REKLAMA

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Polityka cenowa

Rynek

Prawo

 

10 września 2019, 11:50wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Brexit bez umowy wpłynie niekorzystnie zarówno na mieszkańców Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiejj.

Brexit bez umowy wpłynie niekorzystnie zarówno na mieszkańców Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiejj. (fot. Adobe)

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE stwarza szereg problemów, z którymi będą musiały się zmierzyć nie tylko firmy w związku z przepisami dotyczącymi kosmetyków. Co oznacza Brexit bez umowy dla mieszkańców Wysp, w tym Polaków, przybliżył portal Polish Express w specjalnie wydanym poradniku.

REKLAMA

Niezależnie od politycznego chaosu na Wyspach, Wielka Brytania prawdopodobnie wkrótce zostanie krajem spoza Unii Europejskiej. Dla branży kosmetycznej oznacza to, że bez konkretnej umowy produkty z brytyjską osobą odpowiedzialną i / lub brytyjską oceną bezpieczeństwa nie będą już zgodne.

Możliwe jest jednak, że Zjednoczone Królestwo opracuje przepisy dotyczące kosmetyków podobne do rozporządzenia UE 1223/2009. Oznaczałoby to wyznaczenie osoby odpowiedzialnej w Wielkiej Brytanii, brytyjską ocenę bezpieczeństwa podpisaną przez brytyjskiego rzeczoznawcę oraz specjalny system powiadomień.

Portal informacyjny Polish Express przeanalizował, co oznacza Brexit bez porozumienia i jakie mogą być jego konsekwencje dla mieszkańców Królestwa. Wszystko w związku z wyciekiem 18 sierpnia rządowego raportu ujawniającego niepokojące skutki twardego Brexitu, który może nastąpić już 31 października. Należą do nich: problemy z dostawami żywności i leków, zakłócenia w transporcie, kwestie imigracyjne, negatywne reakcje społeczeństwa, dodatkowe kontrole zwykłych ludzi na granicach, wzrost cen żywności w UK, problemy brytyjskich rafinerii, komplikacje na granicy między Republiką Irlandii a Irlandią Północną.

Zakłócenie transportu

Szacuje się, że od 50 do 80 proc. ciężarówek, które przewożą wszelkiego rodzaju towary przez kanał La Manche, może nie zdążyć przygotować się do sprostania francuskim zasadom odpraw celnych. Raport rządowy
przewiduje, że zakłócenia transportowe w obrębie kanału La Manche będą trwały trzy miesiące lub nawet dłużej. 

Leki

Raport przedstawiony przez Polish Express przewiduje, że problemy z transportem i podróżami przez
kanał La Manche odbiją się na dostawach leków i innych środków medycznych. Przy znacznych zakłóceniach, trwających do sześciu miesięcy i obejmujących cały kanał La Manche, wpływ na życie mieszkańców Królestwa będzie znaczący - chyba że w międzyczasie sprawa dostaw leków zostanie uregulowana osobnym porozumieniem między UK i UE.

Żywność i woda

Podstawowy problem, którego obawiają się rządzący dotyczy faktu, że zapas niektórych rodzajów świeżej żywności zmniejszy się i nie zostanie szybko uzupełniony z powodu opóźnień w transporcie. Poza tym może też brakować podstawowych składników umożliwiających produkowanie żywności na miejscu (chodzi tu o
niektóre składniki pokarmów, chemikalia oraz opakowania). W efekcie nastąpi może nie ogólny niedobór
żywności w Wielkiej Brytanii, ale bez wątpienia mniejsza będzie dostępność i wybór produktów oraz nastąpi wzrost cen żywności w UK. Jeśli w łańcuchu dostaw zabraknie chemikaliów, może się to odbić również na usługach związanych z dostarczaniem wody zdatnej do użytku.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony