REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

24 lutego 2021, 15:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Adam Niedzielski, minister zdrowia

Adam Niedzielski, minister zdrowia (fot. Wikimedia Commons)

Minister zdrowia Adam Niedzielski na środowej konferencji poinformował, że maseczki nie będą już mogły być zastępowane chustami, szalikami, czy przyłbicami. W warmińsko-mazurskim rząd wprowadza lockdown - zamknięte będą m.in. galerie handlowe. Zmiany obowiązują od najbliższej soboty. 

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

Na środowej konferencji, dwa dni przed końcem warunkowego zniesienia niektórych obostrzeń zarządzonego 12 lutego, minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał jakie zmiany wchodzą w życie w kwestii obostrzeń. Najnowsze dane epidemiczne - 12 146 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wskazują, że trzecia fala epidemii "rozpędza się" a tygodniowy bilans zachorowań wzrósł o 33 procent.

Konferencja w tym dniu miała inny charakter - online, bo szef resortu zdrowia przebywa w izolacji z powodu zakażenia u szefa KPRM Michała Dworczyka.

- Dynamika zaczyna być naprawdę przedmiotem troski. Wzrosty, z którymi mamy do czynienia, stają się naprawdę coraz większe i powoli dynamika zakażeń zaczyna doganiać to, z czym mieliśmy do czynienia na początku drugiej fali, czyli w październiku - powiedział Adam Niedzielski.

Dlatego od soboty, 27 lutego, wchodzi w życie obowiązek noszenia maseczek do zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie w życie wejdzie zakaz używania przyłbic, szalików, kominów, chust, bandan i tego typu zastępczych osłon jako podstawowej ochrony, które tej pory były dopuszczone jako zamienniki maseczek.

- W tej chwili chcemy zrezygnować z tej możliwości zastępowania. W przypadku przyłbic nie oznacza to całkowitego zakazu stosowania, a to że mogą być stosowane dodatkowo, oprócz maseczki - wyjaśnił dodając, że przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy i górną część twarzy.

Największe obostrzenia, zgodnie z przewidywaniami, zostaną wprowadzone w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie liczba zakażeń dynamicznie rośnie. Zamknięte zostaną hotele, kina, teatry, baseny, korty tenisowe, muzea, galerie handlowe i inne obiekty użyteczności publicznej a szkoły wrócą w pełni do zdalnego nauczania.

Czwarty lockdown galerii obejmie m.in. takie obiekty, jak: Galeria Warmińska (Olsztyn), CH Auchan Olsztyn, Aura Centrum Olsztyna, Karuzela Ełk, Brama Mazur (Ełk), Galeria Mazurska (Ostróda). Obostrzenia w warmińsko-mazurskim wstępnie wprowadzono na dwa tygodnie. Dalsze decyzje będą zależały od sytuacji epdemiologicznej. 

Decyzja o tym, czy obostrzenia obejmą kolejne województwa, będzie zależała od tego, jak bardzo liczba zakażeń będzie odbiegała od średniej.

Przypomnijmy, minister zdrowia przyznał pod koniec stycznia, że wprowadzone w grudniu obostrzenia dotyczące galerii handlowych nie miały dużego przełożenia na sytuację epidemiczną w Polsce. – Z naszej obserwacji wynika, że skutek epidemiczny tego działania nie był wyraźnie zauważalny – mówił niedawno szef resortu zdrowia.

Obowiązkowa będzie też kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji, z wyłączeniem osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki oraz tych, które przedstawią negatywny wynik testu wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony