StoryEditor
Rynek i trendy
06.09.2023 10:09

Rynek salonów paznokci może liczyć na dalsze wzrosty

Przedłużenie paznokci żelem UV to jedna z usług, która będze cieszyła sie znaczącym zainteresowaniem w okresie objętym prognozą / Pixa
Globalny rynek salonów paznokci będzie rósł o ponad 8 proc. w latach 2023–2031. Czynniki, które to zapewnią to m.in. coraz silniejszy trend dbałości o wygląd, wpływ mediów społecznościowych oraz rosnąca różnorodność produktów do pielęgnacji paznokci jest czynnikiem napędzającym rozwój rynku – wynika z raportu Research and Markets.

Salony beauty specjalizujące się w stylizacji paznokci powstają jak grzyby jak po deszczu i nie narzekają na brak klientów, którzy chętnie wydają coraz większe kwoty na urodę i wellness. Do usług pielęgnacji i zdobienia paznokci przekonują ich innowacyjne produkty i techniki, podążające za nowymi trendami. To znów sprawia, ze rynek salonów paznokci staje się coraz bardziej konkurencyjny, z dużą liczbą salonów działających często blisko siebie.

Ten konkurencyjny krajobraz sprawia, że salony starają się oferować unikalne usługi i zapewnić wyjątkowe doświadczenia.  

Coraz większy nacisk na higienę osobistą

Rynek salonów paznokci czerpie korzyści ze zmiany społecznej, która przebiega zgodnie z trendem dbania o siebie. W raporcie Research and Markets czytamy, że w ostatnich latach konsumenci stali się jeszcze bardziej świadomi tego, jak wygląd wpływa na ich samopoczucie. Doprowadziło to do większego zapotrzebowania na usługi kosmetyczne i wellness, w tym pielęgnację paznokci. Wizyta w salonie manicure stała się istotną częścią rutyny pielęgnacyjnej. 

Wpływ mediów społecznościowych i influencerów

Popyt na usługi salonów paznokci zwiększył tez rozwój platform mediów społecznościowych, takich jak Instagram i Pinterest. Użytkownicy często dzielą się tam swoimi stylizacjami, prezentując najnowsze trendy i zachęcając innych do pójścia w ich ślady. 

W kształtowaniu preferencji konsumentów i trendów na rynku salonów paznokci swój udział mają też influencerzy, którzy regularnie dzielą się swoimi sposobami pielęgnacji paznokci, przedstawiając w swoich postach i relacjach konkretne marki i salony. Generuje to zainteresowanie wśród obserwujących i mocno wpływa na zwiększony ruch w salonach paznokci. 

Dostępność szerokiej gamy produktów do pielęgnacji i stylizacji paznokci

Dostępność różnorodnej gamy produktów do pielęgnacji paznokci przyczyniła się do rozwoju rynku salonów stylizacji paznokci. Salony stylizacji paznokci oferują nie tylko tradycyjny manicure i pedicure, ale także różnorodne zabiegi stylizujące, takie jak paznokcie żelowe i akrylowe, przedłużanie i misterne zdobienia. Wprowadzenie nowych produktów i technik poszerzyło wachlarz możliwości dostępnych dla klientów, podnosząc atrakcyjność salonów stylizacji paznokci. 

Sama liczba marek produktów do pielęgnacji paznokci dostępnych na rynku, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, wskazuje na duży popyt i zainteresowanie konsumentów tym segmentem. Ponadto popularność zestawów do pielęgnacji paznokci typu „zrób to sam” i domowych narzędzi do zdobienia paznokci sugeruje, że coraz więcej osób inwestuje w produkty i techniki pielęgnacji paznokci.

Czytaj też: Nowy trend paznokciowy opanowuje Europę: Ukrainian manicure

 

Rośnie zapotezbowanie na przedłużanie 

Prognoza Research and Markets przewiduje, że usługi przedłużania paznokci, zwłaszcza za pomocą żelu UV, odnotują najwyższą dynamike wzrostu w okresie prognozy obejmującym lata 2023–2031. Klienci salonów także obecnie chetnie korzystają z tego sposobu stylizacji. Usługa polega na nałożeniu produktu na bazie żelu na naturalne paznokcie, a następnie utwardzaeniu ich w lampie UV. Powstajaca nakładka żelowa zapewnia błyszczące i długotrwałe wykończenie, co czyni ją preferowanym wyborem dla klientów poszukujących trwałych, odpornych na uszkodzenia paznokci. 

Inne usługi czesto wykonywane w salonach paznokci poza stylizacją to przycinanie, modelowanie i polerowanie paznokci, pielęgnacja skórek oraz masaż dłoni (oraz stóp w przypadku peducure). Popyt na te usługi utrzymuje się na stałym wysokim poziomie. 

 

 

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.05.2024 10:32
Najcenniejsze marki kosmetyczne na świecie. L‘Oréal nadal na pierwszym miejscu z ogromną przewagą nad konkurentami
Wartość marki L‘Oréal wyceniana jest na 13,4 mld dolarów
Według nowych danych Brand Finance, L‘Oréal pozostaje najcenniejszą marką kosmetyczną na świecie i przyćmiewa konkurentów. Wartość L‘Oréal wyceniana jest na 13,4 mld dolarów i nadal rośnie. Druga marka w rankingu – Gillette – na 7,4 mld dolarów.

Brand Finance publikuje najnowszy ranking najcenniejszych marek kosmetycznych.

Według niego L‘Oréal pozostaje najcenniejszą marką kosmetyczną na świecie. Jej wartość wzrosła o 11 proc., osiągając oszałamiającą kwotę 13,4 miliarda dolarów. To o około  80 proc. wyższa wartość niż jej najbliższego rywala.

Zdaniem autorów raportu wartość marki L‘Oréal jest ściśle powiązana ze strategicznym skupieniem się na premiumizacji i innowacjach w branży kosmetycznej. L‘Oréal wykorzystuje popyt konsumencki na luksus w osiągalnej cenie. .

L‘Oréal uzyskuje także najwyższą wartość postrzegania zrównoważonego rozwoju (SPV) w rankingu kosmetyków, wynoszącą 1 miliard dolarów. Zaangażowanie marki na rzecz zrównoważonego rozwoju jest zakotwiczone w kampanii „L‘Oréal dla przyszłości”, rozpoczętej w 2020 roku, której celem jest stawianie czoła wyzwaniom społecznym i środowiskowym na całym świecie.

W  2023 r. L‘Oréal  wprowadził nowy fundusz na rzecz nadzwyczajnej sytuacji klimatycznej o wartości 15 mln euro oraz udoskonalił swój program Inclusive Sourcing, aby pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji w znalezieniu zatrudnienia. Do końca 2023 r. skorzystało ponad 93 tys. osób. Marka wsparła także trzy pionierskie projekty za pośrednictwem Funduszu Odnowy Przyrody, skupiającego się na innowacyjnych rozwiązania w zakresie wychwytywania dwutlenku węgla, ponownego zalesiania i przywracania ekosystemów.

Drugą pozycję pod względem wartości zajmuje marka Gillette (Procter & Gamble) ze wzrostem o 13 proc. do 7,4 miliarda dolarów. Według danych Brand Finance marka zwiększyła swoje przychody ze sprzedaży pomimo niższego popytu konsumenckiego, co pokazuje że silne marki mogą pozwolić sobie na strategię utrzymywania wyższej ceny. Gillette nawiązało długoterminową współpracę z drużyną New York Yankees, według  Brand Finance  jeszcze bardziej wpłynie to na jej rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów.

Marka Natura (z brazylijskiej grupy Natura &Co), wg autorów rankingu, umacnia swoją pozycję najsilniejszej marki kosmetycznej na świecie, pomimo  2 proc. spadku wartości marki do 2 miliardów dolarów. Rekompensuje to jednak wysoka reputacja marki związana z bardzo dużą lojalnością klientów i rekomendacjami.

Garnier należący do rodziny L‘Oréal  wyrasta na najszybciej rozwijającą się markę kosmetyczną na świecie, której wartość wzrosła o 15 proc. do 4,7 miliarda dolarów. W związku z tym nieznacznie wyprzedził marekę Axe/Lynx/Ego Unilevera, która również odnotowała wzrost o 14 proc. do 1,9 miliarda dolarów. Sukces Garniera przyczynił się do znacznego rozwoju Działu Produktów Konsumenckich L‘Oréal, a wyniki działu – jak czytamy w raporcie – poprawiło tak znacząco serum Garnier rozjaśniające z witaminą C.

Dwucyfrowy wzrost wartości marki Axe/Lynx/Ego Unilevera wynika natomiast z działania pod różnymi nazwami przy jednoczesnej rozpoznawalności; wprowadzenia na rynek linii Fine Fragrance; inwestycji  w marketing cyfrowy, media i handel elektroniczny w połączeniu z podwyżką cen.

Brand Finance to firma konsultingowa zajmująca się wyceną marek. Co roku poddaje  testowi 5000 największych marek i publikuje ponad 100 raportów, oceniających marki we wszystkich sektorach i krajach. 50 najcenniejszych i najsilniejszych marek kosmetycznych świata znalazło się w rankingu Brand Finance Cosmetics 50 2024.

Wartość marki rozumiana jest jako korzyść ekonomiczna netto, którą właściciel marki osiągnąłby, udzielając licencji na markę na otwartym rynku. Siła marki to skuteczność wyników marki w miarach niematerialnych w porównaniu z jej konkurencją.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
07.05.2024 12:57
UCE RESEARCH: Czego obecnie najbardziej boją się najmniejsze firmy? Na czele zestawienia rosnące koszty prowadzenia działalności i nierzetelni klienci.
Envato Elements
Raport „Obawy oraz niepokoje mikroprzedsiębiorstw i małych firm” wskazuje, że ponad 41 proc. ankietowanych obawia się rosnących kosztów prowadzenia działalności. Kolejnym powodem niepokoju są nierzetelni kontrahenci, których wskazuje prawie 40 proc. respondentów. Podnoszenie składek na ZUS martwi nieco ponad 28 proc. ankietowanych. Najmniejsze obawy dotyczą niestabilności politycznej, kontaktów z instytucjami finansowymi oraz spowolnienia gospodarczego.

Raport „Obawy oraz niepokoje mikroprzedsiębiorstw i małych firm” autorstwa UCE RESEARCH, przedstawia opinię największej grupy przedsiębiorców w Polsce na temat obecnej sytuacji biznesowej w kraju. Na podstawie badania przeprowadzonego wśród prawie 600 przedsiębiorstw zatrudniających do 50 pracowników, 41,3 proc. z nich wyraża obawy związane z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności. Raport wskazuje również, że 39,7 proc. przedsiębiorców obawia się nierzetelnych kontrahentów, co nie jest zaskakujące w obliczu problemów z odzyskiwaniem należności i opóźnionymi płatnościami.

W sektorze małych przedsiębiorstw, wzrost płacy minimalnej zwiększa koszty pracy, a składki emerytalne również mogą stanowić przeszkodę w prowadzeniu działalności. To potwierdzają wyniki badania, w którym 28,2 proc. respondentów wskazuje na obawy związane z podnoszeniem składek na ZUS. Ponadto 21,3 proc. ankietowanych martwi się utratą płynności finansowej, a 20,9 proc. zmianami w przepisach, podczas gdy 20,2 proc. wyraża obawy dotyczące wzrostu podatków. Wyniki badania ukazują, że czynniki najmniej niepokojące biznes również są interesujące. Najmniejsze obawy dotyczą niestabilności politycznej kraju, co potwierdza jedynie 3,1 proc. ankietowanych. Kontakty z bankami lub firmami leasingowymi niepokoją 5,9 proc. respondentów, a spowolnienie gospodarcze w kraju martwi 9,3 proc..

Eksperci zgadzają się, że inne kwestie, takie jak wyzwania związane z rekrutacją pracowników czy kontrolami urzędowymi, są dla firm mniej istotne z innego powodu. Przedsiębiorcy nauczyli się sobie radzić z tymi sprawami w poprzednich latach, dlatego obecnie zwracają na nie mniej uwagi. I chociaż poprzednie lata przyzwyczaiły przedsiębiorców do kontroli urzędów skarbowych czy ZUS, które były częste, to obecny system ogranicza możliwości kreatywnego optymalizowania kosztów związanych z podatkami i składkami ZUS, dlatego wpływ kontroli ma teraz mniejsze znaczenie niż kilka lat temu.

Czytaj także: GfK: Jeszcze więcej Polaków chce kupować marki własne sieci handlowych. Czy także chodzi o kosmetyki?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. maj 2024 23:02