StoryEditor
Producenci
14.10.2022 00:00

Wolontariusze L’Oréal wsparli tysiące organizacji non-profit na całym świecie w ramach #CitizenDay

L’Oréal Citizen Day to program wolontariatu pracowniczego o wieloletniej tradycji. W jego ramach pracownicy L’Oréal na całym świecie na kilka dni porzucają komputery i biurka, i włączają się w działania wspierające organizacje ekologiczne i non-profit. To tysiące godzin poświęconych na wsparcie potrzebujących, pracę w schroniskach dla zwierząt, remontowanie świetlic i szkół, zbiórki żywności, sprzątanie odpadów, pakowanie pakietów higienicznych, a także na dzielenie się wiedzą. 

Program L’Oréal Citizen Day prowadzony jest od 2010 r. To wolontariat, w ramach którego pracownicy L’Oréal włączają się w działania dobroczynne. Poświęcają cały dzień na to, by wspierać organizacje ekologiczne i non-profit w rozmaitych działaniach społecznych.

W 2021 r. na działania w ramach wolontariatu pracownicy L’Oréal poświęcili ponad 47 tys. godzin, wsparli ponad 400 tys. organizacji non-profit w 52 krajach. W działania włączyło się 7 587 pracowników – ze względu na pandemię były to głownie inicjatywy, które mogły być prowadzone online. Wcześniej, w 2019 r., w 10. edycji Citizen Day ponad 27 tys. osób zgłosiło się na ochotnika, pomagając 969 organizacjom w 61 krajach, a wolontariusze poświęcili na to ponad 156 tys. godzin. Od 2018 r. do organizacji non-profit trafiło również 1,4 mln euro w ramach programu Payroll Giving.

Obecnie ograniczenia wynikające z pandemii nie mają już miejsca i wolontariusze L’Oréal wrócili do działań w terenie podejmując wiele cennych inicjatyw na całym świecie.

W tym tygodniu, wolontariusze L’Oréal Polska wsparli kobiety poszukujące zatrudnienia.

–  Wraz z Fundacją Centrum Praw kobiet zorganizowaliśmy całodzienny warsztat, podczas którego podopieczne fundacji przeszły praktyczne szkolenia, jak skutecznie powalczyć o nową pracę – od diagnozy swoich silnych stron, aż po analizę CV oraz symulację rozmowy kwalifikacyjnej. Odbył się tez praktyczny pokaz, jak wykorzystać makijaż do poprawy pewności siebie – napisał na swoim profilu na LI Adam Nitecki, general manager Consumer Products Division, L’Oréal. –  Cieszę się że mogłem być aktywnym uczestnikiem tej pięknej inicjatywy i mam nadzieję, że wiedza i umiejętności, które przekazaliśmy podczas warsztatów efektywnie przełożą się na znalezienie atrakcyjnej pracy i zwiększenia wiary w swoje możliwości – dodał. Podziękował też Fundacji Praw Kobiet i wolontariuszkom za kolejny udany projekt.

Wcześniej, pracownicy fabryki L’Oréal Warsaw Plant pomogli Towarzystwu Pomocy Dzieciom w Pruszkowie oraz Ośrodkowi Opiekuńczo-Rehabilitacyjnemu w Milanówku odświeżyć budynki.

Pracownicy  L’Oréal na całym świecie włączają się w rozmaite akcje. W Brazylii malowali gmach szkoły przypominając o tym, jak ważna jest różnorodność i akceptacja dla niej. W USA pakowali paczki z artykułami żywnościowymi i higienicznymi dla weteranów i ich rodzin. W Hongkongu ozdabiali szkołę dla dzieci o specjalnych potrzebach barwnymi obrazami i skręcali rowery dla potrzebujących dzieci. 

W Maroku zebrali prawie tonę śmieci na plaży Choual i w lesie Boskoura. W RPA pakowali pakiety higieniczne dla rodzin w potrzebie. Sadzili drzewa, sprzątali, remontowali, opiekowali się zwierzętami w schroniskach, dzielili się wiedzą. Zbierali żywność w sklepach, wspierali uchodźców. Przykładów są setki. Można się przekonać o tych działaniach, wpisując w mediach społecznościowych  hasztag #CizenDay.

Jak napisała na swoim profilu na LI, Ana Lucia Vargas Arigony z L’Oréal Latin America, opatrując oczywiście wpis hasztagiem #CitizenDay: Razem możemy zmienić świat i każdy z nas może zacząć właśnie tutaj, właśnie teraz, tam, gdzie jesteśmy, robiąc to, co jest możliwe. Liczy się każdy najmniejszy akt. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 04:02