StoryEditor
Producenci
31.05.2022 00:00

Unilever przejmuje kolejną markę kosmetyczną nabywając Nutrafol

Unilever ogłosił wczoraj, że podpisał umowę dotyczącą nabycia większościowego pakietu udziałów w firmie Nutrafol, zajmującej się produkcją innowacyjnych, medycznych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Unilever posiada już udział mniejszościowy (13,2 proc.) w Nutrafolu za pośrednictwem sowiej spółki Unilever Ventures.

Nutrafol, wspierany przez skoncentrowaną na konsumentach firmę private equity L Catterton, nadal będzie miał siedzibę w Nowym Jorku i będzie kierowany przez dyrektora generalnego Giorgosa Tsetisa. Nutrafol będzie działał jako część jednostki zdrowia i dobrego samopoczucia Unilever, która obejmuje takie marki jak OLLY, Liquid I.V. i Onnit. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i zwyczajowym warunkom zamknięcia.

Cieszę się, że mogę powitać Nutrafol w rodzinie Unilever. Nutrafol i jego holistyczne podejście do zdrowia włosów jest idealnym uzupełnieniem naszego rosnącego portfolio innowacyjnych marek wellness i suplementów. Jestem przekonany, że przy pełnym wsparciu firmy Unilever stojącej za Nutrafolem, Giorgos i zespół będą nadal wznosić ten szybko rozwijający się biznes na jeszcze wyższy poziom – powiedział Fernando Fernandez, prezes ds. piękna i dobrego samopoczucia w firmie Unilever.

Giorgos Tsetis, współzałożyciel i dyrektor generalny Nutrafol, dodał, że połączenie sił z wiodącą globalną organizacją, taką jak Unilever, oraz wszystkimi zasobami i skalą, która się z tym wiąże, jest naturalną ewolucją misji pomagania ludziom 

Jestem bardzo wdzięczny zespołowi Nutrafol za wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy. Rodzina Unilever będzie dla nas wspaniałym domem, ponieważ nadal rozwijamy branżę dzięki nowym innowacjom, które wspierają potrzeby konsumentów na każdym etapie ich podróży po zdrowie włosów – powiedział Giorgos Tsetis.

Ponad 114 milionów konsumentów w USA ma problemy ze zdrowiem włosów, które są wymieniane jako główny problem kosmetyczny zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki zaawansowanym, wewnętrznym możliwościom cyfrowym i skalowalnej technologii, Nutrafol ma dobrą pozycję, aby wykorzystać swój sukces w handlu elektronicznym i rozwijać swoją wielokanałową obecność, w tym sieć ponad 3000 lekarzy, którzy sprzedają jej produkty. Ponieważ większość przychodów formy jesy generowanych przez stałych klientów, Nutrafol jest przygotowany na zrównoważony, skalowalny i rentowny wzrost.

Przeczytaj również: Wpadanie włosów coraz większym utrapieniem współczesnych kobiet [DANE]

W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów na porost włosów, które skupiają się na jednej przyczynie, Nutrafol stosuje zindywidualizowane podejście do całego ciała, które wykorzystuje opatentowany Synergen Complex - mieszankę medycznych składników nutraceutycznych, które są ukierunkowane na wiele przyczyn wpływających na zdrowie włosów, w tym hormony, stres, styl życia, metabolizm, odżywianie i starzenie się.

Przeczytaj również: Suplementy dla urody. Naturalny kolagen przeciw starzeniu włosów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. lipiec 2024 04:17