StoryEditor
Producenci
09.09.2022 00:00

The Body Shop rezygnuje z przeciwstarzeniowej komunikacji na produktach i w kampaniach

Laura Keane, globalna dyrektor ds. rozwoju marki w The Body Shop, zapowiedziała w rozmowie z The Drum, że firma odchodzi od szkodliwego brandingu, który promuje produkty „przeciwstarzeniowe”.

Laura Keane, globalna dyrektor ds. rozwoju marki The Body Shop, stoi na czele zmian jakie zachodzą w brandingu produktów marki. Jej zdaniem kulturowo nastąpiła zmiana w sposobie, w jaki marki promują produkty i rozwiązania dotyczące starzejących się kobiet, dlatego The Body Shop odchodzi od szkodliwego brandingu, który promuje produkty „przeciwstarzeniowe”.

Pierwsza zmiana dotyczy „Drops of Youth” (Krople młodości), jednej z najlepiej sprzedających się linii produktów do pielęgnacji skóry The Body Shop. Serum z tej linii jest najlepiej sprzedającym się produktem na całym świecie, co 20 sekund ktoś kupuje buteleczkę tego specyfiku. Teraz jednak linia zmienia nazwę na Edelweiss (Szarotka).

The Body Shop rozpoczął inną narrację ubiegłoroczną kampanią „Self Love”, a impulsem do zmian w komunikacji były badania, które pokazały, że  według kobiet branża kosmetyczna ma negatywny wpływ na ich postrzeganie własnej wartości, a to w dużej mierze zależało m.in. od nierealistycznych twierdzeń.

– To był naprawdę katalizator, który zachęcił nas do przyjrzenia się naszemu portfolio i sprawdzenia, gdzie możemy poprawić kreatywność i język, ale także temu jak działają nasze produkty i jak się nazywają – powiedziała Laura Keane dla The Drum.

Wraz ze zmianą nazwy linii Drops of Youth na Edelweiss firma zmieniła także formuły produktów, by były zgodne z certyfikacją B-corp. Zawierają one teraz 90 proc. naturalnych składników, podwojona została w nich ilość szarotki – kluczowego składnika, opakowania odpowiadają na standardy zrównoważoności.   

Czytaj także: The Body Shop ogłosił plan wprowadzenia stacji refill w większości sklepów na całym świecie   

O The Body Shop

Założona w 1976 roku w Brighton w Anglii przez Dame Anitę Roddick, The Body Shop to globalna marka kosmetyczna posiadająca certyfikat B Corp. The Body Shop stara się dokonać pozytywnych zmian na świecie, oferując wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry, ciała, włosów i makijażu inspirowane naturalnymi zasadami, produkowane w sposób etyczny i zrównoważony. Będąc pionierem filozofii, że biznes może być siłą napędową dobra, etos ten nadal jest siłą napędową marki.

The Body Shop obsługuje około 3000 punktów sprzedaży detalicznej w ponad 70 krajach. Wraz z Aēsop, Avon i Natura, The Body Shop jest częścią Natura & Co, globalnej, wielokanałowej i wielomarkowej grupy kosmetycznej, której celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko. Cztery firmy tworzące grupę są zaangażowane w generowanie pozytywnego wpływu ekonomicznego, społecznego i środowiskowego.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.04.2024 16:38
Magdalena Kuś, Paese: Ekologia i opakowania refill to trendy dla branży na przyszłość [Cosmoprof Bolonia 2024]
Zespół Euphora Paese na targach Cosmoprof Worldwide Bologna 2024fot. Euphora Paese
Ekologia jest najważniejszym trendem w branży kosmetycznej, cały sektor idzie przede wszystkim w kierunku rozwiązań chroniących środowisko – uważa Magdalena Kuś, product manager marki Paese. Według niej właśnie to przede wszystkim pokazała ostatnia edycja międzynarodowych targów Cosmoprof we Włoszech.

Ekologia jest czynnikiem, który determinuje działanie firm kosmetycznych i jest głównym trendem przyszłości. To według Magdaleny Kuś, product manager marki Paese pokazała m.in. ostatnia edycja kosmetycznych targów Cosmoprof w Bolonii we Włoszech.

– W tym roku Cosmoprof jasno wskazał nam kierunek, w jakim idzie branża, czyli ekologia, ekologia i jeszcze raz ekologia. Produkty, sposób utylizacji, skład kosmetyków, opakowania – we wszystkich obszarach stawiamy na naturę i troskę o środowisko. Głównym trendem na nadchodzący czas są opakowania z możliwością ponownego uzupełnienia, czyli refill – mówi Magdalena Kuś.

