REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

 

27 marca 2023, 10:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Amerykańscy konsumenci nie oszczędzali m.in. na luksusowych zapachach

Amerykańscy konsumenci nie oszczędzali m.in. na luksusowych zapachach (fot. Adobe Stock)

Wśród amerykańskich konsumentów, którzy zgłosili zmniejszenie ogólnych wydatków z powodu inflacji, siedmiu na dziesięciu stwierdziło, że nie ogranicza wydatków na kosmetyki. Wręcz przeciwnie, badania firmy Circana pokazały, że gdy nastroje ekonomiczne w USA stają się niepewne, konsumenci zwracają się ku prestiżowym produktom kosmetycznym, aby poprawić sobie nastrój.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Sprzedaż detaliczna produktów kosmetycznych oferowanych w sklepach masowych stanowiła większość sprzedaży w większości kategorii kosmetycznych w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych, osiągając w ubiegłym roku 30 miliardów dolarów – wynika z badań firmy Circana (dawniej IRI i NPD).

Jednak prestiżowy biznes kosmetyczny (w tym domy towarowe i specjalistyczne sklepy kosmetyczne), choć osiągnął w 2022 r wartość „tylko” 27 miliardów dolarów, to był motorem wzrostu dla branży. Równocześnie zarówno przychody ze sprzedaży, jak i sprzedaż jednostkowa rosły szybciej na rynku prestiżowym niż masowym w 2022 r.

– Dla wielu konsumentów piękno jest nieodzowne – skomentował Larissa Jensen, doradca branży kosmetycznej w Circana.

Wśród kupujących kosmetyki, którzy zgłosili zmniejszenie ogólnych wydatków z powodu inflacji, siedmiu na dziesięciu stwierdziło, że nie ograniczają wydatków na kosmetyki. Wręcz przeciwnie, badaniach firmy Circana pokazały, że gdy nastroje ekonomiczne stają się chwiejne, konsumenci zwracają się ku prestiżowym produktom kosmetycznym, aby poprawić sobie nastrój.

Widoczne to było chociażby na przykładzie kategorii produktów do włosów. Szampony, odżywki i farby do włosów sprzedawane w sklepach masowych odnotowały spadki sprzedaży w 2022 r. Równocześnie produkty do pielęgnacji włosów były najszybciej rosnącą kategorią na rynku prestiżowym.

Amerykańscy konsumenci nie oszczędzali również na luksusowych zapachach. W 2022 r. przychody ze sprzedaży perfum w cenie powyżej 150 USD wzrosły o 16 proc. w porównaniu z 2021 r.

Wśród użytkowników perfum 71 proc. szuka zapachu, który poprawia im nastrój, a 50 proc. jest zainteresowanych zapachami, które wiążą się z korzyściami fizycznymi lub zdrowotnymi, takimi jak odstresowanie, koncentracja i energia.

– Konsumenci używają zapachów jako formy dbania o siebie, aby zaspokoić swoje rozszerzone potrzeby w zakresie dobrego samopoczucia – uważa Larissa Jensen.

Produkty do pielęgnacji skóry były najlepiej prosperującą kategorią na rynku masowym w 2022 r. Co więcej, produkty do pielęgnacji twarzy sprzedawane na rynku masowym były najlepiej prosperującymi segmentami w całej branży kosmetycznej, biorąc pod uwagę wzrost przychodów ze sprzedaży. Pielęgnacja skóry była jednak anomalią po stronie prestiżowego piękna, ponieważ była to jedyna kategoria, w której w 2022 r. sprzedaż produktów w wyższych przedziałach cenowych nie wzrosła.

– Obserwujemy demokratyzację rynku produktów do pielęgnacji skóry, ponieważ coraz więcej konsumentów decyduje, że faktycznie może wydawać mniej, aby uzyskać pożądane rezultaty, niezależnie od tego, czy oznacza to kupowanie tańszych punktów w prestiżowych sklepach, czy zwracanie się do marek polecanych przez dermatologów w sklepach masowych – podsumował przedstawicielka firmy Circana.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony