HANDEL I DYSTRYBUCJA

Drogerie

 

12 lutego 2018, 16:01Drogeria Jasmin i apteka w Sędziszowie Małopolskim korzystają wzajemnie na swoim sąsiedztwie

Drogeria Jasmin i apteka w Sędziszowie Małopolskim korzystają wzajemnie na swoim sąsiedztwie (fot. drogerie Jasmin)

Drogeria Jasmin w Sędziszowie Małopolskim znajduje się obok apteki Lafarma. Powstawały razem. Mają osobne wejścia, ale wewnątrz są połączone, tak aby pacjent, który przyszedł po leki nie czuł żadnych barier w przechodzeniu do części drogeryjnej. Działa to również w druga stronę – do apteki chętnie zaglądają klienci drogerii.

REKLAMAAplikacje Mobilne (WH Market)_belka w artykułach

– Takie połączenie to zdecydowanie dobra decyzja. Drogerio-apteka wzbudza większe zaufanie w klientach nastawionych na pielęgnacje specjalistyczną, a takich jest wielu wśród pacjentów odwiedzających apteki – mówi Małgorzata Stelmaszczyk, manager ds. franczyzy sieci Jasmin. Dodaje też że drogeryjny asortyment pozwala na wypracowanie lepszych wyników właścicielowi apteki, którego zyski są mocno ograniczone przez konkurencję ze strony aptek sieciowych, wymuszających obniżanie marż.  

Spółka która zdecydowała się na otwarcie drogerii w Sędziszowie Małopolskim ma doświadczenie w prowadzeniu aptek (w jej strukturach jest ponad 20 placówek). Dlatego stworzenie części drogeryjnej  oddała w ręce Jasmina. Tak powstała placówka o powierzchni 60 mkw. zatrudniająca dwie osoby. Jedną z nich jest Anna Karnicka, która przeszła do sieci Jasmin z konkurencji i tu objęła stanowisko kierowniczki. Z branżą związana jest od 10 lat i jak mówi Małgorzata Stelmaszczyk, powiedzenie o niej, że jest pasjonatką, to zbyt mało. – To najlepszej klasy profesjonalistka. Dzięki niej drogeria wciąż rozwija asortyment dostosowując go do zmieniających się trendów, oferuje profesjonalną obsługę klienta oraz nieustannie utrzymuje wysoki koszyk zakupowy – wylicza nasza rozmówczyni. 

To ostatnie wcale nie jest takie łatwe. Drogeria funkcjonuje w małym mieście. O uwagę i portfele mieszkańców – których jest 7,5 tys. – walczą też Rossmann, dwie Biedronki i trzy drogerie z rozbudowaną chemią gospodarczą. Jak w takich warunkach zapewnić zyskowność biznesowi? – Nasza metoda jest prosta: dostosowujemy ceny do konkurencji – napisała Anna Karnicka w kwestionariuszu zgłoszeniowym. 

To jednak nie wszystko. Sędziszowski Jasmin jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych.  Główną platformą komunikacji z klientkami jest funpage drogerii na Facebooku, który gromadzi już ponad 1400 obserwujących użytkowników. To dla nich umieszczane są tam aktualne promocje, nowości oraz organizowane konkursy z nagrodami. A jest o czym pisać – kierowniczka i ekspedientka stale wyszukują dobrej jakości kosmetyki – wiele z nich to produkty naturalne – testują je, aby później przekazać całą wiedzę o danym specyfiku klientkom. Takie podejście się sprawdza. Drogeria ma swoich stałych klientów – są to głównie kobiety zainteresowane nowościami. Cenią sobie szeroki wybór produktów oraz kompetentną obsługę. Swoimi opiniami dzielą się z użytkowniczkami internetu: „Piękna drogeria. Bogata oferta, profesjonalna przemiła obsługa, posiadająca ogromną wiedzę. Od razu widać że Panie lubią to co robią. Od dziś to moja ulubiona drogeria. Polecam wszystkim.”, „Uwielbiam robić zakupy w tym miejscu, wszystko pod ręką i tyle przydatnych produktów.”, „Miła, fachowa i co najważniejsze nienachalna obsługa. Warto wstąpić na dłuższą chwilę, bo jest w czym wybierać.”, „Świetny sklep, bogata oferta kosmetyków naturalnych, do tego bardzo przyjemnie robi się zakupy przy tak miłej i kompetentnej obsłudze. W Jasminie można stracić poczucie czasu! Moja ulubiona drogeria!!!”. Dzięki takim recenzjom coraz więcej mieszkanek Sędziszowa Małopolskiego przekonuje się, że w poszukiwaniu dobrych kosmetyków warto skierować swoje kroki do Jasmina. 


 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony