HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

26 września 2022, 11:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Małgorzata Kubala, mama 7-miesięcznego Mikołaja chorującego na SMA z czekiem od drogerii DM w Wodzisławiu Śląskim

Małgorzata Kubala, mama 7-miesięcznego Mikołaja chorującego na SMA z czekiem od drogerii DM w Wodzisławiu Śląskim (fot. materiały prasowe )

W drogerii DM w Wodzisławiu Śląskim w minioną sobotę odbyła się „Akcja Kasjerska”, w ramach której za sklepową kasą zasiadła pani Małgorzata Kubala, mama 7-miesięcznego Mikołaja chorującego na SMA. Każdy klient, który w tym czasie zrobił zakupy i został obsłużony przez panią Małgorzatę, przyczynił się do zbiórki pieniędzy na lek dla Mikołaja. Zebrano ponad 16,6 tys. złotych.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Akcja Kasjerska DM-drogerie markt zorganizowana w Wodzisławiu Śląskim w sobotę 24 września przyciągnęła do drogerii mieszkańców z całego miasta. W akcji wzięli udział pracownicy drogerii i członkowie Ekipy Mikołaja, w tym mama chłopca chorującego na SMA, która zasiadła za kasą.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać ponad 16,6 tys. zł, które zostaną przeznaczone na zakup leku dla 7-miesięcznego Mikołaja.

Lek, który może mu pomóc kosztuje 9 mln zł, dlatego wspólnie z Ekipą Mikołaja chcieliśmy  wesprzeć tę zbiórkę. Wiemy, że mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego bardzo zaangażowali się w tę akcję. Łącznie wsparcia udzieliło już ponad 52 tys. osób – powiedział Michał Grabe, kierownik regionalny Dm-drogerie markt.

Akcje kasjerskie wpisują się w działania marki mające na celu aktywne uczestnictwo w lokalnej społeczności i wspieranie wybranych inicjatyw społecznych w najbliższym sąsiedztwie. Formuła jest koncepcją ugruntowaną w Niemczech, gdzie wolontariusze ze społeczności, a także znani sportowcy, ludzie kultury czy influencerzy regularnie biorą udział w akcjach kasjerskich. Przejmują na pewien czas kasy wybranych sklepów DM, spotykają się i rozmawiają z klientami, a dochód z prowadzonej w tym czasie sprzedaży przekazywany jest na wybrane inicjatywy społeczne i instytucje.

W Polsce dotychczas takie akcje odbyły się już we wszystkich miastach, w których obecne jest DM – Wrocławiu, Jeleniej Górze, Lesznie i Lubaniu, a teraz także w Wodzisławiu Śląskim. 

Czytaj też: Drogeria DM w Lesznie przekaże cześć sobotniego dochodu na pomoc zwierzętom

– Chcemy poprawiać jakość życia naszego najbliższego otoczenia, poprzez kształtowanie dobrych relacji sąsiedzkich i wspieranie lokalnych inicjatyw. Nawet poprzez drobne gesty można wiele zdziałać. Zespoły w naszych sklepach zawsze samodzielnie wybierają inicjatywy, które chcą wesprzeć – jako społeczność pracownicza i część społeczności lokalnej. Dzięki temu lepiej rozumiemy wzajemnie swoje potrzeby – dodaje Michał Grabe.

Drogerie DM weszły do Polski w kwietniu tego roku i dotychczas otworzyły pięć sklepów. Drogeria w Wodzisławiu Śląskim została otwarta 22 września.

Czytaj też: Drogeria DM otwarta w Wodzisławiu Śląskim

DM-drogerie markt podają, że podczas otwarcia szczególnym zainteresowaniem cieszył się żel marki Balea ze specjalnej edycji limitowanej dla Polski, a także mydła i kremy do twarzy tej marki. Klienci chętnie sięgali też po inne marki własne dm, takie jak alverde, produkty do makijażu ebelin czy produkty dla dzieci marki BabyLove.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony