REKLAMAJARS - baner główny (07-31.01.2020 r.)

KONSUMENT i TRENDY

 

20 sierpnia 2019, 10:55wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W USA wzrost odnotowały wszystkie kategorie kosmetyczne z wyjątkiem makijażu w porównaniu do drugiego kwartału 2018

W USA wzrost odnotowały wszystkie kategorie kosmetyczne z wyjątkiem makijażu w porównaniu do drugiego kwartału 2018 (fot. Adobe)

Coraz więcej Amerykanek szuka produktów do pielęgnacji skóry najpierw online a potem w sklepie. Konsumentki w tym kraju chcą lepiej poznać składniki i markę produktów a ruch "czystego piękna" odciska piętno na silnym rynku produktów do pielęgnacji skóry w USA - wynika z raportu firmy badawczej NPD.

REKLAMA

W kontekście silnego wzrostu prestiżowej pielęgnacji skóry (1,4 mld dol. w sprzedaży w drugim kwartale 2019, co oznacza 7 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2018)  konsumentki w Stanach wykorzystują swoją siłę nabywczą i wspierają marki, które przywiązują wagę do naturalnych składników i przejrzystości.

Kobiety z USA coraz częściej sięgają po badania online, aby lepiej zrozumieć składniki i marki swoich produktów do pielęgnacji skóry twarzy. W raporcie NPD zauważono, że prawie połowa ankietowanych kobiet woli przejrzeć produkty w sieci zanim zdecyduje się na zakup w sklepie, biorąc pod uwagę recenzje i oceny online, a także opinie influencerów mediów społecznościowych, jako źródła informacji.

Takie są wyniki raportu konsumenckiego kobiet nt. pielęgnacji skóry twarzy 2019, The NPD Group, Inc. przygotowany w oparciu o spostrzeżenia i zachowania kobiet amerykańskich ankietowanych w dniach 24 kwietnia - 28 maja 2019.

Zaangażowani konsumenci

Według raportu NPD, 46 proc. użytkowniczek produktów do pielęgnacji skóry twierdzi, że kupuje produkty wolne od siarczanów, ftalanów i / lub glutenu, co stanowi wzrost o 6 punktów w ciągu ostatnich dwóch lat. Ponadto ponad połowa kobiet szuka produktów do pielęgnacji skóry wykonanych ze składników organicznych.

W raporcie stwierdzono również, że marki podejmujące publiczne zobowiązanie do przejrzystości składników stały się priorytetem dla konsumentek w tym kraju. Zmniejsza się liczba tych z nich, które podejmują decyzje zakupowe głównie na podstawie ceny produktu, ponieważ większe znaczenie ma dla nich wiedza o tym, co dokładnie nakładają na skórę.

Według The NPD Group, sprzedaż prestiżowych produktów kosmetycznych w USA osiągnęła 4,3 mld dol. w drugim kwartale 2019 roku (Wzrost o 2 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2018 ).

Zapachy wzrosły o 2 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2018 ( osiągając 834 mln dol. w sprzedaży w drugim kwartale 2019 ) a pielęgnacja włosów wzrosła o 21 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2018 i osiągnęła 217 mln dol. w sprzedaży w drugim kwartale 2019.

Jedynie makijaż spadł o 4 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2018, z wynikiem 1,7 mld dol w sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony