StoryEditor
Producenci
18.04.2023 00:00

Yves Saint Laurent otwiera studio filmowe

Nowe studio filmowe ma poszerzyć działalność biznesową Yves Saint Laurent / ajay_suresh, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons
Yves Saint Laurent otworzył firmę zajmującą się produkcją filmową o nazwie Saint Laurent Productions, zgodnie z raportem opublikowanym przez Variety. Mówi się, że inicjatywa jest ulubieńcem dyrektora artystycznego, Anthony‘ego Vaccarello.

Legendarny francuski dom mody otworzył własne studio filmowe — Saint Laurent Productions. Firma zaprezentuje swoją pierwszą produkcję na festiwalu filmowym w Cannes. Będzie to krótkometrażowy film Pedro Almodóvara z Ethanem Hawke i Pedro Pascalem w rolach głównych, zatytułowany "Strange Way of Life". Po tym projekcie firma ma plany na dwa kolejne filmy z udziałem reżysera Davida Cronenberga oraz włoskiego twórcy Paolo Sorrentino.
 


Ci reżyserzy nigdy nie przestają mnie inspirować, ich wizje, to, co wnoszą do kina, sprawia, że jestem dziś tą osobą, którą jestem — powiedział Anthony Vaccarello, dyrektor artystyczny Yves Saint Laurent. W filmach wyprodukowanych przez SLP mają pojawić się kostiumy jego projektu. Chcę pracować i zapewniać przestrzeń dla wszystkich wielkich talentów, które inspirowały mnie przez lata — powiedział projektant. Vaccarello powiedział również magazynowi Variety, że medium filmowe jest „bardziej trwałe niż ubrania” i jest kolejną okazją do zgłębienia jego wizji marki.

Yves Saint Laurent i Pierre Berge założyli Dom Mody Saint Laurent w 1961 roku. Saint Laurent był pionierem ubierania kobiet w smokingi i przeźroczyste tkaniny, co początkowo wzbudzało kontrowersje, ale stało się ikonicznym stylem. Mimo sukcesów, Yves Saint Laurent zmagał się z nałogami i depresją, a jego ostatni pokaz mody miał miejsce w 2002 roku. Zmarł w 2008 roku. Musee Yves Saint Laurent zostało otwarte w Paryżu z inicjatywy Pierre'a Berge'a, a drugie muzeum powstało w Marakeszu.

Czytaj także: YSL Beauty: Makijaż to nie zasady. To odwaga wyrażania siebie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.05.2024 16:43
Pierwszy sklep marki Rituals Cosmetics w Suwałkach otwarty od 22. maja
Nowy sklep Rituals znajdzie się w suwalskim centrum handlowym.Rituals
Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli szansę odwiedzić nowo otwarty sklep Rituals Cosmetics, który znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza. Marka planuje również informować o kolejnych otwarciach w najbliższym czasie. Inauguracja sklepu, przypadająca na kilka dni przed Dniem Matki, zapewni doskonałą okazję do zakupu wyjątkowego prezentu.

Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli możliwość odwiedzenia nowo otwartego sklepu Rituals Cosmetics. Pierwsze 50 osób, które tego dnia zrobią zakupy, otrzyma specjalne upominki od marki. Do końca maja klienci będą mogli również skorzystać z promocji na świece zapachowe z Classic Collection za 86 zł oraz krem do twarzy z filtrem SPF z kolekcji The Ritual of Karma za 60 zł. W ciągu pierwszych 10 dni od otwarcia, popularne wśród klientek i klientów pianki pod prysznic będą dostępne za 35 zł. Dodatkowo, członkowie programu My Rituals, którzy wydadzą minimum 190 zł, otrzymają mini patyczki zapachowe z kolekcji Classic Collection jako prezent.

Nowy sklep holenderskiej marki znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza; w tym obiekcie rywalizować będzie między innymi z drogeriami Hebe i Rossmann, perfumerią Douglas, i Apteką Superpharm.

Rituals, marka założona w Amsterdamie w 2000 roku, rozwinęła się na światowego lidera w branży, obecnego w ponad 36 krajach i miastach takich jak Londyn, Paryż, Hongkong, czy Nowy Jork. Posiada obecnie ponad 1041 sklepów, 3900 miejsc w systemie shop-in-shop oraz pięć spa, w tym pierwsze na świecie Mind Oasis. W Europie ich obiekty znajdują się w czterech dodatkowych lokalizacjach: we Frankfurcie, Antwerpii, Barcelonie i Paryżu.

Czytaj także: Rituals Cosmetics otworzy w tym roku siedem nowych sklepów w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 12:03