StoryEditor
Producenci
08.09.2022 00:00

Zmarł profesor Jacek Arct. Ogromna strata dla polskej kosmetologii

Zmarł profesor Jacek Arct, nazywany nestorem polskiej kosmetologii, wieloletni wykładowca chemii kosmetycznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, konsultant naukowy, były prezes Polskiego Towarzystwa Kosmetologów, twórca i wieloletni rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.

Zmarł profesor Jacek Michał Arct, nestor polskiej kosmetologii, nauczyciel, wykładowca, promotor kolejnych pokoleń specjalistów w branży kosmetycznej, autor i współautor wielu publikacji naukowych i książek z dziedziny kosmetologii.

– Człowiek-historia, niekwestionowana osobowość, ceniący prawdę i odrzucający zgniłe kompromisy. Niesamowity, charyzmatyczny wykładowca, mentor, autorytet, wspaniały, cudny człowiek. To wielka strata dla kosmetologii – tak o  profesorze wypowiadają się Ci, którzy mieli okazję z nim pracować lub których prowadził jako promotor.

Najbliższym profesora składamy wyrazy współczucia…

Jacek Michał Arct (ur. 25 września 1939 w Warszawie) – polski inżynier, chemik i nauczyciel akademicki, działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL.

W 1962 ukończył studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, w 1972 uzyskał stopień naukowy doktora. Od 1961 do 2005 był pracownikiem naukowym Wydziału Chemicznego PW. W latach 80. przebywał na stypendiach naukowych w Oslo i Bochum, zajmował się również doradztwem technicznym w firmach polonijnych. W pracy naukowej specjalizował się w zagadnieniach z zakresu technologii organicznej.

Od 1976 współpracował z Komitetem Obrony Robotników, następnie z Komitetem Samoobrony Społecznej „KOR” i ROPCiO. W 1977 współtworzył opozycyjne wydawnictwo nazwane rok później „Archiwum”, zajmujące się drukiem wydawnictw emigracyjnych i ulotek[3]. W 1981 wstąpił do „Solidarności”. Po wprowadzeniu stanu wojennego zaangażowany w działalność podziemną, był członkiem Tajnej Komisji Wydziałowej na PW, członkiem stanowiącej zaplecze techniczno-organizacyjne RKW Mazowsze grupy Armenia i współpracownikiem Grup Oporu „Solidarni”.

W 1992 podjął pracę jako konsultant naukowy koncernu Henkel Polska. Współtworzył i kierował Polskim Towarzystwem Kosmetologów. Należał do organizatorów Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, był prorektorem ds. dydaktycznych (2000–2007) i rektorem tej uczelni (2007–2014), po czym objął stanowisko prorektora ds. nauki. Powoływany w skład rad programowych różnych czasopism (m.in. „Dermatologii Estetycznej”, „Ars Medica Aesthetica”, „Cosmetology Today”), był autorem patentów i publikacji naukowych z zakresu chemii kosmetycznej.

W 2011 r.  za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W 2021 r. prof. Jacek Arct stanął na czele Stowarzyszenia Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów (PTCK), będącego kontynuatorem Polskiego Towarzystwa Kosmetologów (PTK).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
27.05.2024 11:58
Natalia Kukulska ambasadorką marki Remé
Natalia Kukulska, piosenkarka, kompozytorka, ambasadorka marki Reméfot. Remé
Natalia Kukulska została nową ambasadorką marki Remé należącej do firmy USP Zdrowie. Dołączyła do Marietty Żukowskiej, która promuje markę. Obie wystąpią w nowej kampanii reklamowej suplementu z kolagenem.

Natalia Kukulska, piosenkarka i kompozytorka, dołączyła do aktorki Marietty Żukowskiej jako ambasadorka marki Remé z portfolio USP Zdrowie. Artystki wspólnie wystąpiły w spocie wizerunkowym Kolagenowej Formuły Piękna Remé - suplementu diety z kolagenem.

image
Marietta Żukowska, aktorka, ambasadorka marki Remé
fot. Remé
Pomysł kreatywny jest kontynuacją poprzedniej kampanii, w której wybrzmiewa hasło: „Piękno jest w Tobie”. W nowej odsłonie ambasadorki zapraszają do swojego świata – zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Każda z nich dzieli się swoją definicją piękna. Dla Natalii Kukulskiej: „Piękno to harmonijna kompozycja”, natomiast dla Mariety: „Piękno to blask, który płynie z wnętrza”.

Za produkcję spotu odpowiedzialny jest Selfish 3 Production, reżyserię: Katka Michalak. Scenariusz i koncepcję kreatywną stworzyła agencja Enyo.

Kampania potrwa do jesieni i obejmuje digital, TV, BTL, jak również działania eventowe.

Remé to brand należący do USP Zdrowie – spółki będącej częścią Grupy USP działającej w obszarze leków OTC i suplementów diety. Kolagenowa Formuły Piękna jest suplementem ukierunkowanym na wzmocnienie włosów, skóry i paznokci. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 14:38
Dove Cameron nową globalną ambasadorką marki Schwarzkopf
Schwarzkopf Professional
Firma Schwarzkopf, będąca częścią koncernu Henkel, wybrała Dove Cameron na swoją globalną ambasadorkę. W ramach współpracy, Cameron będzie promować markę, wykorzystując swoją obecność w mediach społecznościowych, co ma na celu zwiększenie zaangażowania młodszych konsumentów w cyfrowym świecie marki.

Wybór Cameron odzwierciedla aktualny trend w przemyśle kosmetycznym, gdzie celebryci są angażowani do współpracy w celu wzmocnienia strategii marketingowych marek. Dove Cameron, dzięki swojej popularności i aktywnemu zaangażowaniu w mediach społecznościowych, idealnie wpisuje się w rolę ambasadorki, mając znaczący wpływ na obecność Schwarzkopf w kampaniach cyfrowych​.

Dove Cameron, urodzona jako Chloe Celeste Hosterman, jest amerykańską aktorką i piosenkarką, która zdobyła popularność dzięki roli w serialu Disney Channel "Liv i Maddie", gdzie grała podwójną rolę tytułowych bliźniaczek. Za tę rolę zdobyła nagrodę Emmy. Dove również rozwija karierę muzyczną, zarówno solo, jak i w duecie z Ryanem McCartan pod nazwą "The Girl and the Dreamcatcher". Poza swoimi osiągnięciami w dziedzinie aktorstwa i muzyki, Dove Cameron jest również znaną postacią w mediach społecznościowych, gdzie ma szeroką bazę fanów, co czyni ją wpływową osobistością w świecie rozrywki.

Schwarzkopf określił rok 2024 mianem „roku blondynek” w kampanii „What Story Will You Tell?”, która rozpoczęła się 5 marca z udziałem globalnej ambasadorki marki Sofii Vergary i globalnego ambasadora kolorów Chrisa Appletona.  Firma ma teraz nadzieję dotrzeć do szerszej publiczności dzięki kampanii „What Story Will You Tell?”, nawiązując do kariery filmowej, telewizyjnej i muzycznej Dove oraz zachęcając konsumentów do posiadania własnych włosów i opowiadania ich historii.

Czytaj także: Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. maj 2024 16:24