StoryEditor
Producenci
02.08.2023 09:39

Zmiana we władzach Revlon. Debra Perelman odchodzi

Po ponad dwóch dekadach pracy w Revlon, w tym pięciu latach jako dyrektor naczelny, dyrektor generalny Revlon i prezes, Debra Perelman ustąpiła z tych ról i zrezygnowała z funkcji członka zarządu firmy. Będzie doradcą spółki w okresie przejściowym.

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy Revlon, Elizabeth Smith została mianowana tymczasowym dyrektorem generalnym ze skutkiem natychmiastowym.

Smith pełniła funkcję przewodniczącego rady dyrektorów Revlon od maja br. i będzie nadal pełnić tę funkcję. Smith wcześniej zajmowała stanowiska dyrektora generalnego Bloomin’ Brands, prezesa Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie i prezesa Avon Products, gdzie przeprojektowała strukturę kosztów i infrastrukturę firmy.

– Pomyślna restrukturyzacja finansowa za nami. Uważam, że teraz jest właściwy czas, aby przekazać pochodnię – powiedziała Debra Perelman w oświadczeniu. – Uproszczona struktura kapitałowa Revlon i znacznie zmniejszone zadłużenie umożliwiły spółce osiągnięcie długoterminowego wzrostu – dodała.

Debra Perelman, prywatnie córka właściciela firmy, była związana z firmą Revlon przez ponad 20 lat, a zarządzanie nią przejęła w 2018 r. jako pierwsza kobieta w Revlonie na takim stanowisku. Tak wówczas komentowała swoją nominację: – Revlon jest centralnym elementem mojego osobistego i zawodowego życia od ponad 20 lat. Uwielbiam Revlon nie tylko jako firmę, ale jako kulturę organizacji pracowniczej i kadry kierowniczej, która chce dostarczać kobietom i mężczyznom najlepsze produkty w naszej branży. Kategoria beauty wyłoniła się jako jedna z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Nie mogę się doczekać współpracy ze światowej klasy zespołem Revlona, ​​aby wzmocnić naszą strategię i przyspieszyć wzrost. Jestem zdecydowana poprowadzić firmę tak, by konkurować i rozwijać się w dzisiejszym dynamicznym środowisku i wspierać ducha przedsiębiorczości i odważną kreatywność naszego utalentowanego zespołu.

Czytaj więcej: Firmą Revlon pokieruje kobieta

W maju br. roku firma Revlon wyszła z restrukturyzacji finansowej z około 236 milionami dolarów płynności, sfinansowanymi z oferty praw kapitałowych, nowego zabezpieczonego kredytu uprzywilejowanego oraz nowych pożyczek opartych na aktywach.

Czytaj więcej: Revlon pozbywa się łatki bankruta. Będzie spółką prywatną i nie będzie notowany na giełdzie

Revlon utworzył również nowy zarząd złożony z doświadczonych dyrektorów wyższego szczebla, posiadających znaczące doświadczenie w sektorze konsumenckim, detalicznym i kosmetycznym oraz wiedzę operacyjną. Na czele tego zarządu stanęła właśnie Elizabeth Smith. W radzie dyrektorów znaleźli się także Martin Brok, były globalny prezes i dyrektor generalny Sephora, który wcześniej pełnił kierownicze funkcje w Nike, oraz Timothy McLevish, były dyrektor finansowy w firmach takich jak Walgreens, Kraft Foods i Ingersoll-Rand. Do zarządu dołączyli także Hans Melotte, wcześniej prezes globalnego rozwoju kanałów Starbucks i dyrektor ds. zakupów w Johnson & Johnson oraz Paul Pressler, przewodniczący rady dyrektorów eBay, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego Gap i prezesa Walt Disney Parks and Resorts.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 13:50
Agnieszka Sienkiewicz nową ambasadorką Bioliq. W reklamie wystąpiła z córką Zofią.
W nowej reklamie Bioliq matka i córka spędzają razem czas w towarzystwie kosmetyku marki.Bioliq
15 lipca 2024 roku ruszyła nowa ogólnopolska kampania reklamowa Bioliq, promująca intensywne serum rewitalizujące. W reklamie wzięła udział znana aktorka Agnieszka Sienkiewicz oraz jej ośmioletnia córka Zofia. Dziewczynka opowiada w spocie o swojej mamie, podkreślając jej piękno i młodzieńczy wygląd. Kampania przedstawia działanie serum poprzez relację między matką a córką, co nadaje jej emocjonalny wydźwięk.

Reklama z udziałem Agnieszki Sienkiewicz i jej córki Zofii skupia się na rodzinnych więziach i codziennych momentach między mamą a córką. Na ekranie widzimy pełną ciepła relację, podkreślającą wartości rodzinne, którymi próbuje emanować marka. Agnieszka Sienkiewicz z dumą obserwowała występ swojej córki, ciesząc się wspólnymi chwilami na planie.

Agnieszka Sienkiewicz i jej córka Zosia dołączyły do grona ambasadorek promujących intensywne serum rewitalizujące marki Bioliq. W przeszłości produkty Bioliq promowały takie gwiazdy jak Ilona Wrońska, Monika Mrozowska czy Ada Fijał. Marka Bioliq, obecna na rynku od 2012 roku, regularnie angażuje znane osobistości do swoich kampanii.

Wśród ambasadorek znajdziemy również Małgorzatę Potocką, Urszulę Dębską, Annę Kalczyńską, Anetę Zając, Joannę Orleańską, Izabelę Trojanowską oraz Annę Korcz. Kampania z Agnieszką Sienkiewicz i jej córką ma w zamierzeniu podkreślać znaczenie rodzinnych więzi w kontekście codziennej pielęgnacji.

Intensywne serum rewitalizujące Bioliq od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku aptecznym jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „Kremy i inne preparaty przeciwzmarszczkowe i ujędrniające” (według danych PEX MAT 05/24, sprzedaż ilościowa).

Czytaj także: #NMInsights: Im młodszy konsument, tym bardziej krytyczny wobec reklam

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 22:07