StoryEditor
Producenci
09.12.2022 00:00

Victoria‘s Secret sięga po rabaty i produkty kosmetyczne, aby przetrwać sezon świąteczny

Victoria‘s Secret, marka z ponad tysiącem produktów kosmetycznych, pielęgnacyjnych i perfumeryjnych w ofercie, z roku na rok traci swoją pozycję; stocki wzrosły o ok. 28 proc., natomiast sprzedaż spadła o 9. proc (w trzecim kwartale 2022 r).

Victoria's Secret, kojarzona przez wiele konsumentek jako luksus na niewielkim budżecie, przechodzi problemy finansowe. Zapachy i produkty pielęgnacyjne stają się filarem Victoria's Secret, a roczna sprzedaż zbliża się do 1 miliarda dolarów i stanowi około 15 proc. całkowitego obrotu w Ameryce Północnej. Reedycje kultowych wód toaletowych, takich jak Bombshell czy Fantasies, wydają się być istotnym czynnikiem ratującym wyniki sprzedażowe; według ekspertów sekcja beauty w VS może stać się kołem ratunkowym dla firmy.

Sprzedaż netto Victoria's Secret w trzecim kwartale spadła o 9 proc. do 1,3 miliarda dolarów. Wynik był zgodny z oczekiwaniami detalisty i został zapowiedziany podczas jego dnia inwestora w październiku. Zgodnie z prezentacją firmy, stocki wzrosły o 21,8 proc. rok do roku. Marża brutto spadła o 450 punktów bazowych do 34,7 proc., zysk netto spadł o 70,4 proc. do 22,2 mln dolarów. "W bieżącym kwartale sprzedaż wzrosła tylko od Black Friday do Cyber Monday, z poprawą ruchu i konwersji w sklepach i online", powiedział dyrektor generalny Martin Waters podczas czwartkowej rozmowy z analitykami. Firma potwierdziła swoje poprzednie prognozy dotyczące sprzedaży i zysku.

Victoria's Secret przewiduje bardzo promocyjny okres świąteczny, ponieważ gigant napotyka „ostrożnego klienta w trudnym środowisku ekonomicznym”, powiedział analitykom Waters. „Nasze sklepy były jednymi z najbardziej ruchliwych w centrum handlowym, a nasze poziomy promocji były odpowiednio agresywne przy zwiększonym ruchu i konwersji zarówno w sklepach, jak i online”, powiedział o wyprzedażach w Czarny piątek. „To powiedziawszy, w grudniu jest jeszcze wiele bardzo ważnych dni, w których osiągamy przytłaczającą większość naszych zysków w czwartym kwartale Po prostu myślę, że czeka nas ciężki grudzień w handlu detalicznym” dodał Waters.

Firma boryka się jednak nie tylko z czynnikami makroekonomicznymi. Victoria's Secret wciąż pracuje nad własnymi, wyjątkowymi wyzwaniami, przede wszystkim nad odwróceniem się od niegdyś potężnej strategii marketingowej, która w ostatnich latach coraz bardziej wypadała z łask — pokazem mody i promocją marki skupioną wokół tzw. Victoria's Secret Angels. Według analityków Wells Fargo, detalista stracił część sprzedaży po zamknięciu nierentownych sklepów, ale zrezygnował również z udziału w rynku „w wyniku złego zarządzania marką”.

Informacje z poufnych źródeł, cytowanych przez Forbes, wskazują, że Victoria's Secret czeka całkowita metamorfoza, której głównym elementem będzie zwiększenie stosunku produktów kosmetycznych i perfumeryjnych do produktów odzieżowych.

Czytaj także: Victoria's Secret zabezpiecza formuły swoich zapachów przed skopiowaniem

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 07:54