Dolores Greń, strateg marketingowy, doradca, wykładowca

Dolores Greń, strateg marketingowy, doradca, wykładowca

– Polskie firmy kosmetyczne wyrosły na orientacji produkcyjnej i koncentrują się przede wszystkim na produkcie, mniej na budowaniu marki. Tymczasem na bardzo konkurencyjnym polskim rynku marka jest antidotum na cenę – pozwala przywiązać do siebie klienta wartościami, które niesie – mówi Dolores Greń, strateg marketingowy, doradca, wykładowca, w naszej rozmowie o marketingu marek kosmetycznych, w cyklu Beauty Rozmowy Wiadomości Kosmetycznych.

REKLAMALinomag testowane przez WK baner w tekście

Czy firmy potrzebują strategii marketingowej, czym jest ta strategia, jakie zasoby musi posiadać firma, aby nie tylko trwać i produkować, ale także budować markę? Dlaczego warto mieć markę nawet jeśli większość kontaktów firmy to produkcja na zlecenie?

Dlaczego większość firm skupia się na produkcji i na wypuszczaniu na rynek kolejnych nowości nie analizując szansy na ich utrzymanie się? Kto za to płaci? Czy rynek i konsumenci naprawdę potrzebują tak wielu nowych produktów – jak ich rotacja wpływa na przywiązanie się do marek?

Czy w procesie wprowadzania produktu warto się zatrzymać, a nawet wycofać, kiedy on nie idzie? Jak wiele mogą zmienić wnioski z badania przeprowadzonego przed wdrożeniem nowości? Jak często zadajesz sobie pytanie: „czy nadal wierzę w ten produkt?"

Czy menedżer może przenieść sukces jednej firmy na drugą? Czy marketing i sprzedaż zawsze stoją do siebie w kontrze? 

Jak dbać o markę i kondycję firmy w czasie kryzysu?  

Tak wiele wątków i tak wiele pytań w rozmowie o marketingu marek kosmetycznych, na które udziela odpowiedzi Dolores Greń, strateg marketingowy, związana od lat z branżą kosmetyczna, doradzająca firmom i pracująca według nurtu Mature Marketing, czyli świadomego marketingu. Dolores Greń była pierwszym gościem Katarzyny Bochner, redaktor naczelnej portalu wiadomoscikosmetyczne.pl w cyklu Beauty Rozmowy, który planujemy kontynuować zapraszając do dyskusji ekspertów i praktyków związanych z rynkiem kosmetycznym.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony