REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019
Jedną z barier zakupu kosmetycznych nowości jest brak próbek i materiałów informacyjnych

Jedną z barier zakupu kosmetycznych nowości jest brak próbek i materiałów informacyjnych (fot. AdobeStock)

W jakiej sytuacji Twoi klienci sięgną po nowość? Gdy jest ona powiązana z promocją cenową – tak odpowiedziało najwięcej osób, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym dla „Wiadomości Kosmetycznych” przez firmy Mands i Selectivv. To pewnie nie jest zaskoczeniem, choć ciekawie robi się gdy osobno przyjrzymy się kobietom i mężczyznom.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Okazuje się, że dla kobiet najbardziej interesujące są te kosmetyki, które są polecane w blogo/vlogosferze, dla mężczyzn zaś te, które są reklamowane. Warto tez zwrócić uwagę, że dla płci pięknej istotne jest, by produkt można było przetestować – albo w sklepie, albo w domu, dzięki otrzymanej próbce.

Ciekawych informacji dostarczają też odpowiedzi na pytanie: Jakie nowości wybierasz? Z reguły są to produkty znanych reklamowanych marek, ale kobiety wierne są swoim ulubionym markom i cenią sobie produkty nagrodzone znakami konkursów konsumenckich i badań branżowych. Mężczyźni natomiast przyznali, że gotowi są na poszukiwanie ciekawych propozycji nawet wśród ofert nowych, nawet nieznanych, firm.

Respondenci badania zdradzili też, co jest dla nich główną barierą zakupu kosmetycznych nowości. Najwięcej z nich wskazało na  brak próbek i materiałów informacyjnych. Nieco mniejszą liczbę konsumentów zraża zła opinia w internecie lub – w dalszej kolejności – brak promocji cenowej lub za wysoka cena. Kobiety częściej od mężczyzn obawiają się produktów nieznanych  marek. A konsumenci-mężczyźni braku certyfikatów w przypadku produktów naturalnych.

Więcej o wprowadzaniu nowości do sprzedaży czytaj w sierpniowym wydaniu "Wiadomości Kosmetycznych".

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony