StoryEditor
Producenci
09.03.2023 00:00

Primark otwiera kolejne dwa sklepy w Polsce [ZOBACZ GDZIE]

Primark ma obecnie cztery sklepy w Polsce, w których wydzielona jest także strefa kosmetyczna / materiały prasowe Primark
Primark, latami wyczekiwany dyskont odzieżowy i pozaspożywczy ogłasza kolejne otwarcia sklepów; dodatkowe lokalizacje ukrócą prawdopodobnie tzw. turystykę zakupową i masowe skupowanie produktów w atrakcyjnych cenach oraz ich sprzedaż w mediach społecznościowych.

Primark podsumowuje pierwszą połowę roku finansowego 2022/23; według prognoz właściciela firmy, Associated British Foods, analizowanych przez portal Wirtualmedia.pl, sprzedaż sieci wzrosła o 19 proc. Przy wzięciu pod uwagę obecnych kursów wymiany walut, oznacza to wzrost o 16 proc. według stałej stawki. Oczekuje się, że sprzedaż Primark w Europie (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii) wzrośnie o 18 proc. w pierwszej połowie 2023 roku. Sieć tłumaczy to większą liczbą punktów sprzedaży, a co za tym idzie większą dostępnością dla klientów i zwiększonymi obrotami na wszystkich rynkach.

Ile sklepów ma Primark w Polsce?

Od 4 marca sieć Primark będzie liczyć 419 sklepów. W ubiegłym roku otworzyła 13 nowych sklepów: w Rumunii (pierwszy sklep), trzy w USA, trzy we Włoszech, trzy we Francji, dwa w Polsce (Kraków i Katowice) oraz jeden w Irlandii Północnej. Primark posiada obecnie cztery sklepy w Polsce: Katowice, Kraków, Poznań i Warszawa. W tym roku planowane są jeszcze dwa otwarcia: jedno w Łodzi, w centrum handlowym Manufaktura, i we wrocławskiej galerii handlowej Magnolia Park.

Oferta kosmetyczna Primark obejmuje akcesoria do makijażu i pielęgnacji, kosmetyki kolorowe, do manicure i pedicure, pielęgnację twarzy i ciała oraz drobną elektronikę, np. prostownice i lokówki (fot. mat. prasowe Primark)

Handel produktami Primark 

Nowe sklepy będą miały bez wątpienia wpływ na ukrócenie praktyki turystyki zakupowej; polega ona na organizowanych wycieczkach grupowych do konkretnego sklepu, przed wejściem sieci Primark do Polski głównym celem takich wycieczek był Berlin. Obecnie klienci i klientki jeżdżą do Warszawy, Katowic, Krakowa i stolicy, a niektórzy bardziej przedsiębiorczy sprzedają skupione, promocyjne towary na grupach na Facebooku.

Sieć Primark pochodzi z Irlandii. Asortyment obejmuje odzież, obuwie, kosmetyki na wielu licencjach (głównie Disney i Harry Potter) oraz pod marką własną ps., zabawki, i artykuły gospodarstwa domowego.

Czytaj także: Kosmetyki sieci Primark pozytywnie przeszły weryfikację na brak powiązań z testami na zwierzętach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 03:48