StoryEditor
Producenci
31.05.2022 00:00

Unilever przejmuje kolejną markę kosmetyczną nabywając Nutrafol

Unilever ogłosił wczoraj, że podpisał umowę dotyczącą nabycia większościowego pakietu udziałów w firmie Nutrafol, zajmującej się produkcją innowacyjnych, medycznych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Unilever posiada już udział mniejszościowy (13,2 proc.) w Nutrafolu za pośrednictwem sowiej spółki Unilever Ventures.

Nutrafol, wspierany przez skoncentrowaną na konsumentach firmę private equity L Catterton, nadal będzie miał siedzibę w Nowym Jorku i będzie kierowany przez dyrektora generalnego Giorgosa Tsetisa. Nutrafol będzie działał jako część jednostki zdrowia i dobrego samopoczucia Unilever, która obejmuje takie marki jak OLLY, Liquid I.V. i Onnit. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i zwyczajowym warunkom zamknięcia.

Cieszę się, że mogę powitać Nutrafol w rodzinie Unilever. Nutrafol i jego holistyczne podejście do zdrowia włosów jest idealnym uzupełnieniem naszego rosnącego portfolio innowacyjnych marek wellness i suplementów. Jestem przekonany, że przy pełnym wsparciu firmy Unilever stojącej za Nutrafolem, Giorgos i zespół będą nadal wznosić ten szybko rozwijający się biznes na jeszcze wyższy poziom – powiedział Fernando Fernandez, prezes ds. piękna i dobrego samopoczucia w firmie Unilever.

Giorgos Tsetis, współzałożyciel i dyrektor generalny Nutrafol, dodał, że połączenie sił z wiodącą globalną organizacją, taką jak Unilever, oraz wszystkimi zasobami i skalą, która się z tym wiąże, jest naturalną ewolucją misji pomagania ludziom 

Jestem bardzo wdzięczny zespołowi Nutrafol za wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy. Rodzina Unilever będzie dla nas wspaniałym domem, ponieważ nadal rozwijamy branżę dzięki nowym innowacjom, które wspierają potrzeby konsumentów na każdym etapie ich podróży po zdrowie włosów – powiedział Giorgos Tsetis.

Ponad 114 milionów konsumentów w USA ma problemy ze zdrowiem włosów, które są wymieniane jako główny problem kosmetyczny zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki zaawansowanym, wewnętrznym możliwościom cyfrowym i skalowalnej technologii, Nutrafol ma dobrą pozycję, aby wykorzystać swój sukces w handlu elektronicznym i rozwijać swoją wielokanałową obecność, w tym sieć ponad 3000 lekarzy, którzy sprzedają jej produkty. Ponieważ większość przychodów formy jesy generowanych przez stałych klientów, Nutrafol jest przygotowany na zrównoważony, skalowalny i rentowny wzrost.

Przeczytaj również: Wpadanie włosów coraz większym utrapieniem współczesnych kobiet [DANE]

W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów na porost włosów, które skupiają się na jednej przyczynie, Nutrafol stosuje zindywidualizowane podejście do całego ciała, które wykorzystuje opatentowany Synergen Complex - mieszankę medycznych składników nutraceutycznych, które są ukierunkowane na wiele przyczyn wpływających na zdrowie włosów, w tym hormony, stres, styl życia, metabolizm, odżywianie i starzenie się.

Przeczytaj również: Suplementy dla urody. Naturalny kolagen przeciw starzeniu włosów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. czerwiec 2024 05:41