StoryEditor
Rynek i trendy
30.12.2022 00:00

Marki K-beauty szukają kolejnych nisz w Europie i w Ameryce Północnej

Koreańskie firmy kosmetyczne rozpoczęły prace lokalizacyjne w Europie i Ameryce Północnej. Do tej pory koreańskie firmy kosmetyczne starały się penetrować azjatycki rynek kosmetyczny, ale teraz zaczynają kierować się na światowy rynek kosmetyków. Analitycy twierdzą, że koreańskie firmy kosmetyczne będą w stanie zwiększyć swoje zyski, jeśli zmniejszą swoją zależność od chińskiego rynku.

Marki K-beauty poszukują nowych rynków zbytu i intensyfikują działania promocyjne w Europie i USA. Dla przykładu, należąca do Shinsegae International marka luksusowych kosmetyków Poiret wsparła produkcję 3. sezonu serialu Netflix „Emily in Paris” jako sponsor lokowania produktu (PPL). Serial zajmuje obecnie pierwsze miejsce w kategorii programów telewizyjnych Netflix na całym świecie, i po raz pierwszy marka K-beauty została wymieniona jako oficjalny sponsor słynnego programu poza Azją.

Poiret to niezależna marka kosmetyczna założona przez Shinsegae International w marcu ubiegłego roku, uprzednio "Paul Poiret", przejęty przez Shinsegae w ubiegłym roku i przeformatowany na brand urodowy. Obecnie nowa marka ma łącznie cztery sklepy w Korei, a w przyszłym roku planuje otworzyć sklep w domu towarowym w Paryżu. Shinsegae International ma na celu przekształcenie Poiret w globalną markę luksusową; w tym celu większość produktów Poiret jest produkowana za granicą, na przykład we Włoszech i Szwajcarii. Za ich produkcję odpowiadają również globalne firmy, takie jak Intercos.

Spadki sprzedaży w Chinach

Koreańskie firmy kosmetyczne ze względu na wysokie tempo wzrostu koncentrują się na Europie i Ameryce Północnej. Według Koreańskiej Służby Celnej, wartość koreańskich kosmetyków wyeksportowanych do Chin w okresie od stycznia do listopada 2022 r. wyniosła 2,9 mld dolarów, co oznacza spadek o 24 proc. rok do roku. Chiny nadal mają duży udział w koreańskim eksporcie kosmetyków, ale eksperci branżowi przewidują, że udział Chin będzie się stopniowo zmniejszał ze względu na wzrost sprzedaży rodzimych produktów w Chinach. Amorepacific postawił również na penetrację rynku e-commerce w Ameryce Północnej. Koreański gigant kosmetyczny skupił się na promocji swojej marki, a teraz chce zarabiać na sprzedaży swoich produktów w sklepach internetowych, takich jak Amazon.

Wzrosty w Ameryce i na rynkach europejskich

W rezultacie od trzeciego kwartału tego roku sprzedaż Amorepacific w Ameryce Północnej i Europie wzrosła odpowiednio o 97 procent i 60 procent w porównaniu z tym samym okresem 2021 roku. Firma LG Household & Health Care również zapukała do drzwi rynku kosmetyków w Ameryce Północnej, przejmując prawa biznesowe do „Physiogel”, a w przyszłym roku planuje wejść na rynek kosmetyków kolorowych. W tym celu LG Household & Health Care przejęło w kwietniu lokalną markę kosmetyków The Crème Shop. W szczególności zaczęła sprzedawać artykuły gospodarstwa domowego, takie jak detergenty, w Avon Official Mall, swojej północnoamerykańskiej filii, i umacnia swoją pozycję marki lifestylowej wykraczającej poza produkty do pielęgnacji urody.

Przyszłość rynku K-beauty

Ocenia się, że europejski rynek produktów K-beauty rozwinie się z CAGR na poziomie 11,96 proc w okresie od 2022 do 2030 r. Wzrost rynku regionalnego jest głównie przypisywany takim czynnikom, jak przeniesienie preferencji na produkty kosmetycznych zawierające składniki postrzegane jako bardziej organiczne oraz zwiększone zapotrzebowanie na produkty stanowiące receptury naturalne.

Czytaj także: Trzy kluczowe trendy w pielęgnacji skóry na targach Cosmoprof Asia Singapore 2022

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
23.05.2024 10:27
Polska przodowała w sprzedaży dóbr luksusowych w Europie Środkowo-Wschodniej w 2023 r. — powodem bogatsi Ukraińcy
Luksusowe kosmetyki przyciągnęły wielu konsumentów.Valeria Boltneva via Pexels
Polska osiągnęła pozycję lidera w sprzedaży dóbr luksusowych w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiadając za prawie jedną trzecią wartości rynku. Według najnowszego raportu KPMG, "Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Nowe wymiary luksusu", wzrost tego segmentu wyniósł 12,2 proc. rocznie, przewyższając inflację.

W 2023 roku Polska stała się kluczowym graczem na mapie europejskiego rynku dóbr luksusowych, szczególnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Raport firmy KPMG ujawnia, że Polska odpowiadała za blisko jedną trzecią całkowitej wartości sprzedaży tych dóbr w regionie. To wynik, który pokazuje nie tylko rosnącą zamożność Polaków, ale również skuteczność strategii marketingowych i dostępność międzynarodowych marek luksusowych w kraju. Zauważalny wzrost o 12,2 proc. rok do roku wyraźnie przekracza poziom inflacji, co świadczy o silnej pozycji segmentu luksusowego nawet w trudnych warunkach ekonomicznych.

Analiza poszczególnych segmentów rynku luksusowego w Polsce pokazuje, że największą dynamikę wzrostu, równą 23,8 proc., zanotowały luksusowe obiekty hotelowe i SPA. Segment kosmetyków i perfum osiągnął 17,5 proc. wzrostu rok do roku. To świadczy o rosnącym zainteresowaniu Polaków ekskluzywnymi markami i usługami, które oferują nie tylko prestiż, ale również wyższą jakość i komfort użytkowania.

Szczególnie interesującym zjawiskiem, które miało wpływ na polski rynek dóbr luksusowych, było zwiększone zainteresowanie wśród zamożnych uchodźców z Ukrainy. Wpłynęło to pozytywnie na popyt, zwłaszcza w kontekście negatywnych skutków wysokiej inflacji. Dodatkowo, zauważono znaczący wzrost zainteresowania samochodami z napędem elektrycznym w segmencie luksusowym, co może sygnalizować przesunięcie trendów konsumenckich w kierunku bardziej zrównoważonych i ekologicznych opcji. Pomimo globalnych wyzwań, polski rynek dóbr luksusowych pokazuje, że nawet w trudnych czasach można znaleźć przestrzeń dla wzrostu i innowacji.

Prognozuje się, że wkrótce 25 proc. sprzedaży dóbr luksusowych przeniesie się do internetu, pomimo że tradycyjnie luksus jest związany z bezbłędną obsługą klienta w ekskluzywnych butikach. Segment dóbr luksusowych będzie się rozwijał nie tylko w kierunku zrównoważonego wzrostu znanych marek, ale również w obszarze rynku wtórnego oraz trendów takich jak no logo. Dodatkowo, do roku 2030 pokolenie Z, które obejmuje osoby urodzone po 1995 roku, będzie odpowiedzialne za około 30 proc. zakupów w segmencie luksusowym.

Czytaj także: Przyszłość sektora dóbr luksusowych to ekologia i inkluzywność

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
22.05.2024 13:43
Sezon na słońce – produkty do opalania coraz bliżej kasy
Produkty z SPF pojawiają się coraz częściej w strefach impulsowych.Wiadomości Kosmetyczne
Rozpoczęcie sezonu wiosenno-letniego sygnalizuje nie tylko zmianę pogody, ale także przesunięcie w strategiach sprzedaży detalicznej. Produkty do opalania, będące kluczowym elementem oferty sezonowej, zaczynają dominować w strefie zakupów impulsowych przy kasach. Dla handlowców jest to strategiczne posunięcie, mające na celu maksymalizację dochodów w najbardziej dochodowym okresie roku.

Strefa zakupów impulsowych, umieszczona strategicznie w pobliżu punktów płatniczych, pełni funkcję ostatniej linii perswazji zakupowej. Produkty umieszczone w tej lokalizacji są starannie dobrane w celu wywołania szybkich i spontanicznych decyzji zakupowych, często bez planowania. W kontekście produktów do opalania, takie umiejscowienie może znacząco zwiększyć ich widoczność i przyciągnąć uwagę klientów, którzy mogą nie mieć ich na swojej pierwotnej liście zakupów.

image
Duży wzrost sprzedaży pokazuje, że produkty przeciwsłoneczne zajmują coraz ważniejsze miejsce na rynku kosmetyków selektywnych – wynik z danych NPD.
Shutterstock
Dla detalistów, kluczem do efektywnego wykorzystania tej strefy jest nie tylko dobranie odpowiedniego asortymentu, ale również zapewnienie, że produkty są odpowiednio eksponowane. Czynniki takie jak atrakcyjne opakowanie, jasne komunikaty dotyczące korzyści z używania produktów z filtrem UV i wizualne wyróżnienie mogą znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo impulsowego zakupu. Marketing sezonowy i tematyczne aranżacje sklepowe mogą również wesprzeć sprzedaż produktów do opalania. Przedstawienie tych produktów w kontekście zbliżających się wakacji czy weekendowych wyjazdów może dodatkowo zmotywować klientów do zakupu. Sklepy powinny wykorzystać skojarzenia z wypoczynkiem, zdrowiem i pięknem, aby zwiększyć atrakcyjność swojej oferty.

Ponadto, świadomość klientów odnośnie zdrowotnych aspektów opalania stale rośnie. Produkty do opalania są coraz częściej traktowane jako niezbędne elementy ochrony zdrowia, co może być dodatkowo wykorzystywane w strategii marketingowej. Edukacja klientów na temat korzyści wynikających z regularnego stosowania kremów z filtrem UV, niezależnie od pory roku, może pomóc w budowaniu lojalności klienta i zwiększaniu sprzedaży przez cały rok. Ostatni element to analiza danych sprzedażowych, która pozwala sklepom na dostosowywanie oferty do potrzeb i preferencji konsumentów. Monitoring, które produkty do opalania sprzedają się najlepiej i w jakim kontekście, może dostarczyć cennych wskazówek do dalszej optymalizacji oferty.

Czytaj także: Australia aktualizuje swoje standardy dotyczące filtrów przeciwsłonecznych: nowe informacje dla importerów produktów z antypodów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 13:41