StoryEditor
Producenci
29.01.2024 14:43

Suave Brands Company przejmuje markę ChapStick

Pomadka ChapStick jest dostępna na rynku od ponad 150 lat. / ChapStick
Firma Yellow Wood Partners ogłosiła, że firma Suave Brands Company przejmie markę ChapStick od Haleon. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2024 r., do czasu uzyskania zgód organów regulacyjnych. ChapStick, założona w latach 80. XIX wieku, jest globalną marką produktów do pielęgnacji ust. Firma Yellow Wood utworzyła Suave Brands Company w maju 2023 r. po przejęciu Suave od Unilever.

Haleon sprzedaje ChapStick firmie Suave Brands Company za kwotę szacowaną na 510 mln dolarów. Dyrektor generalny brytyjskiej grupy zajmującej się opieką zdrowotną, Brian McNamara, powiedział, że odciąża ona markę produktów do pielęgnacji ust, aby mogła „uprościć” swoje operacje i „szybciej spłacić zadłużenie”. Suave Brands Company, należąca do amerykańskiej firmy private equity Yellow Wood Partners, ma przejąć markę w drugim kwartale 2024 roku. Jest to jednak uzależnione od spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia.

Zgodnie z warunkami transakcji Haleon otrzyma około 430 mln dolarów wpływów gotówkowych przed opodatkowaniem. Jak również pasywny pakiet mniejszościowy w Suave o wartości około 80 mln dolarów. Firma ChapStick, która powstała na początku lat osiemdziesiątych XIX wieku, wygenerowała w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie 112 milionów funtów.

Haleon jest właścicielem innych marek gospodarstwa domowego, takich jak pasta do zębów Sensodyne, środek przeciwbólowy Panadol i witaminy Centrum. Dyrektor generalny Suave Brands Company, Daniel Alter, powiedział, że firma jest „podekscytowana” dodaniem ChapStick do swojego portfolio. Marka ma o tyle kształtujące rynek znaczenie, że wyraz „chapstick” stanowi angielski parasolowy termin na wszelkie pomadki do pielęgnacji ust, podobnie jak w języku polskim wyraz „pampersy".

Czytaj także:​ Chanel tworzy sojusz branżowy w celu poprawy traceability w łańuchu dostaw

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 15:25