REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

HANDEL

OPAKOWANIA

 

26 sierpnia 2019, 12:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

W łódzkiej restauracji wege pojawił się Cosmetomat, czyli specjalny automat do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne pojemniki. Kolejny za chwilę pojawi się w Poznaniu. W dalszych etapach twórcy Cosmetomatu planują wprowadzenie do niego kosmetyków. 

REKLAMALaura Conti_baner w artykule
W Łodzi pojawił się automat na środki czystości do własnych pojemników

W Łodzi pojawił się automat na środki czystości do własnych pojemników (fot. FB Cosmetomat w Polsce)

Cosmetomat to poznańska sieć automatów do sprzedaży środków czystości. Pozwala na automatyczne pobieranie środków czystości wprost do własnego pojemnika. 

W ofercie urządzenia znajduje się linia dla domu, czyli uniwersalny płyn do mycia, żel do prania, płyn do płukania i płyn do mycia naczyń. W przyszłości mają to być również kosmetyki. 

W ten sposób pomysłodawcy Cosmetomatów chcą zachęcić społeczeństwo do ograniczenia używania plastikowych pojemników i skorzystania z wielorazowych. 

"Co więcej taki automat nie produkuje opakowań, a pozwala na pobór produktu bezpośrednio z pojemnika zbiorczego. W trosce o środowisko oraz zmniejszenie liczby plastikowych odpadów - w myśl używania pojemników wielokrotnego użytku" - informuje firma na swoim profilu na Facebooku Cosmetomat w Polsce.

Pierwszy Cosmetomat pojawił się niedawno w łódzkiej restauracji wege bistro "Takżetego" i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 31 sierpnia automat taki znajdzie się w Poznaniu w Parku Wilsona.

- Innowacyjne podejście i troska o środowisko zaowocowały stworzeniem rozwiązania, które już niedługo pojawi się, miejmy nadzieję, w całej Polsce. Inicjatywa, choć nowa, szybko zaczęła wzbudzać zainteresowanie rzeszy konsumentów, dla których ważna jest idea "zero waste", czyli ograniczania produkcji odpadów - skomentowali przedstawiciele Cosmetomatu na łamach gloswielkopolski.pl.

Twórcy urządzenia planują poszerzyć asortyment produktów i wprowadzić urządzenie do kolejnych miast w Polsce.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony