REKLAMARetail Trends_banner główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

PRAWO

 

7 września 2021, 14:48wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach jest zagrożony. Branża łączy się na rzecz jego utrzymania.

Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach jest zagrożony. Branża łączy się na rzecz jego utrzymania. (fot. Shutterstock)

Dove i Body Shop ogłosili partnerstwo wraz z wiodącymi światowymi grupami ochrony zwierząt w celu obrony zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach w Unii Europejskiej. Zagrożenia dla utrzymania zakazu pojawiło się odkąd Rada Odwoławcza Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA) wymaga, aby niektóre składniki były testowane na zwierzętach, zanim zostaną użyte przez ludzi.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

W sumie 100 organizacji członkowskich z 26 państw członkowskich UE będzie wspierać petycje domagające się, aby Komisja Europejska zainicjowała zmiany legislacyjne w celu ochrony zakazów, przekształcenia unijnych przepisów dotyczących chemikaliów, aby wykluczyć dodawanie nowych wymagań dotyczących testów na zwierzętach.

UE zakazała testowania produktów kosmetycznych na zwierzętach w 2004 roku, a w 2013 roku wstrzymała sprzedaż kosmetyków testowanych na zwierzętach. Jednak ostatnie wymagania ECHA mogą skutecznie znieść te zakazy i zagrozić wezwaniu Parlamentu Europejskiego do globalnego zakazu wszelkich testów kosmetyków na zwierzętach do 2023 roku.

Przeczytaj również: Wciąż wiele składników kosmetycznych jest testowanych na zwierzętach [KOMENTARZ PZPK]

Dove i Body Shop mają długą tradycję w walce z testami na zwierzętach. Firmy lobbują na rzecz definitywnego zaprzestania wykonywania testów na zwierzętach na całym świecie.

Dove to jedna z flagowych marek giganta FMCG Unilever. The Body Shop, dawniej należący do L'Oréal, został sprzedany w 2017 roku brazylijskiej firmie kosmetycznej Natura.

Każdy może podpisać petycję - KLIKNIJ - 
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony