StoryEditor
Producenci
26.03.2024 13:38

The Body Shop walczy o Indie

The Body Shop walczy o indyjski rynek i poszerza swoją działalność na półwyspie. / Lily Dixon via Pexels
The Body Shop India zamierza znacząco zwiększyć swoją obecność na rynku, wprowadzając do 2025 roku 100 dodatkowych lokalizacji lub punktów sprzedaży marki w całym kraju, osiągając dwucyfrowy wzrost poprzez ekspansję w segmentach Travel Retail, Beauty Specialty i Quick Commerce. Ten plan rozwoju stanowi rozszerzenie obecnego zasięgu firmy, który obejmuje 200 sklepów w całym kraju i silną obecność w Internecie.

Mimo trwających problemów w innych lokalizacjach, The Body Shop w Indiach wydaje się nie hamować tempa rozwoju. Vishal Chaturvedi, wiceprezes ds. sprzedaży detalicznej i operacji w The Body Shop India, twierdzi, że Indie są kluczowym rynkiem dla marki, a ich stały rozwój przypisuje silnej atrakcyjności marki i znaczącym możliwościom rynkowym dostępnym w tym kraju. Marka koncentruje się na udoskonalaniu swojego podejścia omnikanałowego i odkrywaniu nowych, wygodnych formatów w celu dalszego umacniania swojej więzi z indyjskimi konsumentami.

Zgodnie ze swoją misją wywierania pozytywnego wpływu zarówno na społeczeństwo, jak i środowisko, The Body Shop India aktywnie promuje zrównoważone praktyki poprzez inicjatywy takie jak sklepy warsztatowe Activist i program recyklingu rozpoczęty w 2019 r., zachęcający klientów do recyklingu opakowań produktów. Ponadto The Body Shop India zainicjowało potężne kampanie podkreślające rolę kobiet i partnerów handlowych w Indiach, w tym kampanie z udziałem znanych postaci, takich jak aktorka Diana Penty, aby podkreślić zaangażowanie marki w feminizm i aktywizm.

Ostatnie kilka miesięcy było trudne dla The Body Shop. W Stanach Zjednoczonych zakończono działalność 50 placówek handlowych, a los kolejnych 400 wisi na włosku. W Kanadzie zamknęło się 33 punkty sprzedaży, co pociągnęło za sobą likwidację ponad 200 miejsc pracy. Natomiast w Australii przyszłość blisko 120 sklepów stoi pod znakiem zapytania z powodu problemów finansowych. Z kolei w Wielkiej Brytanii, The Body Shop, który ostatnio poddał się procedurze administracyjnej (odpowiednik bankructwa), może przejść pod skrzydła brytyjskiego detalisty odzieżowego Next. Dodatkowo, oddziały firmy w Austrii, Irlandii oraz Luksemburgu niedługo rozpoczną procedurę ogłaszania upadłości. Firma obecnie również likwiduje część swoich sklepów stacjonarnych oraz internetowy punkt sprzedaży w Belgii. The Body Shop zdecydował się także zakończyć swoją działalność w modelu sprzedaży bezpośredniej (MLM) znanej jako The Body Shop At Home, w Wielkiej Brytanii i Australii, co oznacza zakończenie jej operacji w tych krajach, będących jej jedynymi aktywnymi rynkami.

Czytaj także: The Body Shop składa wniosek o ogłoszenie upadłości w USA i Kanadzie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
15.04.2024 16:05
Nivea zorganizowała spotkanie edukacyjne tylko dla mężczyzn
Uczestnicy kolacji dla mężczyzn zorganizowanej przez NiveaNivea
Spotkanie tylko dla mężczyzn, podczas którego dowiadują się, czym charakteryzuje się ich skóra, jak powinni ją pielęgnować i jakie kosmetyki dobrać. Na takie zaprosiła panów marka Nivea.

Wieczór w męskim gronie? Taki zaproponowała mężczyznom marka Nivea zapraszając znanych aktorów, twórców, sportowców, modeli, dziennikarzy, influencerów i celebrytów na kolację do Bohema 2.8 w Warszawie.

Kolacja została przygotowana na 60 osób, a podczas spotkania eksperci marki zaprezentowali kilka gam produktów pielęgnacyjnych dla mężczyzn Nivea for men (w tym Nivea men anti age power – przeciwzmarszczkowa, redukująca przebarwienia oraz  Nivea men sensitive – do skóry wrażliwej) oraz przekazywali informacje o tym, czym charakteryzuje się męska skóra (ma inne właściwości niż skóra kobiet), jak ją pielęgnować i jak dobrać odpowiednie dla siebie kosmetyki.

– Cieszę się bardzo, że mogliśmy gościć aż tylu mężczyzn zainteresowanych pielęgnacją skóry twarzy. To tylko pokazuje nam, jak rośnie świadomość panów w tym temacie – skomentowała Marta Piec, brand manager Nivea Men.

Gośćmi wydarzenia byli m.in.: Kuba Przygoński, Maciej Musiał, Mikołaj Roznerski, Piotr Knioła-Pigout, Piotr Mróz, Tadeusz Mikołajczyk, Sebastian Chłodnicki. Kolację poprowadził dziennikarz Maks Behr.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
15.04.2024 14:39
Nie żyje Roberto Cavalli, włoski projektant mody i luksusowych perfum
Roberto Cavalli, włoski projektant mody, kreator zapachów, zmarł 12 kwietnia 2024 r. w wieku 83 latRoberto Cavalli Linkedin
Zmarł Robeto Cavalli, włoski projektant mody i twórca ikonicznych perfum. Jego dziedzictwo pozostanie nieustannym źródłem inspiracji – napisał Sergio Azzolari, dyrektor generalny firmy Roberto Cavalli składając kondolencje rodzinie.

Roberto Cavalli zmarł 12 kwietnia w wieku 83 lat w swoim domu we Florencji. Jak podały światowe media, artysta od dłuższego czasu chorował, a ostatnio jego stan się pogorszył.

Spoczywaj w pokoju, będziemy za tobą tęsknić, a tak wielu cię kocha, że twoje imię będzie nadal trwać, światłem inspiracji dla innych, a zwłaszcza dla mnie - napisał Fausto Puglisi, dyrektor kreatywny w Roberto Cavalli od października 2020 roku.

Firma Roberto Cavalli składa kondolencje rodzinie pana Cavalli. Jego dziedzictwo pozostanie nieustannym źródłem inspiracji - zapowiedział Sergio Azzolari, dyrektor generalny Roberto Cavalli.

Roberto Cavalli jest jednym z najsłynniejszych projektantów mody i twórcą marki, której początek miał miejsce w latach 70. ubiegłego wieku. Wtedy Cavalli rozpoczął swoją przygodę z modą. Swoją pierwszą kolekcję pod własnym nazwiskiem Roberto Cavalli zaprezentował w Paryżu w Salon du Prêt-à-Porter. Potem miał udane prezentacje we Florencji i w Mediolanie. Również pierwszy butik projektant otworzył we Francji w 1974 r. w słynnym kurorcie Saint Tropez. Dwa lata później zaprezentował kolekcję w Nowym Jorku.

Roberto Cavalii zasłynął m.in. z tworzenia wydruków na skórze i opatentował tę technikę. Był także mistrzem tworzenia patchwoków z różnych materiałów. Lubił ekstrawagancję (podarte dżinsy, patchworki, skóra i brokat), ale jego znakiem rozpoznawczym stały się motywy zwierzęce – zebra, tygrys i lampart. W latach 80. miał swój czas i ogromną popularność. Był jednym z pierwszych projektantów, którzy rozpoczęli produkcję markowych jeansów - łączył praktyczność z luksusem. Był też mistrzem koloru, co nadal widać we współczesnych kolekcjach marki.

Jego stroje nosiły takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, Madonna, Beyonce, Sting, Mick Jagger czy Bono. 

Roberto Cavalli to jednak nie tylko moda. Jego dom mody sprzedawał także perfumy i luksusowe akcesoria.

Jednym z jego najsłynniejszych zapachów jest damska woda perfumowana Roberto Cavalli - głęboka, mocna, slodka i trwała, w której miodowo-owocowa nuta kwiatu pomarańczy jest wspierana przez pikantność różowego pieprzu, świeżość jaśminu i mleczność tuberozy, podczas gdy wanilia niesie żywiczno-balsamiczne odcienie benzoesu i opopanaksu. Całości dopełnia flakon z logo projektanta, który sam w sobie jest małym dziełem sztuki.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. kwiecień 2024 07:16