StoryEditor
Producenci
22.06.2018 00:00

Zakończyło się głosowanie w konkursie Podwórko Talentów Nivea

500 zgłoszeń, niemal 320 tysięcy głosujących i ponad 2 mln oddanych głosów to statystyki drugiej edycji akcji Podwórko Talentów Nivea. Zakończyło się głosowanie, w którym  internauci wybrali 15 zwycięskich lokalizacji. Dołączą one do wyłonionych wcześniej w wyniku obrad jury 5 pierwszych zwycięzców.

Walka była zacięta, a głosy spływały do ostatniej minuty. W ich rezultacie powstała lista piętnastu miejscowości, w których wybudowane zostaną Podwórka Talentów Nivea  – nowoczesne, edukacyjne place zabaw. Już niedługo rozpocznie się ich budowa, tak aby jeszcze w tym roku dzieci będą mogły się bawić, korzystając z takich urządzeń jak huśtawka bocianie gniazdo, kubik wspinaczkowy czy planetarium jeszcze w tym roku.

 Wśród miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców zwyciężyły Racławice, Marcinkowice, Wolsztyn, Łochów i Rudnik. Zwycięskie miejscowości od 20 do 60 tysięcy mieszkańców: Oława (ul. Bursztynowa), Oława (ul. Lipowa), Sanok, Marki, Oleśnica. Natomiast miejscowości powyżej 60 tysięcy mieszkańców, w których powstaną podwórka Nivei to: Elbląg, Olsztyn, Białystok, Chorzów i Głogów

Wcześniej jury konkursu wybrało 5 zwycięzców spośród lokalizacji, które do zgłoszenia dołączyły film lub prezentację pokazującą talenty dzieci, dla których powstać ma Podwórko Talentów. Te lokalizacje to: Drozdy (Gmina Tarczyn), dzielnica Stare Miasto we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Śremie, Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Józefa Bema w Poznaniu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.09.2024 16:44
Pierre Fabre i Sorbona prowadzą wspólne badania na rzecz ekologicznych bioplastików
Pierre Fabre i Sorbona wspólnie poszukują rozwiązania dla kryzysu plastikowego.Pierre Fabre

Pierre Fabre, we współpracy z Sorboną, wspiera przełomowy projekt Green Bioplastics, który bazuje na wykorzystaniu mikroalg zdolnych do przekształcania CO2 w bioplastik. Celem projektu jest walka z zanieczyszczeniem plastikiem i obniżenie emisji węglowej zgodnie z Porozumieniem Paryskim.

Pierre Fabre, jako część swojej strategii zrównoważonego rozwoju, podjął współpracę z Uniwersytetem Sorbony nad innowacyjnym projektem Green Bioplastics. Projekt ten opiera się na biomimikrze, a jego kluczowym elementem jest wykorzystanie mikroalg do wychwytywania dwutlenku węgla z atmosfery i przekształcania go w bioplastik. Badania prowadzone pod kierunkiem Stéphane’a Lemaire’a z Sorbony oraz Katii Ravard z Pierre Fabre wskazują, że bioplastik ten może być zastosowany w przemyśle, otwierając nowe perspektywy dla opakowań biodegradowalnych.

W ramach swoich zobowiązań środowiskowych, Pierre Fabre od lat podejmuje działania mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Firma stosuje zmniejszoną ilość opakowań, korzysta z materiałów z recyklingu oraz wprowadza opakowania nadające się do ponownego przetworzenia. Został także wdrożony Green Impact Index, narzędzie oceniające poziom ekoprojektowania produktów. Mimo tych działań, rosnący rynek wymaga wprowadzania bardziej przełomowych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest system zwrotów opakowań, który umożliwia ich ponowne użycie.

Kolejnym innowacyjnym przedsięwzięciem Pierre Fabre jest inicjatywa Pharma Recharge, która pozwala klientom napełniać szklane butelki w aptekach, co znacznie redukuje ilość używanego opakowania. Firma bada także nowe materiały, jak celuloza w ramach projektu Pulp in Action oraz mikroalgi w projekcie Green Bioplastics. Długoterminowym celem jest stworzenie biosurowców, które będą zarówno trwałe, jak i biodegradowalne.

Prace nad materiałem pochodzącym z mikroalg mają być zakończone do 2030 roku. Jak podkreśla Franck Legendre, dyrektor ds. opakowań, innowacji i zrównoważonego rozwoju w Grupie Pierre Fabre, firma jest obecnie na etapie wyboru odpowiednich gatunków mikroalg oraz optymalizacji procesu ich hodowli. Pierwsze wyniki są bardzo obiecujące, a projekt został już doceniony w konkursie Trophées for Climate & Biodiversity.

Czytaj także: Izabella Lesieur, Pierre Fabre: Udoskonalamy produkty, minimalizując ich wpływ społeczny i środowiskowy

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Hurt i dystrybucja
04.09.2024 13:14
Harry‘s nowym klientem firmy logistycznej GXO
Harry‘s to amerykańska firma produkująca akcesoria i kosmetyki do golenia. Jej obsługą logistyczną zajmie się firma GXO w magazynie w Poznaniufot. materiały prasowe GXO

Amerykańska firma Harry’s produkująca maszynki i kosmetyki do golenia podjęła współpracę z firmą logistyczną GXO zagospodarowując część przestrzeni w jej magazynie w Poznaniu.

Harry’s to amerykańska firma produkująca i sprzedająca maszynki do golenia oraz męskie kosmetyki do golenia i pielęgnacji twarzy. Jej obsługą logistyczną zajmie się firma GXO. Logistyk udostępnił na potrzeby produktów Harry’s przestrzeń w magazynie współdzielonym w Poznaniu.

Logistyczny kampus GXO w Poznaniu, który jest ważnym węzłem logistycznym w zachodniej Polsce, obejmuje trzy centra logistyczne o łącznej powierzchni 60 tys. mkw.  Firma ma zapewnia tu usługi logistyczne, zarządzanie zwrotami oraz specjalistyczną obsługę w magazynach dedykowanych lub współdzielonych dla klientów z wielu branż.

– Nasze usługi wartości dodanej, w tym specjalne grawerowanie, zapewniają spersonalizowane wrażenia dla klientów finalnych. Oferta przeznaczona dla klientów magazynów współdzielonych takich jak Harry‘s, daje dostęp do szytych na miarę usług na żądanie z możliwością ich szybkiego skalowania i sprawnego wdrażania niestandardowych rozwiązań – mówi Łukasz Wolski, senior operations director, GXO.

GXO działa w Europie Środkowej, która obejmuje Niemcy, Polskę, Czechy i Rumunię, od ponad 20 lat, obsługując klientów z branży e-commerce, mody, FMCG i DIY. Zatrudnia obecnie około 4 tys. pracowników w ponad 30 lokalizacjach o łącznej powierzchni 800 tys. mkw. w regionie Europy Środkowej.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
05. wrzesień 2024 02:36