StoryEditor
Producenci
28.02.2025 12:08

Rekordowe zyski Beiersdorf za 2024 rok zasługą marek konsumenckich

W obecnym roku (2025) Beiersdorf prognozuje wzrost sprzedaży organicznej na poziomie 4-6 proc. / mat.prasowe

Grupa Beiersdorf poinformowała o osiągnięciu rekordowej sprzedaży za 2024. Koncern z Hamburga w 2024 roku zwiększył swoją sprzedaż w ujęciu organicznym o 6,5 proc. Marka Nivea odnotowała wzrost o 9 proc. do 5,6 mld euro. Drugą najbardziej dochodową marką w grupie stał się Eucerin.

Beiersdorf osiągnął rekordową sprzedaż w wysokości 9,9 mld w roku obrotowym 2024. Spółka poinformowała też, że ​​sprzedaż Grupy wzrosła organicznie o 6,5 proc. Wynik operacyjny wzrósł do 1,4 mld euro,  a marża EBIT zwiększyła się do 13,9 proc.

Marki konsumenckie z najlepszymi wynikami

Dział konsumencki okazał się w minionym roku kluczowym motorem napędowym, przynosząc sprzedaż na poziomie 8,2 mld euro.

Beiersdorf przewiduje, że rynek kosmetyków do pielęgnacji skóry będzie nadal rósł w 2025 roku,, choć w nieco wolniejszym tempie, niż w roku poprzednim.

​Wzrost organiczny wyniósł 7,5 proc. Do tego wzrostu przyczyniły się wszystkie regiony: Europa (5,3 proc.), Ameryka (7 proc.) i Afryka/Azja/Australia (11,3 proc.). Zysk operacyjny przed opodatkowaniem (EBIT) wyniósł 13,4 procent.

Sprzedaż marki Nivea wzrosła organicznie o 9 proc. do 5,6 miliarda euro. Zdaniem Beiersdorf, wzrost wynikał zarówno ze zwiększonych wolumenów, jak i skutecznych strategii cenowych. 

Seria kosmetyków przeciw przebarwieniom Luminous630 osiągnęła wzrost organiczny na poziomie 34 proc., Derma wzrosła organicznie o 10,6 proc. do 1,4 mld euro. Eucerin stał się drugą marką w portfolio konsumenckim Beiersdorfa, wartą miliard euro.

Luksusowe La Prairie traci Chinach

Na drugim biegunie znalazła się luksusowa marka La Prairie, która odnotowała spadek sprzedaży organicznej o 6,2 proc. Firma uzasadnia to pogorszeniem się warunków makroekonomicznych na rynku chińskim. 

Marka Chantecaille osiągnęła organiczny wzrost sprzedaży na poziomie 4,5 proc., natomiast Tesa osiągnęła organiczny wzrost sprzedaży na poziomie 1,9 proc. do 1,7 mld euro.

Beiersdorf drugi rok z rzędu jest firmą zajmującą się pielęgnacją skóry na świecie, odnoszącą największe sukcesy – komentuje dyrektor generalny Vincent Warnery. Rada Nadzorcza przedłużyła jego kontrakt do końca 2030 roku.

Zapowiedzi na 2025: kontynuacja wzrostu

W obecnym roku (2025) Beiersdorf prognozuje wzrost sprzedaży organicznej na poziomie 4-6 proc. Koncern spodziewa się, że zysk EBIT ze sprzedaży będzie nieznacznie wyższy, niż w roku ubiegłym. 

Beiersdorf przewiduje, że rynek kosmetyków do pielęgnacji skóry będzie nadal rósł w 2025 roku,, choć w nieco wolniejszym tempie, niż w roku poprzednim.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Marketing i media
18.03.2025 13:15
Coty rozpoczyna kolejną odsłonę kampanii #UndefineBeauty
Coty rozpoczęło kampanię #UndefineBeauty w 2023 rokuCoty mat.pras.

Coty, jedna z największych firm kosmetycznych na świecie, organizuje w Nowym Jorku panel dyskusyjny z udziałem ekspertów. Cel to obalenie mitów, dotyczących piękna. Do wydawców słowników języka angielskiego zaapelowano o aktualizowanie “przestarzałych definicji piękna”.

Firma Coty, posiadająca w swoim portfolio marki z kategorii zapachów, kosmetyków kolorowych oraz produktów do pielęgnacji skóry i ciała, zorganizowała interdyscyplinarne spotkanie ekspertów, aby przedyskutować restrykcyjne ideały i definicje piękna. W ramach kolejnej odsłony kampanii #UndefineBeauty, panel obala mity dotyczące piękna i przedstawia perspektywy i opinie z zakresu neuronauki, sztuki, mediów społecznościowych, socjologii oraz zdrowia psychicznego, podkreślając potrzebę podjęcia wspólnych działań na rzecz zmian.

Nie istnieje jedna, obiektywna definicja piękna; nasze postrzeganie piękna jest nabyte, a nie ewolucyjne – mówi naukowiec zajmujący się badaniem mózgu i psycholog, profesor John-Dylan Haynes z Uniwersytetu Medycznego Charité w Berlinie.

Jako globalna firma kosmetyczna rozumiemy naszą odpowiedzialność za promowanie różnorodnych wizji piękna – powiedziała Sue Nabi, CEO Coty. – Nasze nieustające zaangażowanie w tę kampanię, w tym zorganizowany przez nas panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z różnych dziedzin, podkreśla naszą determinację, by tworzyć piękno dla wszystkich. Naszym celem jest sprawienie, aby każda osoba czuła się najpiękniejszą wersją siebie – podkreśliła Sue Nabi.

Coty rozpoczęło kampanię #UndefineBeauty w 2023 roku, publikując list otwarty do głównych wydawców słowników języka angielskiego, w którym wzywa do aktualizacji definicji słowa "beauty" (piękno). W słownikach, często przywoływanym przykładem użycia tego słowa jest zdanie: "she was considered a great beauty in her youth" ("uważano ją za wielką piękność w młodości"). Kampania #UndefineBeauty uważa tego rodzaju przykłady za ograniczające i wykluczające. Do tej pory wydawcy słowników nie odpowiedzieli na to wezwanie, dlatego Coty ponownie apeluje o zmianę definicji, aby lepiej odzwierciedlała ona wartości współczesnego społeczeństwa.

Coty zachęca wszystkich do przyłączenia się do kampanii #UndefineBeauty i wspólnego działania na rzecz zmian poprzez podpisanie petycji na stronie change.org.

Więcej informacji na temat kampanii #UndefineBeauty można znaleźć na stronie coty.com/undefine-beauty

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.03.2025 11:51
Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums
Coach współpracuje z Interparfums od 2015 rokuIG Interparfums_official

Interparfums SA i Coach poinformowały, że odnawiają swoją globalną umowę licencyjną, zawartą na wyłączność, dotyczącą tworzenia, produkcji i dystrybucji zapachów amerykańskiej marki do do 2031 roku.

Obydwie firmy potwierdziły również, że w efekcie kontynuowania współpracy jeszcze w tym roku na rynek trafią dwa nowe zapachy.

W ciągu niecałych dziesięciu lat udało nam się zbudować spójną ofertę zapachów, opartą na marce wysokiej jakości, rozpoznawalnej zarówno ze względu na swój wizerunek, jak i produkty – stwierdził Philippe Benacin, prezes i dyrektor generalny Interparfums SA. – Jesteśmy niezwykle ambitni oraz pewni dalszego wzrostu marki w perspektywie krótkoterminowej, średnioterminowej i długoterminowej, szczególnie napędzanego przez jej komplementarność, gdzie równie popularne są zapachy męskie, jak i damskie – dodał Benacin.

Coach, należący do nowojorskiej firmy Tapestry, po raz pierwszy nawiązał współpracę z Interparfums w 2015 roku w obszarze linii zapachów. Wcześniej firma specjalizowała się w wyłącznie w galanterii skórzanej.

Sprzedaż zapachów marki Coach wzrosła z zaledwie 10 mln euro w 2015 roku do ok. 190 mln euro w roku 2024.

Czytaj też: COS poszerza ofertę i debiutuje z linią perfum oraz świec zapachowych

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. marzec 2025 14:16