StoryEditor
Producenci
02.08.2023 09:39

Zmiana we władzach Revlon. Debra Perelman odchodzi

Debra Perelman objęła zarządzanie Revlon w 2018 r., ale z firmą była związana przez ponad 20 lat
Po ponad dwóch dekadach pracy w Revlon, w tym pięciu latach jako dyrektor naczelny, dyrektor generalny Revlon i prezes, Debra Perelman ustąpiła z tych ról i zrezygnowała z funkcji członka zarządu firmy. Będzie doradcą spółki w okresie przejściowym.

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy Revlon, Elizabeth Smith została mianowana tymczasowym dyrektorem generalnym ze skutkiem natychmiastowym.

Smith pełniła funkcję przewodniczącego rady dyrektorów Revlon od maja br. i będzie nadal pełnić tę funkcję. Smith wcześniej zajmowała stanowiska dyrektora generalnego Bloomin’ Brands, prezesa Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie i prezesa Avon Products, gdzie przeprojektowała strukturę kosztów i infrastrukturę firmy.

– Pomyślna restrukturyzacja finansowa za nami. Uważam, że teraz jest właściwy czas, aby przekazać pochodnię – powiedziała Debra Perelman w oświadczeniu. – Uproszczona struktura kapitałowa Revlon i znacznie zmniejszone zadłużenie umożliwiły spółce osiągnięcie długoterminowego wzrostu – dodała.

Debra Perelman, prywatnie córka właściciela firmy, była związana z firmą Revlon przez ponad 20 lat, a zarządzanie nią przejęła w 2018 r. jako pierwsza kobieta w Revlonie na takim stanowisku. Tak wówczas komentowała swoją nominację: – Revlon jest centralnym elementem mojego osobistego i zawodowego życia od ponad 20 lat. Uwielbiam Revlon nie tylko jako firmę, ale jako kulturę organizacji pracowniczej i kadry kierowniczej, która chce dostarczać kobietom i mężczyznom najlepsze produkty w naszej branży. Kategoria beauty wyłoniła się jako jedna z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Nie mogę się doczekać współpracy ze światowej klasy zespołem Revlona, ​​aby wzmocnić naszą strategię i przyspieszyć wzrost. Jestem zdecydowana poprowadzić firmę tak, by konkurować i rozwijać się w dzisiejszym dynamicznym środowisku i wspierać ducha przedsiębiorczości i odważną kreatywność naszego utalentowanego zespołu.

Czytaj więcej: Firmą Revlon pokieruje kobieta

W maju br. roku firma Revlon wyszła z restrukturyzacji finansowej z około 236 milionami dolarów płynności, sfinansowanymi z oferty praw kapitałowych, nowego zabezpieczonego kredytu uprzywilejowanego oraz nowych pożyczek opartych na aktywach.

Czytaj więcej: Revlon pozbywa się łatki bankruta. Będzie spółką prywatną i nie będzie notowany na giełdzie

Revlon utworzył również nowy zarząd złożony z doświadczonych dyrektorów wyższego szczebla, posiadających znaczące doświadczenie w sektorze konsumenckim, detalicznym i kosmetycznym oraz wiedzę operacyjną. Na czele tego zarządu stanęła właśnie Elizabeth Smith. W radzie dyrektorów znaleźli się także Martin Brok, były globalny prezes i dyrektor generalny Sephora, który wcześniej pełnił kierownicze funkcje w Nike, oraz Timothy McLevish, były dyrektor finansowy w firmach takich jak Walgreens, Kraft Foods i Ingersoll-Rand. Do zarządu dołączyli także Hans Melotte, wcześniej prezes globalnego rozwoju kanałów Starbucks i dyrektor ds. zakupów w Johnson & Johnson oraz Paul Pressler, przewodniczący rady dyrektorów eBay, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego Gap i prezesa Walt Disney Parks and Resorts.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. grudzień 2023 12:12