REKLAMABeGlossy - banner główny - 16.07 - 16.08

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

Prawo

 

11 grudnia 2019, 11:14By móc ubiegać się o pracę inspektora farmaceutycznego, trzeba mieć wykształcenie wyższe farmaceutyczne oraz prawo wykonywania zawodu farmaceuty.

By móc ubiegać się o pracę inspektora farmaceutycznego, trzeba mieć wykształcenie wyższe farmaceutyczne oraz prawo wykonywania zawodu farmaceuty. (fot. adobe stock)

Obserwatorzy rynku farmaceutycznego twierdzą, że jego słabością jest m.in. niewystarczający nadzór nad prawidłowym stosowaniem prawa w aptekach. Tę rolę pełnić powinny Wojewódzkie Inspektoraty Farmaceutyczne, które jednak cierpią na braki kadrowe. Powodem tej sytuacji są niskie zarobki inspektorów.  

REKLAMAGOLDENBOX - belka w artykule - 16.07 - 16.08

Portal mgr.farm w ślad za Kurierem Szczecińskim donosi, że w wojewódzkim Inspektoracie Farmaceutycznym w Szczecinie pracuje tylko trzech inspektorów. Od lutego może ich być jeszcze mniej, ponieważ urzędnicy rezygnują z pracy z powodu niskich zarobków. Podobna sytuacja ma miejsce w całym kraju. W Opolu do niedawna pracował tylko jeden inspektor.

Osoba pracująca w inspektoracie nie może pracować w aptece ze względu na konflikt interesów, nie może też dorobić. A zarobki w WIF są niskie. Wcześniej pracowali u nas sami emeryci, ale weszły komputery, serializacja, raportowanie o brakach, elektroniczny obieg dokumentów tzw. EZD i automatycznie wykruszyli się. Trudna sytuacja będzie za chwilę w delegaturze w Koszalinie. Nie będzie tam inspektora – mówi portalowi mgr farm. Kazimierz Polecki z WIF w Szczecinie.

Wynagrodzenie inspektora farmaceutycznego w Szczecinie to 4 200 zł brutto plus dodatki, nagrody i 13 pensja. To niewiele jak na osobę z wykształceniem farmaceutycznym, dlatego chętnych brakuje. Dla porównania szeregowy farmaceuta może w aptece liczyć na wynagrodzenie 4500 zł netto.

Nabory na stanowisko wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego trwają nieustannie w całym kraju. Wiele z nich kończy się bez jakiegokolwiek zgłoszenia kandydatur. 

By móc ubiegać się o pracę inspektora farmaceutycznego, trzeba mieć wykształcenie wyższe farmaceutyczne oraz prawo wykonywania zawodu farmaceuty. Inne wymagania to znajomość przepisów Prawa farmaceutycznego oraz Kodeksu postępowania administracyjnego, wiedza fachowa z dziedziny farmacji, 5 lat stażu pracy w zawodzie farmaceuty w aptece lub hurtowni, znajomość pakietu MS Office oraz internetu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony