Drogeria Jawa w Rypinie

Drogeria Jawa w Rypinie (fot. sieć Jawa)

Drogeria własna sieci Jawa w Rypinie została zgłoszona do konkursu Drogeria Roku 2018 w kategorii sklepów największego formatu. Ma 210 mkw. i znajduje się przy jednej z głównych ulic 16-tysięcznego miasta. Dzięki znakomitemu doborowi asortymentu oraz dbałości o każdego klienta z powodzeniem rywalizuje z pobliskim Rossmannem, sklepem z artykułami chemicznymi oraz drogerią z kosmetykami naturalnymi.

REKLAMAPolski Ład webinar WH Fokus baner w tekście 12.2021

Jak mówi Oliwia Górzyńska, regionalny kierownik sprzedaży sieci Jawa, lokalizacja drogerii przy głównej ulicy jest plusem. Jednak wobec otwartej po sąsiedzku galerii Młyn z Rossmannem i ogromnym parkingiem mogłaby być problemem. Tak się jednak nie stało. Rossmann ruszył przed dwoma laty, a Jawa w Rypinie pozostała rozpoznawalną drogerią z liczną grupą stałych klientów. – To niewątpliwa zasługa załogi sklepu, która jest dobrze wyszkolona zarówno w zakresie obsługi klienta, jak i wiedzy o produktach kosmetycznych. W drogerii organizowane są też pokazy make-upu  organizowane przez marki kosmetyczne oraz darmowe usługi makijażowe świadczone przez jedną z ekspedientek – tłumaczy nasza rozmówczyni.

Znalezienie załogi idealnej do drogerii nie było jednak łatwe. Sklep został otwarty w 2014 roku, a w czerwcu 2016 przeszedł modernizację. Kierowniczka została zatrudniona kilka miesięcy później, najpierw na stanowisko ekspedientki. Mimo iż jest osoba młodą (27 lat), z czteroletnim doświadczenie w handlu, jej wiedza na temat asortymentu i umiejętności w zakresie obsługi klienta  spowodowała że szybko awansowała. Znakomicie się odnalazła w roli szefa 3-osobowej załogi, kładąc nacisk na doradztwo i dbałość o każdego klienta. – Dodatkowo sieć zadbała o to aby zespół był dobrze wyszkolony i odpowiednio zmotywowany. Wszystkie zatrudnione osoby przechodzą szkolenia wspierające ich umiejętności sprzedażowe i takie, które pomagają im przy konsultacjach kosmetycznych  czy w doradztwie z zakresu doboru kosmetyków do makijażu – mówi Oliwia Górzyńska.

Asortyment dostępny w drogerii w znacznej mierze dobierany jest centralnie. Podstawą są wyniki sprzedaży danych produktów czy całych kategorii (stąd szeroka reprezentacja produktów chemii domowej). Jednak drogeria nie stroni od nowości, które trafiają na półki zgodnie z sugestiami klientów lub ekspedientek śledzących najnowsze trendy kosmetyczne. Stąd w drogerii coraz bogatsza strefa eko czy powiększający się  asortyment kosmetyków koreańskich. Taki dobór produktów powoduje, że Jawa w Rypinie z sukcesem konkuruje nie tylko z najsilniejszym Rossmannem, ale i z pobliskim sklepem z artykułami chemicznymi oraz drogerią z kosmetykami naturalnymi.

Zdając sobie sprawę z tego, że konsumentki poszukują dobrych produktów oraz atrakcyjnych cen, drogeria nieustannie prowadzi akcje promocyjne i rabatowe, które są szeroko nagłaśniane. W swoich działaniach reklamowych wykorzystuje zarówno outdoor (banery, billboardy, tablice LED), in-store (radio, witryny), gazetki reklamowe dostępne w sklepie oraz dystrybuowane na terenie miasta przez firmy kolportażowe, jak i media lokalne (radio, prasa, portale) czy aplikacje z gazetkami on-line, kampanie sms oraz media społecznościowe.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony