REKLAMAeWydania_Banner Główny_maj 2020

STREFA URODY

Włosy

ROZMOWY O PIĘKNIE

 

27 marca 2020, 14:37wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Bartosz Bronowicki, fryzjer z wykształcenia i zamiłowania, ambasador marki Termix Polska

Bartosz Bronowicki, fryzjer z wykształcenia i zamiłowania, ambasador marki Termix Polska (fot. mat.prasowe)

- Ewoluują nie tylko trendy, ale i narzędzia oraz akcesoria fryzjerskie, dając nam więcej możliwości w kreowaniu ciekawych fryzur. Jestem jednak zwolennikiem klasycznych, prostych form na włosach. Zawsze powtarzam "Im mniej, tym lepiej" - mówi Bartosz Bronowicki, stylista fryzur, który śledzi światowe trendy we fryzjerstwie, adaptując je na głowach Polaków zgodnie z własną wyobraźnią.

REKLAMA

Jakie trendy fryzjerskie będą dominować w roku 2020?

Trendy we fryzjerstwie zmieniają się bardzo szybko, ale uważam, że aktualnie stawia się na „lekkie” fryzury. Moda i trendy to jedno, ale zawsze musimy pamiętać, że to co króluje na wybiegach niekoniecznie musi się sprawdzić na co dzień. Owszem, często czerpię inspirację z pokazów, ale każda fryzura jest dobrana indywidualnie do danej osoby. Trend nadaje kierunek wizualny, nowe spojrzenie na fryzurę, formę czy dany kolor. Ewoluują też narzędzia i akcesoria fryzjerskie, dając nam więcej możliwości w kreowaniu ciekawych fryzur. Patrząc na narzędzia sprzed dziesięciu lat i porównując je z obecnymi, widać przepaść oraz to jak akcesoria fryzjerskie rozwinęły się technologicznie. Przykładem mogą być chociażby szczotki z jonizującym włosiem zapobiegającym elektryzowaniu się włosów.

Jakie fryzury lubią Polki?

Polki z pewnością są dużo bardziej świadome dobrego cięcia i koloryzacji, aczkolwiek czasami zdarza im się prosić o „old school”, jakim jest balejaż. Wychodzą z założenia, że im więcej się dzieje na głowę tym lepiej, bo mąż zauważy, że właśnie wróciły od fryzjera (śmiech). Zawsze powtarzam "Im mniej, tym lepiej". Jestem zwolennikiem klasycznych, prostych form na włosach. Im mniej kombinacji tym lepiej! Polki lubią wygodę i długości włosów, które zawsze można związać, ale dalej będą wyglądać efektownie. Nadal są mało odważne w swoich decyzjach, ale i tak coraz więcej z nich otwiera się na zmiany i odejście od mało już modnych fryzur czy kolorów.

Zaskoczył mnie Pan. Słyszałam zawsze opinie, że Polki starają się śledzić trendy fryzjerskie i są otwarte na zmiany. A polscy mężczyźni - czy nadążają za tym, co dzieje w męskim fryzjerstwie na świecie?

Myślę, że czasem mężczyźni nawet wyprzedzają kobiety, jeśli chodzi o wyłapywanie trendów i dbanie o siebie. Zmienili to barberzy, ponieważ wcześniej funkcjonował obraz drwala, który był lekko zaniedbany. Nadal trend "brodatego drwala" obowiązuje, ale jest on teraz zadbany. To drwal, który używa kremów. Pewnego razu, gdy byłem na wyjeździe z przyjaciółmi, jeden z nich pokazał mi swoją „daily routine”, czyli swój sposób na codzienną pielęgnację, począwszy od czyszczenia skóry, olejowania do nakładania kremu. I to mnie zaskoczyło, że osoba po której bym się nie spodziewał, że używa kremu, mówi mi o swojej „daily routine”. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony