StoryEditor
Rynek i trendy
03.11.2023 12:40

Fresha London: Perłowy manicure księżnej Diany trendem jesieni

Analitycy Fresha London przeprowadzili analizę ponad 500 najbardziej lubianych jesiennych manicure na platformach mediów społecznościowych. Wraz ze zbliżaniem się finałowego sezonu The Crown eksperci branży kosmetycznej przewidują powrót ponadczasowego perłowego manicure księżnej Diany tej jesieni.

Analitycy Fresha London dokonali takiej prognozy po przeprowadzeniu szczegółowej analizy ponad 500 najbardziej lubianych jesiennych manicure na platformach mediów społecznościowych, takich jak TikTok, Instagram i Pinterest. Ich odkrycia ujawniły wyraźny trend na nadchodzący sezon: modne są neutralne kolory bazowe, minimalistyczne zdobienia paznokci i błyszczący lakier nawierzchniowy.

Według danych najbardziej poszukiwane jesienne lakiery do paznokci charakteryzują się jednokolorową bazą, przy czym najpopularniejsze są odcienie nude i biel. Krótsze, zaokrąglone paznokcie zyskują na popularności, co oznacza sezonową zmianę w stronę prostoty w chłodniejszych miesiącach. Z badania wynika, że subtelna i naturalna baza jest normą, a nagość jest liderem w jednym piątym (20 proc.) postów. Na drugim miejscu znalazły się białe paznokcie, które pojawiały się w 11 proc. postów ze zdobieniami paznokci, a pierwszą trójkę uzupełnił klasyczny manicure francuski, wybrany przez 10 proc. twórców. Analiza ujawniła również wyraźną preferencję dla krótszych, zaokrąglonych paznokci, odbiegających od dłuższych szpilek lub spiczastych kształtów, które dominowały w miesiącach letnich. Wraz ze zbliżaniem się zimy wydaje się, że prostota i dyskretna elegancja zajmują centralne miejsce.

Dla tych, które chcą połączyć elegancję mlecznobiałego manicure z błyszczącym wyglądem glazed nails, Fresha London wierzy, że zmarła księżna Diana jest ponadczasowym źródłem inspiracji. Jej francuski manicure z połowy lat 90., ozdobione perłowym lakierem nawierzchniowym, czeka w tym sezonie królewskie odrodzenie, stanowiąc idealne połączenie królewskiego wyrafinowania i nowoczesnego stylu.

Trend paznokci "glazed nails", który ostatnio szturmem podbił TikTok, nieprzerwanie zachwyca odbiorców. Znane gwiazdy, takie jak Rochelle Humes, Jennifer Lopez i Millie Bobby Brown, przyczyniły się do popularności takiej stylizacji, zwanej także glazed doughnut. Trend ten nie wykazuje oznak spowolnienia, a filmiki na TikToku oznaczone hasztagiem #glazednails zgromadziły ponad 66 milionów wyświetleń.

Czytaj także: Trend makijażowy na "księżną Dianę" nie ustaje

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
18.07.2024 10:25
UCE Research: ok. 77 proc. Polaków i Polek nie wie, co znaczą kolorowe paski na tubach past do zębów
Tajemnicze paski, jak twierdzą dentyści, od lat powodują konfuzję u konsumentów.Getty Images
Kolorowe paski na tubach past do zębów są zagadką dla większości dorosłych Polaków. Z przeprowadzonego badania wynika, że 76,9 proc. respondentów nie zna ich znaczenia, a jedynie 7,9 proc. jest przekonanych, że wie, o co chodzi. Kolejne 15,2 proc. badanych przyznało, że nie pamięta, co te paski oznaczają.

Dr n. med. Piotr Przybylski z Implant Medical podkreśla, że wyniki te są niepokojące, ponieważ społeczeństwo powinno mieć większą świadomość na temat produktów, których używa na co dzień. Przybylski zauważa również, że wokół kolorowych pasków narosło wiele mitów, co prowadzi do dezinformacji.

Był czas, że pacjenci intensywnie pytali o to, co właściwie oznaczają te paski, bo gdzieś wyczytali różne dziwne lub niepokojące informacje. Wówczas ze spokojem tłumaczyłem i edukowałem [...] Pacjenci czasem sądzą, że kolor zielony ma większe działanie profilaktyczne lub odpowiada temu, że dana pasta do zębów została wyprodukowana w większości ze składników naturalnych. Myślą też, że pasek niebieski oznacza lepsze działanie wybielające, czerwony – eliminujące krwawienie z dziąseł, a czarny – przeciwpróchnicze.

Autorzy raportu zwracają uwagę na genezę kolorowych pasków. Okazuje się, że te oznaczenia są w rzeczywistości tzw. eye marks, czyli znaczniki drukarskie, które wskazują maszynie miejsce do zgrzewania tubki. Kolor paska jest zależny od rodzaju tubki, temperatury używanej do zgrzewu oraz materiału produkcji, a nie od składu produktu czy jego właściwości. Dr Przybylski wyjaśnia, że producenci nie mają prawnego obowiązku informowania konsumentów o znaczeniu tych pasków, co prowadzi do szerzenia nieprawdziwych teorii na ich temat.

Edukacja w kwestii oznaczeń na tubkach past do zębów jest kluczowa. Dr Przybylski sugeruje, że stomatolodzy powinni informować swoich pacjentów o prawdziwym znaczeniu kolorowych pasków podczas rutynowych wizyt. Edukacja ta jest ważna, ponieważ nieprawdziwe informacje mogą wprowadzać pacjentów w błąd co do właściwości pasty, co z kolei może wpływać na ich zdrowie jamy ustnej. Ekspert podkreśla, że przy wyborze pasty do zębów najważniejsze jest skupienie się na składzie produktu oraz jego dopasowaniu do indywidualnych potrzeb pacjenta, a nie na kolorowych oznaczeniach na tubkach.

Należy bezwzględnie stwierdzić, że teorie mówiące o właściwościach, w tym o składzie chemicznym i przeznaczeniu, danej pasty do zębów nie są prawdziwe. Zresztą w przeszłości tego typu rewelacje były już w jakimś stopniu dementowane przez producentów

Czytaj także: Globalny rynek produktów do higieny jamy ustnej przechodzi „skinifikację”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
17.07.2024 16:29
Amazon: Polacy planują wydać średnio 607 zł na skompletowanie wakacyjnej walizki. Ile proc. z nich kupi kosmetyki do opalania?
Polacy coraz bardziej dbają o swoje wakacyjne przygotowania, wydając średnio 607 zł na skompletowanie niezbędnych produktów przed wyjazdem.Artur Marciniec Photography
Polacy planują wydać średnio 607 zł na skompletowanie wakacyjnej walizki, a kosmetyki do opalania i ochrony przed słońcem są jednym z najczęściej kupowanych produktów. Coraz więcej osób wybiera zakupy online, doceniając wygodę oraz promocyjne ceny. Różnice w wydatkach między grupami wiekowymi wskazują na zróżnicowane podejście do przygotowań wakacyjnych.

W badaniu przeprowadzonym z okazji nadchodzącego festiwalu okazji Prime Day, który odbędzie się 16-17 lipca, wynika, że Polacy są gotowi wydać średnio 607 zł na skompletowanie wakacyjnej walizki. Zakupy kosmetyków przed wakacjami są popularne, a aż 61 proc. respondentów deklaruje zakup kosmetyków do opalania i ochrony przed słońcem. Dodatkowo, leki i opatrunki kupuje 54 proc. badanych, co pokazuje, że Polacy przykładają dużą wagę do ochrony zdrowia podczas letnich wyjazdów.

Choć zakupy stacjonarne są wciąż popularne, robi je przed wakacjami 86 proc. osób, to ponad połowa Polaków (57 proc.) wybiera sklepy internetowe z szeroką ofertą produktów. Sklepy internatowe są preferowane ze względu na wygodę zakupów online – aż 65 proc. badanych wskazuje na tę zaletę. Promocyjne ceny (64 proc.) oraz darmowa dostawa bez względu na wartość zamówienia (56 proc.) to dodatkowe czynniki, które zachęcają Polaków do zakupów przez internet.

Interesującym zjawiskiem jest różnica w wydatkach na zakupy wakacyjne pomiędzy różnymi grupami wiekowymi. Osoby w wieku 25-29 lat wydają najmniej zarówno na wakacyjny wyjazd, jak i na skompletowanie bagażu. Natomiast przedstawiciele Gen Z, czyli osoby w wieku 18-24 lat, przeznaczają najwięcej na dokupienie potrzebnych produktów, w tym kosmetyków, często korzystając ze wsparcia finansowego rodziców. To pokazuje, że młodsze pokolenie bardziej intensywnie przygotowuje się do wakacji, a zakupy kosmetyczne stanowią ważny element tych przygotowań.

Badanie „Raport Amazon.pl. Wakacje 2024 – plany wyjazdowe i zakupowe Polaków” zostało przeprowadzone we współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS, w dniach 17-24 maja 2024 roku, na reprezentatywnej próbie 1016 Polaków (mieszkańców Polski w wieku 18-65 lat), za pomocą metody CAWI.

Czytaj także: Amazon jeszcze tańszy? Platforma tworzy konkurencyjną dla Temu sekcję dyskontową

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. lipiec 2024 03:45