Dariusz Stasiukiewicz, dyrektor sprzedaży, Delia Cosmetics podczas debaty na Forum Branży Kosmetycznej 2022.

Dariusz Stasiukiewicz, dyrektor sprzedaży, Delia Cosmetics podczas debaty na Forum Branży Kosmetycznej 2022. (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Trzymam mocno kciuki za naszych partnerów z kanału handlu tradycyjnego, bo 70 proc. PKB w naszym kraju generują małe i średnie przedsiębiorstwa. Potrzebujemy ich jako klienci, partnerzy, producenci. Rynek to nie mogą być tylko sieci – powiedział Dariusz Stasiukiewicz, dyrektor sprzedaży, Delia Cosmetics podczas debaty pt. „Zmiana kanałów sprzedaży kosmetyków i nawyków konsumenckich, a logistyka i zarządzanie półką oraz zapasami” na 10. Forum Branży Kosmetycznej podczas Retail Trends 2022.

Dariusz Stasiukiewicz z Delia Cosmetics wyjaśnił, że w Polsce firma rozwija swój biznes przez trzy kanały: czyli e-commerce, sklepy tradycyjne oraz sieci handlowe. E-commerce to niezwykle ważny kanał, który ogromnie rozwinął się przez pandemie, ale nie jest jedyny.

Pomimo tego, że wielu naszych konkurentów już odpuściło sobie rynek tradycyjny to, dla nas jest on nadal ważny. Bardzo dobrze go zagospodarowaliśmy i wykorzystaliśmy go do naszego rozwoju. Przez ostatnie kilka lat nasze wzrosty w tym kanale były dwucyfrowe, ale to, co się wydarzyło w ostatnim czasie, czyli kumulacja takich zdarzeń jak pandemia, wojna, wprowadzenie polskiego ładu, coraz większe koszty prowadzenia biznesu przez przedsiębiorców spowodowało zamykanie się sklepów – mówił Dariusz Stasiukiewicz podczas Forum Branży Kosmetycznej.

Dodał również, że znakomicie rozwija się współpraca firmy Delia z sieciami, ale tu oczekiwania są spore, a biznes musi być rentowny i opłacalny dla wszystkich.

Istotny jest rozwój poszczególnych kategorii. Współpracujemy z sieciami w sposób partnerski i rozmawiamy o tym, jak możemy sobie pomoc i co należy zrobić, aby rozwinąć daną kategorię. Moim zdaniem to dobrze, że takie sieci jak Action, Dealz czy Pepco, również wprowadzają do swojej oferty kosmetyki. My już nim współpracujemy i wiem, że jest to szansa na rozwój dystrybucji, zwłaszcza że ich głównym rynkiem wcale nie jest Polska. To jest duży potencjał, szansa, którą warto wykorzystać – podsumował Dariusz Stasiukiewicz z Delia Cosmetics.

10. Forum Branży Kosmetycznej odbyło się w ramach Retail Trends 2022, konferencji łączącej producentów i handel z sektora food i kosmetycznego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony