StoryEditor
Producenci
23.11.2021 00:00

Beauty Box by Klinika la Perla, czyli kosmetyki inspirowane medycyną estetyczną debiutują w retailu

Klinika La Perla, mająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej oraz zabiegach hi-tech i SPA już od kilku lat proponuje swoim klientem profesjonalne kosmetyki. Do tej pory można je było kupić w jednej z dziewięciu placówek sieci klinik lub na dedykowanej stronie w internecie. Od listopada 2021 roku seria Aqua jest dostępna również w retailu, w Empik Market Place.

Strategią Kliniki La Perla jest dotarcie do szerokiej grupy konsumentów, którzy są zainteresowani urodą i profesjonalną pielęgnacją poza gabinetami medycyny estetycznej.

Jak powstała marka Beauty Box?

Lata doświadczeń pokazały, że skuteczność i efekt medycyny estetycznej zależy nie tylko od wykonanych zabiegów, ale również od codziennej rutyny pacjentek Kliniki La Perla. Profesjonalne kosmetyki, czyli tzw. kosmeceutyki używane w domu potrafią przedłużyć i wzmocnić efekty zabiegów. To właśnie dla klientów KLP powstały aż 4 serie kosmetyków, które są stosowane zarówno przez ekspertów w trakcie wykonywania zabiegów, jak i w domowej pielęgnacji.

Dlaczego ich działanie może być efektywniejsze od tradycyjnych kosmetyków drogeryjnych? Przede wszystkim ze względu na wyższe stężenie składników aktywnych, czystszy skład chemiczny oraz połączenie ze substancjami stosowanymi w farmacji. W niektórych przypadkach, kiedy tradycyjne kosmetyki zawodzą, a wspomaganie lekami nie jest jeszcze wskazane i wymagane, tu z pomocą przychodzą kosmeceutyki, które w bezpieczny i odpowiedni sposób pielęgnują.

Czym wyróżnia się Beauty Box?
Kosmeceutyki Beauty Box stworzone zostały z myślą o potrzebach nawet najbardziej wymagającej skóry. Przełomowe receptury oparte są na technologii nano cząsteczek wody, dzięki czemu starannie wyselekcjonowane składniki aktywne wchłaniają się w pełni i docierają w głąb skóry, odżywiając i pielęgnując znacznie intensywniej niż dotychczas dostępne na rynku produkty.

Nanowoda zawarta w serii Aqua posiada unikalną strukturę krystaliczną za sprawą oddziaływania rezonansu plazmowego na poziomie cząsteczkowym. Dzięki temu składniki aktywne kosmeceutyków przenikają bez przeszkód do każdej komórki skóry, głęboko nawilżają, stymulują regenerację zniszczonych tkanek, wzmacniają naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz łagodzą podrażnienia. Nanowoda dzięki połączeniu ze srebrem koloidalnym ma również właściwości bakteriobójcze. Efekt widoczny jest od razu po zastosowaniu, a regularne używanie kosmetyków Beauty Box przynosi długotrwałe i dogłębne nawilżenie, elastyczną, jędrną oraz rozświetloną cerę.

Konkurs dla klientów sieci Empik
Od 22 do 28 listopada trwa konkurs dla wszystkich, którzy zakupią jeden z produktów serii Aqua, dostępnych na stronie Empik Market Place. Do wygrania jest Beauty Weekend w Hotelu Lake Hill Resort & Spa, obejmujący nocleg w czterogwiazdkowym hotelu, wyżywienie oraz 10 zabiegów w Klinice La Perla SPA dla dwóch osób. Nagroda główna ma wartość 10 000 zł, przewidziane są również nagrody za zajęcie II i III miejsca.
Więcej na temat konkursu znajdziesz tutaj: KLIKNIJ


 

Artykuł sponsorowany
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
03.02.2026 16:36
Zmiany w zarządzie Dax Cosmetics: Ewa Blocher w Radzie Nadzorczej, Tomasz Klicki nowym prezesem
Od lewej: Ewa Blocher i Tomasz Klicki.Dax Cosmetics

W spółce Dax Cosmetics, należącej do japońskiej grupy Rohto Pharmaceutical Group, ogłoszono zmiany w strukturze zarządczej. Z dniem 1 lutego 2026 roku dotychczasowa prezes zarządu i dyrektor zarządzająca Ewa Blocher przeszła do Rady Nadzorczej, natomiast funkcję prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego objął Tomasz Klicki. Decyzje te wpisują się w długoterminową strategię rozwoju firmy oraz kontynuację działań wzrostowych na rynkach krajowych i zagranicznych.

Ewa Blocher kierowała spółką przez blisko 12 lat, dołączając do niej w 2014 roku, równolegle z przejęciem Dax Cosmetics przez Rohto. W tym okresie przedsiębiorstwo przeszło intensywną transformację organizacyjną i integrację z międzynarodowymi strukturami grupy. Jak podano, sprzedaż firmy wzrosła kilkukrotnie, a jednocześnie poprawiły się kluczowe wskaźniki finansowe, w tym rentowność i efektywność operacyjna.

Nowy prezes, Tomasz Klicki, jest związany z Dax Cosmetics od około 1,5 roku. W tym czasie uczestniczył w najważniejszych projektach biznesowych i współpracował z zespołami operacyjnymi oraz menedżerskimi. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w sektorze dóbr konsumenckich, zdobywanego zarówno w firmach lokalnych, jak i międzynarodowych, co ma wspierać dalszą realizację strategii wzrostu spółki.

image

Alicja Falender, Agata Kolasińska, Dax: Laboratorium to siła naszej marki

Wcześniej Klicki pełnił funkcję Commercial Director w Oceanic, a w swojej karierze zawodowej współpracował również z Henkel, Reckitt Benckiser oraz L’Oréal. Doświadczenie w międzynarodowych strukturach sprzedaży i marketingu ma pomóc w dalszym wzmacnianiu pozycji rynkowej marek z portfolio Dax Cosmetics oraz rozwoju oferty produktowej.

Dax Cosmetics działa jako część grupy Rohto od 2014 roku i posiada w portfelu siedem marek: Perfecta, Yoskine, Hada Labo Tokyo, Dax Sun, Cashmere, Celia oraz Dax Men. Produkty spółki są obecne na ponad 30 rynkach świata, co wskazuje na istotny udział eksportu w modelu biznesowym firmy i rosnącą internacjonalizację działalności.

Spółka funkcjonuje jako duże przedsiębiorstwo w rozumieniu obowiązujących przepisów, a jej kapitał zakładowy wynosi 5 810 800 zł. Zmiany personalne w zarządzie mają zapewnić ciągłość strategiczną oraz dalsze skalowanie działalności w ramach globalnych struktur grupy, przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej dynamiki wzrostu operacyjnego i finansowego.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
03.02.2026 15:28
Edgewell zakonczył sprzedaż segmentu higieny kobiecej. Koncern upraszcza portfel i redukuje zadłużenie
Edgewell Personal Care

Edgewell Personal Care zakończył sprzedaż swojego biznesu damskiej higieny intymnej na rzecz szwedzkiej grupy higieniczno-medycznej Essity. Wartość transakcji wyniosła 340 mln dolarów amerykańskich, co czyni ją jedną z większych dezinwestycji w segmencie środków higieny osobistej w ostatnich kwartałach. Sprzedaż obejmuje całość działalności związanej z kategorią produktów higieny intymnej.

Zgodnie z komunikatem spółki, środki netto z transakcji zostaną przeznaczone przede wszystkim na wzmocnienie bilansu oraz spłatę zadłużenia w ramach amerykańskiej odnawialnej linii kredytowej (U.S. revolving credit facility). Oznacza to bezpośrednie zmniejszenie zobowiązań finansowych i poprawę wskaźników zadłużenia, co ma zwiększyć elastyczność finansową grupy w kolejnych okresach sprawozdawczych.

Dezinwestycja wpisuje się w szerszą transformację portfela Edgewell. Firma koncentruje się obecnie na trzech kluczowych obszarach: goleniu, ochronie przeciwsłonecznej oraz pielęgnacji skóry i groomingu. Odejście od segmentu higieny kobiecej ma umożliwić przesunięcie kapitału i zasobów operacyjnych do kategorii uznawanych za strategiczne i generujące wyższe marże lub większy potencjał wzrostu.

image

Essity kupuje Playtex, Stayfree, Carefree oraz O.B. za 340 mln dolarów

Jednocześnie obie strony podpisały umowę o świadczenie usług przejściowych (Transition Services Agreement). Przez co najmniej 12 miesięcy Edgewell będzie wspierać Essity w obszarach takich jak IT, operacje, zapewnienie jakości oraz łańcuch dostaw. Celem jest zachowanie ciągłości działania dla pracowników, klientów i konsumentów oraz ograniczenie ryzyk operacyjnych związanych z wydzieleniem biznesu.

W sprawozdawczości finansowej sprzedawany segment zostanie ujęty jako działalność zaniechana (discontinued operations). Spółka zapowiedziała publikację danych pro forma w kolejnych raportach regulacyjnych i aktualizacjach wyników, aby inwestorzy mogli ocenić wyniki Edgewell już po wyłączeniu sprzedanej części działalności. Taki zabieg poprawi przejrzystość porównań rok do roku i ułatwi analizę rentowności podstawowych kategorii.

Z perspektywy strategicznej transakcja o wartości 340 mln dolarów ma uprościć strukturę biznesu i skoncentrować inwestycje na rdzeniowych markach. Dla Essity oznacza to natomiast wzmocnienie pozycji w globalnym segmencie higieny i zdrowia, a dla Edgewell – redukcję długu i większą zdolność finansowania wzrostu organicznego. Ruch ten wpisuje się w obserwowany w branży trend selektywnej optymalizacji portfeli i sprzedaży aktywów niezwiązanych bezpośrednio z kluczową strategią wzrostu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. luty 2026 00:24