StoryEditor
Producenci
28.06.2023 00:00

Valery Gaucherand, L’Oreal: Definicja luksusu się zmienia

Valery Gaucherand, prezes L’Oreal na Polskę i Kraje Bałtyckie / fot. materiały prasowe
Rynek kosmetyczny jest odporny na kryzys. W trudniejszych czasach konsumenci chcą małego luksusu. Jego definicja się zmienia – nie trzeba kupować najdroższych kosmetyków, by mieć swój luksus – mówi Valery Gaucherand, prezes L’Oreal na Polskę i Kraje Bałtyckie w rozmowie z Wyborczą.

Valery Gaucherand, szef  L’Oreal na Polskę i Kraje Bałtyckie, w wywiadzie udzielonym dla wyborcza.biz przekonuje, że na kosmetycznym rynku działa „efekt szminki”. Rynek jest odporny na kryzys – ludzie uważają, że należy im się rekompensata za gorsze czasy, które nadeszły. Chcą małego luksusu, którym są kosmetyki.

Jednak definicja luksusu się zmienia. Jak mówi Gaucherand, konsumenci widzą luksus w kosmetykach spersonalizowanych – zaprojektowanych na ich potrzeby. Luksus łączy się także z ekologią – to kosmetyki w wielorazowych opakowaniach, wolne od cierpienia zwierząt.

Jak zaznacza, luksus się demokratyzuje. – Nie trzeba kupować najdroższych kosmetyków, by mieć swój luksus. Produkt premium zaczyna się tam, gdzie konsument chce wydawać istotnie więcej niż do tej pory na dany produkt czy kategorię. Dokładamy więc małe luksusy do każdej kategorii, do każdego brandu – mówi Valery Gaucherand.

Przyznaje, że przychody L’Oreala rosną dwucyfrowo – w I kwartale br. na świecie o 14,6 proc., w Europie o 16,6 proc., a dynamika na polskim rynku jest podobna – sprzedaż rośnie wartościowo i ilościowo. – A to nie jest historia, którą możemy opowiedzieć na każdym z rynków. Uważamy więc, że rynek kosmetyków w Polsce jest bardzo silny – zaznacza Gaucherand i stwierdza, że ma on gigantyczne perspektywy rozwoju w przyszłości.

Zarazem zauważa, że polski rynek kosmetyczny jest wyjątkowo rozwinięty pod względem technologicznym i nie jest tanim rynkiem. Cena jest ważna, ale nie najważniejsza. Konsumenci w Polsce stają się bardziej wybredni i chcą otrzymać określone wartości od produktu, który kupują.

Czytaj także: Valéry Gaucherand, L'Oréal: Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków kosmetycznych w Europie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 13:50
Agnieszka Sienkiewicz nową ambasadorką Bioliq. W reklamie wystąpiła z córką Zofią.
W nowej reklamie Bioliq matka i córka spędzają razem czas w towarzystwie kosmetyku marki.Bioliq
15 lipca 2024 roku ruszyła nowa ogólnopolska kampania reklamowa Bioliq, promująca intensywne serum rewitalizujące. W reklamie wzięła udział znana aktorka Agnieszka Sienkiewicz oraz jej ośmioletnia córka Zofia. Dziewczynka opowiada w spocie o swojej mamie, podkreślając jej piękno i młodzieńczy wygląd. Kampania przedstawia działanie serum poprzez relację między matką a córką, co nadaje jej emocjonalny wydźwięk.

Reklama z udziałem Agnieszki Sienkiewicz i jej córki Zofii skupia się na rodzinnych więziach i codziennych momentach między mamą a córką. Na ekranie widzimy pełną ciepła relację, podkreślającą wartości rodzinne, którymi próbuje emanować marka. Agnieszka Sienkiewicz z dumą obserwowała występ swojej córki, ciesząc się wspólnymi chwilami na planie.

Agnieszka Sienkiewicz i jej córka Zosia dołączyły do grona ambasadorek promujących intensywne serum rewitalizujące marki Bioliq. W przeszłości produkty Bioliq promowały takie gwiazdy jak Ilona Wrońska, Monika Mrozowska czy Ada Fijał. Marka Bioliq, obecna na rynku od 2012 roku, regularnie angażuje znane osobistości do swoich kampanii.

Wśród ambasadorek znajdziemy również Małgorzatę Potocką, Urszulę Dębską, Annę Kalczyńską, Anetę Zając, Joannę Orleańską, Izabelę Trojanowską oraz Annę Korcz. Kampania z Agnieszką Sienkiewicz i jej córką ma w zamierzeniu podkreślać znaczenie rodzinnych więzi w kontekście codziennej pielęgnacji.

Intensywne serum rewitalizujące Bioliq od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku aptecznym jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „Kremy i inne preparaty przeciwzmarszczkowe i ujędrniające” (według danych PEX MAT 05/24, sprzedaż ilościowa).

Czytaj także: #NMInsights: Im młodszy konsument, tym bardziej krytyczny wobec reklam

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 19:40