StoryEditor
Producenci
07.09.2023 10:16

The Body Shop usuwa podział produktów ze względu na płeć ze sklepów w Wielkiej Brytanii

The Body Shop usuwa ze sklepów w Wielkiej Brytanii sekcję produktów dla mężczyzn, zwalniając miejsce na półkach. / WestportWiki, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
The Body Shop zmienił swoje sklepy w Wielkiej Brytanii, aby podkreślić neutralność płci w swoim asortymencie. W sklepie z kosmetykami nie będzie już wydzielonej strefy dla mężczyzn. Według raportu opublikowanego przez The Daily Mail, marka kosmetyków będąca własnością Natura & Co będzie nadal oznaczać niektóre produkty jako „dla mężczyzn”, ale nie będzie już grupować ich w sklepach.

The Body Shop w Wielkiej Brytanii wprowadził zmiany w swoich sklepach, aby podkreślić neutralność płci w swojej ofercie kosmetyków. W ramach tych zmian sieć wycofuje się z utrzymywania wydzielonej sekcji produktów przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn w sklepach. Chociaż niektóre produkty nadal mogą być oznaczone jako "dla mężczyzn", to nie będą one już grupowane w oddzielnych sekcjach w sklepach — wynika z raportu opublikowanego przez The Daily Mail.

Zmiana nie tylko zwolni przestrzeń sklepową, ale także wpisuje się w inkluzywne podejście marki do piękna. Maddie Smith, dyrektorka zarządzająca The Body Shop w Wielkiej Brytanii, powiedziała The Daily Mail:

Nasze produkty nie są dostosowane do płci. W przypadku niektórych naszych zapachów różni ludzie mają różne gusta, ale z wszystkich naszych produktów do pielęgnacji skóry i ciała może korzystać każdy.

Nie wiadomo jeszcze, czy zmiana dotknie więcej niż jeden rynek.

The Body Shop International Limited, działająca pod nazwą The Body Shop, to brytyjska firma zajmująca się kosmetykami, pielęgnacją skóry i perfumami. Założona w 1976 roku przez Anitę Roddick, firma oferuje obecnie asortyment 1000 produktów sprzedawanych w około 3000 sklepach, podzielonych pomiędzy sklepy własne i sklepy franczyzowe w ponad 65 krajach. Marka jest własnością brazylijskiej firmy kosmetycznej Natura jako spółki zależnej grupy Natura & Co. W latach 2006–2017 firma była własnością francuskiej firmy kosmetycznej L‘Oréal. We wrześniu 2017 r. L‘Oréal sprzedał firmę brazylijskiej firmie Natura & Co za 880 mln funtów.

Czytaj także: Prezes The Body Shop, David Boynton, odchodzi z firmy

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 03:55