StoryEditor
Producenci
14.02.2024 17:04

Prezes firmy Hub.Tech produkującej znane marki kosmetyczne trafił do aresztu

Grupa kapitałowa Hub.Tech na swojej stronie internetowej podaje, że przeznaczyła ponad 200 mln zł na projekty badawczo rozwojowe w latach 2014-2023. W planach ma też kolejne inwestycje w rozwój technologii, w wysokości nie mniejszej niż 136 mln zł. / mat. prasowe Grupy Hub.Tech,
Artur B., prezes firmy Hub.Tech, która jest m.in. właścicielem marek kosmetycznych OnlyBio i Stars from the Stars, w związku z zarzutami udziału w grupie przestępczej prawie miesiąc temu trafił do aresztu – podaje Puls Biznesu.

Artur B., szef firmy Hub.Tech, równocześnie zasiadający w zarządach jej spółek córek Onlylife.Bio i InnventionBio, jest tylko jedną z osób zatrzymanych 17 stycznia 2024 r. przez funkcjonariuszy białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku prowadzącej śledztwo dotyczące wyłudzenia pieniędzy z budżetu państwa oraz Unii Europejskiej. Oprócz niego zatrzymano także Marcina P., byłego wiceprezesa Hub.Techu i Marcina Ł., byłego członka rady nadzorczej.

Zarzucono im udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem środków z budżetu państwa i UE na badania m.in. z zakresu biotechnologii i produkcji kosmetyków. Wobec całej trójki Sąd Rejonowy w Białymstoku 19 stycznia 2024 r. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – przekazał Puls Biznesu powołując się na słowa Pawła Sawonia, zastępcy prokuratora regionalnego w Białymstoku.

Według rozmówcy PB jednym z wątków postępowania jest działalność firmy Hub.Tech. W sumie firmy zarządzane przez członków grupy podpisały co najmniej 26 umów na dofinansowanie projektów badawczych o całkowitej wartości ponad 305 mln zł, z czego wartość dofinansowania wyniosła ponad 167 mln zł.

 

Czytaj też: Onlybio.life otrzymała 6,5 mln zł dofinansowania na rozwój infrastruktury

 

Jak tłumaczy Puls Biznesu, proceder wyłudzania środków polegał na przedkładaniu nierzetelnej dokumentacji, która nie odzwierciedlała faktycznych kosztów poniesionych na organizację działalności badawczej i produkcyjnej. W rezultacie firmy uzyskiwały dofinansowanie niewspółmierne do rzeczywiście poniesionych kosztów leasingu albo zwrot kosztów zakupu nieistniejących urządzeń.

Gazeta ustaliła także, że dla Marcina P., byłego wiceprezesa Hub.Techu, obecne zarzuty karne nie są pierwszymi w biznesowej karierze. Więcej na ten temat można przeczytać w Pulsie Biznesu.

 

Hub.Tech jest właścicielem spółki Onlybio.life, do której należy marka kosmetyków OnlyBio, oraz kosmetycznej spółki Stars.Space, do której należy marka Stars from the Stars. Firma na swojej stronie internetowej podaje, że przeznaczyła ponad 200 mln zł na projekty badawczo rozwojowe w latach 2014-2023. W planach ma też kolejne inwestycje w rozwój technologii, w wysokości nie mniejszej niż 136 mln zł.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.04.2024 16:33
Jannik Sinner globalnym ambasadorem La Roche-Posay. Będzie propagował ochronę UV
Jannik Sinner, włoski tenisista, ambasador linii Anthelios La Roche-Posayfot. La Roche-Posay
Jannik Sinner, jeden z najlepszych tenisistów swojego pokolenia, został globalnym ambasadorem marki La Roche-Posay i będzie twarzą produktów z jej przeciwsłonecznej linii Anthelios. Kampania Nie ma dnia bez filtra UV, w której Sinner weźmie udział, skupi się na profilaktyce i zaangażowaniu pokolenia Gen-Z.

Jannik Sinner, jeden z najlepszych tenisistów młodego pokolenia, został nowym globalnym ambasadorem marki La Roche-Posay. Będzie promował kosmetyki z przeciwsłonecznej linii Anthelios. Ze swoim przekazem ma dotrzeć do młodych osób z pokolenia Gen-Z.

Urodzony w 2001 roku Jannik Sinner jest zawodowym tenisistą oraz najwyżej sklasyfikowanym włoskim zawodnikiem w historii. Karierze tenisisty poświęcił się w wieku 13 lat. Kilkakrotnie zdobył tytuł Association of Tennis Professionals Challenger Tour. W 2021 roku został najmłodszym mistrzem ATP 500 i dołączył do pierwszej dziesiątki rankingu. W 2023 roku, zdobył półfinał na Wimbledonie oraz wygrał finał ATP, jednocześnie zdobywając tytuł Pucharu Davisa dla Włoch.

W tym roku, Jannik Sinner zdobył swój pierwszy duży tytuł, dochodząc do finału wielkoszlamowego turnieju Australian Open.

Tak marka argumentuje  wybór Sinnera na ambasadora produktów przeciwsłonecznych: Ten włoski tenisista, jako osoba spędzająca większość swojego czasu na korcie, na świeżym powietrzu, dobrze wie, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.

Kampania Nie ma dnia bez filtra UV, w której Sinner weźmie udział, skupi się na profilaktyce i tonie angażującym pokolenie Gen-Z.

La Roche-Posay kontynuuje swoją misję informowania społeczeństwa o zagrożeniach związanych z promieniowaniem UV, opracowywania innowacyjnych filtrów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum działania, odpowiednich dla każdej skóry, niezależnie od jej odcienia, typu i wieku – informuje marka w komunikacie.

W 2022 r. marka wprowadziła na rynek krem Anthelios UVMUNE 400, zasilany filtrem nowej generacji Mexoryl 400. Chroni przed promieniami UVB, UVA oraz ultradługimi UVA pomiędzy 380 a 400nm.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.04.2024 22:59
Magda Mołek w kampanii Vichy mówi: Ja się dopiero rozkręcam!
Magda Mołek, dziennikarka, youtuberka, podcasterka, została twarzą marki Neovadiol Vichyfot Vichy
Magda Mołek, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, prowadząca dziś autorski kanał z podcastami, będzie promować gamę kosmetyków Neovadiol Vichy i jest twarzą kampanii „Ja się dopiero rozkręcam”. Ideą kampanii jest wsparcie dojrzałych kobiet i pokazywanie, że na każdym etapie życia można odkrywać nowe możliwości.

Magda Mołek, dziennikarka, youtuberka, podcasterka prowadząca dziś swój własny kanał „W moim stylu” na YouTube, gdzie spotyka się gośćmi i rozmawia o życiu, została twarzą gamy Neovadiol Vichy. W kampanii marki „Ja się dopiero rozkręcam” staje się głosem, który wspiera kobiety pomagając im odkryć swoją siłę i pewność siebie w każdym aspekcie życia, niezależnie od wieku.

image
Magda Mołek, dziennikarka, prezenterka, youtuberka, podcasterka
Vichy
– Piękno zmian leży w ich zrozumieniu i akceptacji. Ten etap w życiu kobiety to nie koniec, ale początek nowej podróży, nowych doświadczeń, pełnych możliwości i potencjału. Jest to czas, w którym zgłębiamy swoją wewnętrzną mądrość i czerpiemy radość ze zdobytego doświadczenia życiowego. Możemy radzić sobie z wyzwaniami, które towarzyszą dojrzałości i cieszyć się każdym dniem. To mój najlepszy czas. Jestem pełna siły, pewna siebie, a moje decyzje płyną prosto z serca. Mam wiedzę, doświadczenie, nie boję się eksperymentować. Wiem, że najlepsze dopiero przede mną. Z wiekiem ja się dopiero rozkręcam – mówi Magda Mołek.

Pielęgnacyjne produkty gamy Neovadiol zostały stworzone wspólnie z dermatologami i ginekologami w wyniku 30 lat badań nad wpływem zmian hormonalnych związanych z menopauzą na skórę, działając na 5 oznak starzenia: jędrność, przebarwienia, rozświetlenie, zmarszczki i suchość.

W ramach współpracy ambasadorskiej prowadzone będą szerokie działania: TV, outdoor (iluminacja na budynku Warsaw Spire), kampania influencerska, komunikacja na kanałach social media marki Vichy Laboratoires i na kanale Magdy Mołek, a także materiały POS.

Za współpracę z ambasadorką odpowiada zespół Vichy ze wsparciem agencji 2koma7, która jest odpowiedzialna również za działania advocacy. Zakup mediów powierzono agencji mediowej Wavemaker. Kreację przygotowała agencja McCANN. Produkcją sesji zdjęciowej i video zajmowała się Truskavka. Za działania media relations odpowiada agencja LoveBrands Group.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. kwiecień 2024 10:56