REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

14 maja 2021, 10:37wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Delia Cosmetics to polski producent kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, do makijażu oraz koloryzacji włosów

Delia Cosmetics to polski producent kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, do makijażu oraz koloryzacji włosów (fot.materiały prasowe)

Delia Cosmetics – polski producent kosmetyków reorganizuje wewnętrzną strukturę. Połączone zostały dwie spółki Delia Cosmetics i Delia Cosmetics Distribution.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Firma Delia Cosmetics przeorganizowała swoje struktury. Od 30 kwietnia nastąpiło przejęcie spółki Delia Cosmetics Distribution przez spółkę Delia Cosmetics.

Jak informuje firma, decyzja ta wynika z bardzo dynamicznego rozwoju spółki. Połączenie spółek ma na celu jeszcze bardziej efektywne zarządzanie procesami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Sam proces nie spowoduje zmian wobec klientów Delia Cosmetics i pozwoli kontynuować współpracę w dotychczasowym kształcie i zakresie, a w najbliższej perspektywie udoskonali działania w każdym z wymienionych obszarów.

Nowe inwestycje, tendencja wzrostowa oraz systematyczne budowanie dystrybucji zaowocowało decyzją o połączeniu spółek – mówi Dariusz Stasiukiewicz, dyrektor sprzedaży na Polskę w Delia Cosmetics.

– Dzięki połączeniu będziemy mogli skupić wszystkie możliwe siły na jeszcze efektywniejszej pracy jednego zespołu. Naturalnym wynikiem tych działań będzie lepsza kontrola procesów wewnętrznych, a co za tym idzie: skuteczniejsza i łatwiejsza współpraca z naszymi kontrahentami. Reorganizacja pozwoli nam także płynniej zarządzać naszym zespołem, co z pewnością będzie miało duże znaczenie dla realizacji wszystkich naszych celów – wyjaśnia.

Czytaj także: Karol Szmich, prezes Delia Cosmetics przejmuje większościowe udziały w spółce

Połączenie poprzez przejęcie odbyło się w trybie przewidzianym w art. 492 §1 Kodeksu Spółek Handlowych, tj. poprzez przeniesienie całego majątku spółki „Delia Cosmetics Distribution” Sp. z o.o. (spółki przejmowanej) na rzecz „Delia Cosmetics” Sp. z o.o. (spółki przejmującej).  Wraz z zakończeniem reorganizacji bieżąca działalność operacyjna będzie prowadzona przez „Delia Cosmetics” Sp. z o.o., a spółka przejmowana zostanie wykreślona z KRS.
Zgodnie z art. 494 §1 Kodeksu Spółek Handlowych w wyniku tzw. sukcesji uniwersalnej praw i obowiązków spółki przejmowanej, w ramach połączenia spółek, wszelkie prawa i obowiązki przysługujące „Delia Cosmetics Distribution” Sp. z o.o. przysługują „Delia Cosmetics” Sp. z o.o.

Delia Cosmetics to polski producent kosmetyków z 22-letnią tradycją i właściciel trzech marek – Delia, Cameleo i Dr Szmich. Delia Cosmetics sprzedaje swoje produkty na 80 rynkach na całym świecie. Jest również producentem marek kontraktowych. Produkcja odbywa się w dwóch zakładach o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. Prace badawcze prowadzone są w 5 laboratoriach.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony