StoryEditor
Producenci
13.12.2021 00:00

Prezesi firm kosmetycznych podejmują działania na rzecz osób niepełnosprawnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych – Valuable 500, największa sieć globalnych dyrektorów generalnych zaangażowanych w różnorodność – ogłosiła serię nowych działań na rzecz aktywizowania osób niepełnosprawnych. Najnowsze zobowiązania pochodzą od prezesów takich firma jak: PepsiCo, PwC, Spotify, VMware, L’Oréal czy The Estée Lauder Companies.

Chociaż rośnie świadomość integracji osób niepełnosprawnych to nadal nie jest ona wystarczająca. Valuable 500 pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, a najnowszy zobowiązania mają na celu wypełnienie tej luki w kilku sektorach.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L'Oréal zobowiązał się do promowania rekrutacji osób niepełnosprawnych we wszystkich krajach, a globalnym celem jest zatrudnienie co najmniej 2 proc. niepełnosprawnych pracowników do 2025 r. Oprócz tego L'Oréal zachęca pracowników do ujawniania swojej niepełnosprawności i pracuje nad podnoszeniem świadomości i zwalczaniem stereotypów. Współpracuje z ekspertami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi oraz ze swoimi dostawcami, konsumentami i społecznościami lokalnymi, aby promować integrację osób niepełnosprawnych w ramach Grupy, jak i poza nią.

Przeczytaj również: Mintel wytypował innowacyjne kosmetyki, które docenią osoby niepełnosprawne

Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny The Estée Lauder Companies, jest głęboko zaangażowany we wspieranie kultury równości i integracji. Pod jego kierownictwem firma poczyniła postępy we wspieraniu wizji, aby stać się jak najbardziej inkluzywną. W ramach wspierania integracji osób niepełnosprawnych firma promowała rekrutacje takich osób, prowadziła szkolenia z nieświadomych uprzedzeń i inkluzywnego przywództwa oraz uruchomiła inicjatywy na rzecz różnorodności dostawców.

Powołany w Davos w styczniu 2019 r. przez Caroline Casey i Paula Polmana, Valuable 500 pozostaje jedyną globalną społecznością dyrektorów generalnych, której celem jest radykalna transformacja systemu biznesowego w całym łańcuchu dostaw z korzyścią dla wszystkich osób niepełnosprawnych. W maju 2021 r. Valuable 500 osiągnął swój kamień milowy w postaci 500 największych organizacji na świecie, które podpisały zobowiązanie dotyczące niepełnosprawności.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
09.10.2024 18:51
Małgorzata Kożuchowska została ambasadorką marki Perfecta i ma własną linię kosmetyków
Małgorzata Kożuchowska, ambasadorka marki Perfecta podczas premiery jej własnej linii kosmetyków Perfecta Skin Małgorzata Kożuchowskafot. Eryka Ciesielska

Małgorzata Kożuchowska została ogłoszona ambasadorką marki Perfecta należącej do Dax Cosmetics. Stworzyła również swoją linię kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy Perfecta Skin Małgorzata Kożuchowska. Lada moment rusza kampania z udziałem aktorki, promująca jej autorską linię.

 Marka Perfecta obchodzi w tym roku 20-lecie swojej obecności na rynku. Jest to marka mainstreamowa, bardzo szeroka. Produkty marki można odnaleźć niemal w każdej kategorii. Natomiast najważniejszymi są dla niej pielęgnacja twarzy i pielęgnacja ciała.

Udało nam się w tym roku zrealizować strategiczny projekt, najważniejszy jeżeli chodzi o całą firmę Dax Cosmetics. Zaprosiliśmy do niego wybitne osoby, które – w naszej ocenie – będą miały pozytywny wpływ na samą markę, na jej przekaz i budowanie jej wizerunku, a także go ocieplą – mówiła Ewa Blocher, prezes zarządu Dax Cosmetics witając uczestników konferencji, którą firma zorganizowała 8 października br. w Praskim Centrum Koneser w Warszawie, by przedstawić nową ambasadorkę marki.

– Poszukiwania ambasadorki marki Perfecta nie były proste. Z całym teamem postawiłyśmy  sobie za cel, że szukamy autentyczności, a o to w dzisiejszych czasach coraz trudniej; myślę, że wszyscy tego doświadczamy. Ważna była dla nas też odwaga, a zarazem delikatność i kobiecość. Chciałyśmy, aby ambasadorka i marka mówiły wspólnym językiem i miały wspólne wartości – dodała Dorota Dobrzycka, dyrektor marketingu Dax Cosmetics.

image
Małgorzata Kożuchowska - ambasadorka marki Perfecta; Dorota Dobrzycka, dyrektor marketingu Dax Cosmetics i  Alicja Falender, dyrektor R&D
fot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Wybór padł na Małgorzatę Kożuchowską, polską aktorkę teatralną i filmową, znaną z wielu ról w popularnych filmach i serialach, uhonorowaną Złotym i Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Małgorzata Kożuchowska słynie ze swojego klasycznego, eleganckiego stylu a zarazem naturalności. W tym roku obchodzi 30 rocznicę otrzymania dyplomu Warszawskiej Wyższej Szkoły Teatralnej.

–  Marka Perfecta obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Tak długa historia świadczy o tym, że kobiety doceniają to, co marka i  Dax Cosmetics mają im do zaoferowania. Jestem zaszczycona i dumna, że dołączam do tego grona. Takich decyzji nie podejmuje się w sekundę. Testowałam kosmetyki, rozmawiałam z teamem Perfecty. Ważne było dla mnie to, że jest to marka polska, która ma swoje fabryki i produkuje kosmetyki w Polsce, tutaj ma swoje laboratoria. Zarazem istotne było również, że za Dax Cosmetics stoi farmaceutyczna firma Rohto Pharmaceuticals w Japonii i to oznacza, że nowoczesna myśl technologiczna wymienia się pomiędzy naukowcami w grupie. Przekonało mnie również to, że są to kosmetyki ogólnodostępne – bardzo wysokiej jakości, ale za przystępną cenę. Praktycznie każda kobieta w Polsce, niezależnie od statusu, pozycji społecznej, zawodu, zasobności portfela, może sobie na te produkty pozwolić – mówiła Małgorzata Kożuchowska, pytana o to, co zadecydowało, że zgodziła się być twarzą marki Perfecta.

Małgorzatę Kożuchowską zobaczymy w spocie marki, a jej wizerunek na opakowaniach produktów jej autorskiej linii Perfecta Skin Małgorzata Kożuchowska.

– Pierwszy raz w ciągu 30 lat bycia aktorką dostałam  propozycję stworzenia autorskiej linii kosmetycznej, za co bardzo dziękuję. Myślę, że odpowiednie rzeczy przychodzą do nas w odpowiednim czasie – powiedziała Małgorzata Kożuchowska.

To aktorka była również pomysłodawczynią tego, jak przekaz marki i cechy produktów jej linii przenieść do kampanii reklamowej.

– Szukaliśmy takiej konwencji, aby to co jest kanwą, podstawą kosmetyków zaprezentować w czystej, jasnej, komunikatywnej formie. Zależało mi również, aby spot był nowoczesny. Trzy rodzaje peptydów użytych w formule kosmetyków były dla mnie punktem wyjścia, który powinnyśmy wziąć pod uwagę i przełożyć go na stronę wizualną. I właśnie te trzy peptydy, to trzy odsłony kobiecej natury – pierwsza elegancka i zmysłowa, druga – pewna siebie, zadaniowa i przebojowa, trzecia – subtelna, delikatna – opowiadała ambasadorka Perfecty.

image
Nowa seria Perfecta Skin Małgorzata Kożuchowska
fot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Seria, którą aktorka współtworzyła, składa się z jedenastu produktów, w tym trzech do oczyszczania skóry. Elegancja i minimalizm opakowań tej serii mają być nowym kierunkiem designu marki.

Perfecta to największa marka w portfolio Dax Cosmetics. W tym roku marka obchodzi 20-lecie istnienia, a firma Dax Cosmetics 40-lecie. Dax Cosmetics działa i produkuje w Polsce, w Duchnowie pod Warszawą, i ma polskie korzenie. Od 10 lat firma jest częścią japońskiej grupy farmaceutyczno-kosmetycznej Rohto Pharmaceuticals Group.

Czytaj więcej: Dax Cosmetics inwestuje w prace badawczo-rozwojowe nad innowacjami

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
09.10.2024 15:30
Beiersdorf wyznacza nowe cele zrównoważonego rozwoju — osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2045 r.
Beiersdorf wyznacza sobie cele klimatyczne, w tym osiągnięcie prawie całkowitej neutralności w kwestii emisji gazów cieplarnianych.Shutterstock

Beiersdorf wyznacza ambitne cele zrównoważonego rozwoju na konferencji w Hamburgu. Firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2045 roku i redukcji emisji gazów cieplarnianych o 90 proc. w całym łańcuchu wartości.

Beiersdorf, jedna z wiodących firm w branży pielęgnacji skóry, ogłosiła swoje ambitne cele zrównoważonego rozwoju podczas pierwszej Konferencji Zrównoważonego Rozwoju w Hamburgu. Firma zobowiązała się do osiągnięcia neutralności klimatycznej (Net Zero) do 2045 roku oraz do redukcji emisji w całym swoim łańcuchu wartości (Scope 1, 2 i 3) o 90 proc. Według Vincenta Warnery’ego, dyrektora generalnego Beiersdorf, zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii korporacyjnej „Win with Care”.

W wywiadzie z Sabine Nallinger, dyrektor zarządzającą Stiftung KlimaWirtschaft (Sojusz na rzecz Klimatu i Gospodarki), Vincent Warnery podkreślił, że ochrona klimatu wymaga wspólnych działań różnych sektorów. „Żyjemy w jednym ekosystemie; polityka i przemysł muszą działać jak jedna całość. Chociaż silne i harmonijne regulacje są niezbędne, ich nadmiar może utrudniać konkurencyjność i spowalniać innowacje” – stwierdził Warnery.

Transformacja i innowacje na rzecz Net Zero

Beiersdorf od lat umacnia swoją pozycję lidera w zakresie ochrony klimatu, co potwierdzają prestiżowe nagrody CDP Triple-A w latach 2022 i 2023 za działania na rzecz klimatu, lasów i wody. Od 2018 roku firma osiągnęła znaczący postęp w redukcji emisji dwutlenku węgla, zmniejszając je o 19 proc. do końca 2023 roku, a do 2025 roku planuje zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych o 30 proc. Kluczowym elementem tej transformacji są innowacje produktowe, takie jak słoik do kremu Eucerin do ponownego napełniania, który pozwala zmniejszyć ilość opakowań o 90 proc.

Transformacja całego łańcucha wartości obejmuje nie tylko produkty, ale również współpracę z dostawcami, promowanie wykorzystania materiałów z recyklingu oraz wsparcie dla działań redukujących emisje na każdym etapie procesu produkcyjnego. Dążenie do neutralności klimatycznej wymaga zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 50 proc. do 2032 roku poprzez zmiany w składnikach i opakowaniach produktów.

Klimatycznie neutralna produkcja do 2030 roku

Vincent Warnery podkreślił, że „zrównoważony rozwój jest obowiązkiem, a nie opcją”. Plan transformacji Beiersdorf obejmuje całą wartość łańcucha dostaw, a jego realizacja wymaga ścisłej współpracy z dostawcami. Celem firmy jest osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej we wszystkich zakładach produkcyjnych na świecie do 2030 roku, a do stycznia 2025 roku wszystkie fabryki w Unii Europejskiej mają być już neutralne dla klimatu.

Czytaj także: Beiersdorf i Macro Biologics nawiązują partnerstwo, by opracować peptydy przeciwdrobnoustrojowe do zastosowania w pielęgnacji skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. październik 2024 13:36