REKLAMADermena_Banner Główny_17.05-31.05.2023

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

STREFA URODY

Włosy

 

31 października 2022, 09:25wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Afrykanki chętnie przedłużają włosy i zaplatają w warkoczyki, które pozwalają ich skórze głowy na więcej dostępu do powietrza, a także chronią włosy przezd zniszczeniami

Afrykanki chętnie przedłużają włosy i zaplatają w warkoczyki, które pozwalają ich skórze głowy na więcej dostępu do powietrza, a także chronią włosy przezd zniszczeniami (materiały prasowe Nourie)

Nowa, oparta na roślinach marka produktów do przedłużania włosów, Nourie, zebrała 2,5 miliona dolarów na finansowanie, aby przyspieszyć swoje plany oferowania alternatywy dla syntetycznych pasm włosów, które dominują w tej kategorii.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Założycielka i dyrektorka generalna Nourie, Osahon Ojeaga, wpadła na pomysł założenia Nourie po tym, jak doświadczyła reakcji alergicznej na włosy użyte do zaplecenia na jej głowie warkoczyków. „Zaplatałam włosy, używając syntetycznych pasm, i czasami jest to problem, ale tym razem było szczególnie źle” – wspomina. „Swędzenie było nieznośne”. Wcześniej zatrudniana przez startupy z Doliny Krzemowej, Ojeaga sięgnęła do producentów w Chinach, gdzie produkowana jest większość włosów syntetycznych, ale prototypy, które jej zaprezentowano, nie spełniły jej oczekiwań.

To zapoczątkowało współpracę z inżynierką polimerów Mary Moore, dyrektorką naukową Nourie i współzałożycielką marki, aby opracować zgłoszone do opatentowania bazujące na substancjach roślinnych pasma. Laboratorium marki przekształca polimery roślinne we włókna, które mają zachowywać się, działać i być w dotyku jak ludzkie włosy. Ojeaga i Moor założyły również Aja Labs, biotechnologiczną firmę badawczą, która koncentruje się na wprowadzaniu nowych rozwiązań naukowych do przemysłu włókienniczego. Oprócz tego, że są oparte na roślinach, pasma do przedłużeń Nourie zawierają olejki i ekstrakty roślinne, które mają na celu odtworzenie naturalnych warunków fizjologicznych, które ma zdrowa skóra głowy. „Chciałyśmy pójść o krok dalej i stworzyć produkt, który spełnia więcej niż tylko funkcję estetyczną” – mówi Ojeaga. „Chciałyśmy, aby był również funkcjonalny”.

Pasma do warkoczyków Nourie będą sprzedawane w wielopakach po dwie lub trzy sztuki. W przyszłości firma planuje rozszerzyć swoje palety kolorystyczne i wybór tekstur oraz wyjść poza produkty do zaplatania włosów. „Wszyscy noszą przedłużane włosy, nie tylko Afrykanki” – mówi Ojeaga. „To symbol statusu, który przekracza demografię, przekracza przedziały dochodów. Dlatego powoli i w sposób zrównoważony chcemy stworzyć coś lepszego dla wszystkich, którzy uczestniczą w tej branży.

Czytaj także: L’Oréal pozwany o roszczenia związane z chorobami onkologicznymi

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony