrotów grupy, odnotowały wzrost sprzedaży o 9,1 proc. rok do roku, przy obrotach w wysokości 6,2 miliarda euro, co oznacza wzrost o 8,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2022 r. Obroty w drugim kwartale wzrosły o prawie 9 proc., na łączną kwotę 3,1 miliarda euro.

We wtorek Unilever poinformował, że pobił podstawowe prognozy wzrostu sprzedaży po ponownym podniesieniu cen, aby zrekompensować wyższe koszty. Brytyjska firma odnotowała wzrost sprzedaży bazowej o 7,9 proc. w drugim kwartale, pokonując średnią prognozę analityków na poziomie 6,4 proc., wynika z konsensusu dostarczonego przez firmę. Firma podała, że spodziewa się, że bazowy wzrost sprzedaży w całym roku wyniesie powyżej 5 proc., wyprzedzając jej wieloletni zakres, przy jednoczesnym umiarkowanym wzroście cen w ciągu roku.

Wzrost wolumenu w dywizji wyniósł 3,8 proc., na co złożyły się dwucyfrowe wzrosty w prestiżowych kosmetykach, a także wysoki jednocyfrowy wzrost w dziedzinie pielęgnacji włosów, szczególnie w obu Amerykach. Warto zauważyć, że Sunsilk i TRESemmé odnotowały dwucyfrowy wzrost. Masowa sprzedaż produktów do pielęgnacji skóry wzrosła średnio jednocyfrowo, na czele z gamą produktów Gluta-Hya firmy Vaseline. Prestiżowe wyniki prowadziły Paula’s Choice, Dermalogica i Hourglass. Obroty produktów higieny osobistej w pierwszym półroczu wyniosły 6,9 miliarda euro, co oznacza wzrost o 10,8 proc. rok do roku, podczas gdy sprzedaż w drugim kwartale wyniosła 3,5 miliarda euro, co oznacza wzrost o 9,0 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku.

 

To, co pozytywnie odbiera dziś rynek, to fakt, że nie zaobserwowano gwałtownego spadku wolumenów pomimo nacisków na ceny

– powiedział Richard Saldanha, zarządzający funduszem w firmie Unilever, inwestor Aviva. Unilever powiedział, że spodziewa się, że inflacja materiałów netto w 2023 r. wyniesie około 2 miliardów euro, z czego 400 milionów przewiduje się w drugiej połowie roku.

Produkty do pielęgnacji ciała, które stanowią 23 proc. obrotów grupy, odnotowały w pierwszym półroczu wzrost sprzedaży o 10,8 proc., napędzany wzrostem cen o 7,3 proc. i wzrostem wolumenu o 3,2 proc., a także wysoką sprzedażą dezodorantów, szczególnie w Europie i obu Amerykach. Kluczowymi producentami dezodorantów były Axe i Rexona. W międzyczasie sprzedaż portfolio produktów do higieny osobistej Dove powiększyła się dwucyfrowo, podczas gdy oczyszczanie skóry osiągnęło jednocyfrowy wzrost, napędzany przez Amerykę Łacińską i Azję Południową. Pielęgnacja jamy ustnej wzrosła w wysokich jednocyfrowych wartościach.

Czytaj także: Unilever zatwierdza pobór rosyjskich pracowników

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. grudzień 2023 14:05