StoryEditor
Rynek i trendy
31.05.2023 00:00

Używanie wosku to jedna z najpowszechniejszych metod pozbywania się owłosienia na ciele

Wosk Velvetic to produkt oparty o formułę Strong, która umożliwia niezwykle skuteczną, dokładną, a przede wszystkim długotrwałą depilacjęfot. materiały prasowe
Człowiek ma na swoim ciele blisko 5 mln włosów (na głowie rośnie ich jedynie około 120 tysięcy)! Już w starożytnym Egipcie poddawano się zabiegom usuwania owłosienia stosując naturalne ekstrakty roślinne i glinki. Na przestrzeni wieków kanony piękna zmieniały się, przekształcając standardy cielesnej pielęgnacji. Jednak dziś – mimo mody na naturalność – wciąż wiele osób nie wyobraża sobie odejścia od depilacji, zwłaszcza latem. Najpopularniejszą jej metodą jest natomiast usuwanie włosów za pomocą wosku.

Niezależnie od indywidualnych przekonań, współczesny świat stwarza okazję do eksperymentowania z przyjętymi normami. Każdy prawo do tego, by czuć się komfortowo we własnej skórze, bez względu na to, czy postawi na totalną gładkość, czy na depilację jedynie tych obszarów swojego ciała, które według niego tego wymagają. Wszyscy, niezależnie od płci, mają prawo czuć się pięknie.

Aksamitna i jedwabiście gładka skóra jest w zasięgu ręki! Wosk Velvetic to produkt oparty o formułę Strong, która umożliwia niezwykle skuteczną, dokładną, a przede wszystkim długotrwałą depilację. Został stworzony z myślą o posiadaczkach (oraz posiadaczach) wrażliwej skóry, dlatego w jego składzie nie ma  barwników ani kompozycji zapachowych, które mogą sprzyjać podrażnieniom. Przy regularnym korzystaniu z wosku, czas pomiędzy kolejnymi depilacjami może wydłużyć się aż do 6 tygodni, a odrastające włoski stają się znacznie słabsze. Oprócz tego, produkt zawiera chłodzącą formułę z mentolem, która zapewnia komfort i ukojenie nawet najdelikatniejszej skórze.

Używanie wosku to jedna z najpowszechniejszych metod pozbywania się owłosienia na ciele. Dlaczego?

 • Jest metodą wysoko efektywną, co oznacza, że rezultaty jakie daje, są porównywalne ze specjalistycznymi zabiegami przeprowadzanymi tylko i wyłącznie w gabinetach kosmetycznych;
 • Jest zabiegiem możliwym do samodzielnego wykonania w domu (co znacząco oszczędza czas);
 • Jest to rozwiązanie budżetowe, a przy tym bardzo skuteczne;
 • Jest to metoda stosunkowo mało bolesna;
 • Praktycznie każdy może korzystać z wosków do depilacji;
 • Efekt gładkości skóry jest długotrwały (od 4 do 6 tygodni). UWAGA! Przy regularnym stosowaniu włoski odrastają coraz wolniej i stają się coraz słabsze.

 

Jak przygotować skórę do depilacji woskiem?

 • Po pierwsze skóra powinna być czysta i sucha. Nie należy wcześniej nakładać na nią balsamów ani kremów. Wosku nie należy kłaść w dniu stosowania preparatów złuszczających. Nie można woskować skóry podrażnionej, skaleczonej i z oznakami świeżego opalenia.
 • Dzień przed należy wykonać test aplikacyjny. Na niewielki, niewidoczny obszar skóry nakładamy wosk, a następnie postępujemy jak podczas samego zabiegu.
 • Czekamy 24 godziny, a następnie sprawdzamy, czy na obszarze skóry poddanej testowi nie wystąpiło podrażnienie bądź reakcja alergiczna.
 • Jeśli nie ma niepokojących oznak, można przystąpić do depilacji

 

Instrukcja stosowania plastrów z woskiem

 • Z opakowania wyjmij plaster woskowy;
 • Następnie rozgrzej go w dłoniach lub pod krótkim strumieniami ciepłej wody;
 • Rozłóż plastry, delikatnie odklejając je od siebie (ciepły wosk rozwarstwia się w idealnej proporcji na obu płaszczyznach);
 • Nałóż plaster wywoskowaną stroną na czystą i suchą skórę zgodnie z kierunkiem włosów i  dokładnie przyciśnij do skóry;
 • Natychmiast potem, energicznym ruchem, oderwij plaster „pod włos”, nie unosząc go do góry.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

 • Oczyść skórę z wszelkich pozostałości po wosku, możesz użyć do tego zwykłej oliwki dla dzieci;
 • Następnie umyj ciało delikatnym środkiem kąpielowym (nie zawierającym mydła) i spłucz wodą;
 • W skórę możesz wmasować lekki, nietłusty balsam;

UWAGA! Przed zastosowaniem dezodorantów, kosmetyków zawierających substancje zapachowe oraz tłustych balsamów odczekaj 24 godziny. Zalecane jest również powstrzymanie się od zażywania kąpieli słonecznych przez minimum dobę po depilacji.

Przeciwwskazania do stosowania depilacji woskiem

Jak przy każdym zabiegu istnieją pewne przeciwskazania do stosowania wosku: uczulenie na wosk, bądź którąkolwiek substancję występującą w produkcie (skład na opakowaniu), duże żylaki, rozszerzone naczynia włosowate, świeże rany, blizny, stan zapalny skóry, zapalenie mieszków włosowych, zaawansowana ciąża.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
28.09.2023 17:25

Kosmetyki i perfumy nadal w czołówce internetowych zakupów [RAPORT GEMIUS]

Kosmetyki i perfumy najczęściej kupują przez internet osoby w wieku 25-34 latafot. Shutterstock
Kosmetyki i perfumy utrzymują swoją mocną pozycję w e-commerce i należą do najczęściej kupowanych przez internet kategorii produktów – wynika z najnowszego raportu „E-commerce w Polsce 2023” przygotowanego przez Gemius, Polskie Badania Internetu i IAB Polska.

65 proc. internautów wskazuje, że kosmetyki i perfumy to produkty najczęściej kupowane przez nich w internecie. Urodowe kategorie wyprzedzają tylko odzież i akcesoria (80 proc.) oraz obuwie (67 proc.).

image

Raport "E-commerce w Polsce 2023", Gemius. Produkty kupowane w internecie

FOTO: Gemius

Niezmiennie to kobiety częściej wrzucają do e-koszyków kosmetyki i perfumy (76 proc.) niż mężczyźni (53 proc.). Częściej także kupują przez internet odzież, dodatki i akcesoria oraz książki, płyty, produkty farmaceutyczne, artykuły dziecięce, meble i elementy wystroju wnętrz oraz biżuterię.

Mężczyźni natomiast zdecydowanie częściej niż kobiety kupują sprzęt RTV/AGD, smartfony i akcesoria, ubezpieczenia, multimedia, samochody oraz części samochodowe, sprzęt i oprogramowanie komputerowe, gry oraz artykuły dla kolekcjonerów.

Kosmetyki i perfumy najczęściej kupują online osoby w wieku 25-34 lata (71 proc). Również w tym przedziale wiekowym jest największy odsetek osób kupujących przez internet produkty farmaceutyczne (65 proc.). W przyadku kategorii urodowych nie ma jednak dużych dysproporcji w kupowaniu przez internet w zależności od wieku. Najmniej liczną grupą są osoby w wieku 15-24 lata (56 proc.). Dalej w kolejności osoby w wieku 35-49 lat (68 proc.) oraz powyżej 50 lat (62 proc.). 

Co ciekawe, kupowanie kosmetyków i perfum deklarują nawet osoby oceniające źle swoją sytuację materialną (58 proc.). To większy odsetek niż w przypadku produktów farmaceutycznych (45 proc.).

Kupowanie kosmetyków online stało się coraz powszechniejsze. W ciągu ostatnich dwóch lat po raz pierwszy zamówiło je przez internet 49 proc. respondentów. 66 proc. miało takie doświadczenia wcześniej.

29 proc. respondentów deklaruje, że zamierza kupić przez internet kosmetyki i perfumy w przyszłości. Ciekawe jest natomiast zestawienie tych deklaracji w podziale na płeć. Więcej takich deklaracji (32 proc.) składają mężczyźni niż kobiety (26 proc.). Jest to tendencja widoczna we wszystkich analizowanych kategoriach.

image

Raport "E-commerce w Polsce 2023", Gemius. Deklaracje zakupów w internecie w przyszłości w podziale na płeć

FOTO: Gemius

33 proc. biorących udział w badaniu przyznaje, że kupiło przez internet używane kosmetyki lub perfumy.  Zarówno kobiety (39 proc.), jak i mężczyźni (26 proc.) Na czele listy znajduje się odzież, dodatki i akcesoria (70 proc.).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
27.09.2023 16:38

Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

Canva
Pomimo zakończenia pandemii, rynek profesjonalnych produktów do pielęgnacji i stylizacji paznokci w Europie wciąż pozostaje w tyle za Stanami Zjednoczonymi. W USA ten sektor rozwija się dynamicznie, oferując innowacyjne produkty i trendy, które przyciągają klientów. W Europie, choć istnieje duże zainteresowanie pielęgnacją paznokci, brakuje pełnej konkurencyjności z amerykańskim rynkiem. Istnieje jednak potencjał na dalszy rozwój i dostosowanie się do globalnych trendów w pielęgnacji paznokci.

Jak donosi Kline Group, na światowym rynku profesjonalnej pielęgnacji paznokci Stany Zjednoczone stały się prawdziwym liderem, podczas gdy Europa wciąż pokonuje wyjątkowe przeszkody na swojej drodze do wyjścia z pandemii COVID-19. Rynek Stanów Zjednoczonych odnotował stopę wzrostu na poziomie prawie 6 proc. w 2022 r., spowalniając z 7,3 proc. odnotowanych w 2021 r. Z drugiej strony wzrost w Europie w 2022 r. spadnie o 2,5 proc. w porównaniu z 3 proc. wzrostem zarejestrowanym w 2021 r.

Po pandemii na rynku amerykańskim nastąpił gwałtowny wzrost popytu na imprezy społeczne, wydarzenia, podróże i zajęcia w pomieszczeniach zamkniętych. W rezultacie konsumenci chętnie poszukiwali profesjonalnych usług i produktów do pielęgnacji paznokci, które poprawiały wygląd dłoni i pozwalały na rytuał self-care. Do wzrostowego trendu rynku przyczyniły się głównie dobre wyniki w kategoriach takich jak żele, wzmocnienia paznokci i produkty do pielęgnacji, w tym zwłaszcza żeli, których imponujący wzrost wyniósł 17 proc. Jednak rozczarowujące wyniki tradycyjnych i trwałych lakierów do paznokci, które łącznie spadły o 6,5 proc., zahamowały dalszy rozwój rynku w 2022 r.

Czytaj także: Nowy trend paznokciowy opanowuje Europę: Ukrainian manicure

Z kolei Europa utrzymuje się poniżej poziomu sprzed pandemii, mimo że wykazuje oznaki ożywienia jako rynek. Spadek odnotowały wszystkie kategorie, a najbardziej zauważalny spadek – 5,7 proc. – dotyczy produktów pielęgnacyjnych (oliwki, kremy, olejki do skórek itd.). Ponadto żele do budowania płytki osiągnęły najlepsze wyniki, wykazując spadek jedynie o 0,6 proc. Problemy z łańcuchem dostaw, wyższe ceny usług, niepewność gospodarcza i obawy dotyczące inflacji utrudniały rozwój rynku. Dodatkowo przedłużające się skutki pandemii doprowadziły do trwałego zamknięcia salonów stylizacji paznokci, co wpłynęło na spadek ogólnej liczby placówek. Jednak pośród tych wyzwań niektórzy styliści paznokci dostosowali się, oferując bardziej elastyczne usługi i opcje cenowe, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów.

Na obu rynkach zaobserwowano zauważalne zmiany w odpowiedzi na zmieniające się zachowania konsumentów. Profesjonalni marketerzy zajmujący się pielęgnacją paznokci dostosowali swoje strategie sprzedaży, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, czyli użytkowników nieprofesjonalnych. Ta zmiana, charakteryzująca się wykorzystaniem kanałów bezpośrednio do konsumentów i zaspokojeniem rosnącego zapotrzebowania entuzjastów paznokci, zakłóciła tradycyjne modele dystrybucji i stworzyła bardziej rozdrobniony rynek. Co więcej, wzrost popularności domowej pielęgnacji paznokci w czasie pandemii wpłynął na popyt na usługi salonów kosmetycznych, zmuszając firmy do dostosowania się do zmieniającego się krajobrazu.

Czytaj także: Wegańskie lakiery do paznokci - trend czy nowy standard?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. wrzesień 2023 22:45