HANDEL I DYSTRYBUCJA

WYWIADY I OPINIE

 

3 sierpnia 2020, 10:04wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
dr Sonia Buchholtz

dr Sonia Buchholtz (fot. mat.prasowe/ Konfederacja Lewiatan)

W lipcu inflacja wyniosła 3,1 proc. r/r oraz -0,1 proc. m/m. To tylko trochę mniej niż w czerwcu, kiedy w ujęciu rocznym osiągnęła 3,3 proc. - szacuje GUS. Jak komentuje tę sytuację dr Sonia Buchholtz, ekspertka Konfederacji Lewiatan?

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Zdaniem ekspertki Konfederacji Lewiatan na czerwcowy odczyt miała pewien wpływ metodologia pomiaru, ale z drugiej strony, odczyt lipcowy zaburza nowa matryca VAT.

- Inflacja nie spada znacząco. To, co GUS ujawnia w swoim szacunku, to istotne obniżki cen żywności (-1,4 proc.) i symboliczne nośników energii (-0,1 proc.), przy wzrostach cen paliw (2,3 proc.) podążających za trendem na rynkach globalnych. Dzisiejsze oszacowanie sugeruje więc, że mamy do czynienia z wysoką dynamiką cen pozostałych kategorii - komentuje dr Sonia Buchholtz.

W jej opinii można przypuszczać, że nadal trwa dostosowanie cen usług do kosztów obciążeń reżimów sanitarnych.

- Najpewniej zobaczymy dalszy wzrost cen w usługach turystycznych. Nie jest również wykluczone, że część obserwowanych zmian to budowanie buforu zabezpieczającego w razie drugiej fali epidemii, której prawdopodobieństwo rośnie - zaznacza.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony