StoryEditor
Producenci
18.12.2023 16:37

Unilever sprzedaje Elida Beauty, właściciela Timotei, firmie Yellow Wood Partners

Unilever jest anglo-holenderskim koncernem FMCG. / Shutterstock
Unilever zgodził się sprzedać firmę Elida Beauty, obejmującą ponad 20 marek kosmetycznych i pielęgnacyjnych, firmie Yellow Wood Partners. Marki działające pod parasolem Elida Beauty to Q-Tips, Caress, Timotei i Tigi. W 2022 roku firma wygenerowała obrót w wysokości około 0,8 miliarda euro (ok. miliarda dolarów). Wiążąca oferta podlega zwykłym warunkom zamknięcia, wymogom regulacyjnym i procesom konsultacji. Zakończenie ma nastąpić w połowie 2024 roku. ​

Warunki finansowe wiążącej oferty nie są ujawniane. Wiadomość ta została ogłoszona kilka miesięcy po tym, jak w lutym Unilever sprzedał także swoją markę Suave w Ameryce Północnej firmie Yellow Wood Partners. Yellow Wood Partners to prywatna firma inwestycyjna z siedzibą w Bostonie, która inwestuje wyłącznie w branżę konsumencką na średnim rynku.

Fabian Garcia, prezes w Unilever Personal Care, powiedział:

Oznacza to kolejny krok w kierunku optymalizacji naszego portfolio produktów Personal Care. Naszym priorytetem jest przyspieszenie rozwoju naszych marek Power Brand poprzez inwestowanie w kluczowe strategiczne obszary, takie jak zapewnianie niewątpliwej przewagi marki i skalowanie wieloletnich innowacji. W portfolio Elida Beauty znajdują się kultowe i klasyczne marki kosmetyczne i pielęgnacyjne. Jestem pewien, że pod nowym właścicielem będą nadal prosperować i służyć konsumentom w Ameryce Północnej i Europie.

Elida Beauty powstała w 2021 roku, a jej oryginalne marki kosmetyczne i pielęgnacyjne obejmowały Q-tips, Tigi, Caress, Timotei, Impulse, Monsavon i inne (Fissan, Williams, Noxzema, Brylcreem, V05, Lever 2000, Badedas, Matey). W 2022 roku stała się sformalizowaną Globalną Jednostką Biznesową w ramach Unilever Personal Care i dodano do niej kolejne marki: Alberto Balsam, Brut, Pond’s (tylko dla Ameryki Północnej i Europy) oraz St. Ives (tylko dla Ameryki Północnej i Europy). Zakres transakcji nie obejmuje marek Pond’s i St. Ives sprzedawanych poza Ameryką Północną i Europą, które pozostaną w portfolio marek Unilever Beauty & Wellbeing.

Czytaj także: Greenpeace: ślad plastikowy Unilevera, mimo zapewnień, nie zmniejszył się w ogóle

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.05.2024 16:43
Pierwszy sklep marki Rituals Cosmetics w Suwałkach otwarty od 22. maja
Nowy sklep Rituals znajdzie się w suwalskim centrum handlowym.Rituals
Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli szansę odwiedzić nowo otwarty sklep Rituals Cosmetics, który znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza. Marka planuje również informować o kolejnych otwarciach w najbliższym czasie. Inauguracja sklepu, przypadająca na kilka dni przed Dniem Matki, zapewni doskonałą okazję do zakupu wyjątkowego prezentu.

Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli możliwość odwiedzenia nowo otwartego sklepu Rituals Cosmetics. Pierwsze 50 osób, które tego dnia zrobią zakupy, otrzyma specjalne upominki od marki. Do końca maja klienci będą mogli również skorzystać z promocji na świece zapachowe z Classic Collection za 86 zł oraz krem do twarzy z filtrem SPF z kolekcji The Ritual of Karma za 60 zł. W ciągu pierwszych 10 dni od otwarcia, popularne wśród klientek i klientów pianki pod prysznic będą dostępne za 35 zł. Dodatkowo, członkowie programu My Rituals, którzy wydadzą minimum 190 zł, otrzymają mini patyczki zapachowe z kolekcji Classic Collection jako prezent.

Nowy sklep holenderskiej marki znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza; w tym obiekcie rywalizować będzie między innymi z drogeriami Hebe i Rossmann, perfumerią Douglas, i Apteką Superpharm.

Rituals, marka założona w Amsterdamie w 2000 roku, rozwinęła się na światowego lidera w branży, obecnego w ponad 36 krajach i miastach takich jak Londyn, Paryż, Hongkong, czy Nowy Jork. Posiada obecnie ponad 1041 sklepów, 3900 miejsc w systemie shop-in-shop oraz pięć spa, w tym pierwsze na świecie Mind Oasis. W Europie ich obiekty znajdują się w czterech dodatkowych lokalizacjach: we Frankfurcie, Antwerpii, Barcelonie i Paryżu.

Czytaj także: Rituals Cosmetics otworzy w tym roku siedem nowych sklepów w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 11:34