Euphora Paese jest polską firmą. Specjalizuje się w produkcji kosmetyków do makijażu, których uzupełnieniem są wybrane produkty pielęgnacyjne i akcesoria kosmetyczne. Spółka działa w Krakowie, gdzie ma własne laboratoria i zaplecze laboratoryjne. Produkuje także na zlecenie sieci handlowych, m.in. dla Hebe oraz dla innych podmiotów. Swoje kosmetyki eksportuje do 50 krajów świata.

To, jak podkreśla Magdalena Kuś, mobilizuje spółkę do patrzenia na biznes nie przez pryzmat lokalnego a globalnego rynku i śledzenia światowych trendów. Na to z kolei pozwala udział w międzynarodowych targach.

– Dla marek obecnych na rynkach międzynarodowych, targi to świetna okazja na wymianę cennych kontaktów i miejsce wielu inspiracji. Mimo rozwoju technologii i digitalowych narzędzi biznesowych kontakt na żywo to dalej zupełnie inny rodzaj doświadczenia. Zdarza się, że regularnie wymieniam maile z partnerami Paese z drugiego końca świata, a tak naprawdę nigdy nie mieliśmy okazji porozmawiać na żywo. To bardzo cenne, kiedy na evencie branżowym w końcu możemy się poznać, wymienić spostrzeżeniami. To jest jakiś rodzaj integracji i od tej pory nasza współpraca idzie coraz pomyślniej. Uważam, że targi to dalej świetna inicjatywa dla biznesu – mówi Magdalena Kuś.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.04.2024 10:15
Beiersdorf zadowolony z rozpoczęcia roku finansowego 2024
Beiersdorf odnotował satysfakcjonujące dla siebie wyniki w pierwszej części roku finansowego 2024.Shutterstock
Beiersdorf dobrze rozpoczyna rok finansowy 2024. Segment działalności konsumenckiej osiągnął w pierwszym kwartale dwucyfrowy organiczny wzrost sprzedaży na poziomie 10,0 proc., generując sprzedaż na poziomie 2,2 miliarda euro. Sprzedaż Grupy osiągnęła w pierwszym kwartale 2,6 miliarda euro i wzrosła o 7,3 proc. w ujęciu organicznym.

Marka Nivea – w tym Labello – osiągnęła w pierwszym kwartale organiczny wzrost sprzedaży o 12,6 proc. rok do roku, napędzany zrównoważonymi cenami i wzrostem wolumenu. Kultowa marka Beiersdorfa rozwijała się we wszystkich regionach i odnotowała największy wzrost sprzedaży w Europie (13 proc. w ujęciu organicznym) i na rynkach wschodzących (14 proc. w ujęciu organicznym). Wzrost ten był napędzany kategoriami Sun, Deo i Face Care oraz ciągłym sukcesem gamy produktów Luminous.

Marki Derma Eucerin i Aquaphor odnotowały organiczny wzrost sprzedaży o 10,2 proc. na początku roku finansowego 2024. Kluczowym czynnikiem wpływającym na ten wynik były dobre wyniki działalności Eucerin Sun, szczególnie w Europie. Eucerin wszedł także na rynek pielęgnacji twarzy w USA. La Prairie powróciła do wzrostu w pierwszym kwartale 2024 r., odnotowując organiczny wzrost sprzedaży o 1 proc.. Zmiany w luksusowej marce Beiersdorf nabierają obecnie tempa po trudnych warunkach na rynku zewnętrznym w zeszłym roku. Dalsze przyspieszenie wzrostu spodziewane jest w drugiej połowie roku.

Dział Healthcare, który w dużej mierze obejmuje działalność w zakresie plastrów Hansaplast i Elastoplast, odnotował organiczny wzrost sprzedaży o 1,5 proc.. Głównymi czynnikami wpływającymi na ten wynik były znaczące wzrosty na rynkach wschodzących i w Europie. Na cały rok 2024 Beiersdorf aktualizuje swoje wytyczne dla segmentu działalności konsumenckiej. Obecnie spółka spodziewa się organicznego wzrostu sprzedaży na poziomie 6–8 proc.. Jednocześnie potwierdziła ambicję przekroczenia ubiegłorocznej marży EBIT (po wyłączeniu czynników specjalnych) o 50 pb.

Czytaj także: Nivea przeprojektowuje opakowania i formuły, aby spełnić cele firmy Beiersdorf w zakresie zrównoważonego rozwoju na rok 2025

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. kwiecień 2024 05:44